تمام تفاوت های آزمون های GRE و GMAT
تاريخ درج :

اگر قصد أخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه های برتر جهان را دارید و در انتخاب آزمون جی آر ای یا جی مت مردد هستید ، با ما همراه باشید.

نگاهی به آزمون GMAT

آزمون GMAT (Graduate Management Admission Test) به منظور سنجش مهارت‌ های متقاضیان شرکت در دوره ‌های مدیریتی همچون MBA و MPA برگزار می شود. آزمون جی مت به صورت کامپیوتری برگزار شده و به این شکل است که پاسخ شرکت کننده به هر سؤال ، سؤال بعدی را تعیین می کند؛ بنابراین داوطلب باید به تمامی پرسش ها پاسخ دهد. نمرات آزمون جیمت به طور لحظه ای محاسبه شده و نمره نهایی در پایان آزمون به شرکت کننده اعلام می شود.

اکثر مؤسسات و دانشگاه ‌های معتبر دنیا (به خصوص آمریکا و کانادا) که در رشته‌ های مدیریتی مانند اقتصاد و حسابداری دانشجو می پذیرند ، از نمرات آزمون GMAT دانشجویان استفاده می ‌کنند. نمره مورد قبول برای دانشگاه ها و مؤسسات مختلف ، متفاوت است و کف نمره توسط همان مراکز تعیین می شود. توضیحات جامع مربوط به آزمون GMAT را در لینک های زیر بخوانید :

محتویات آزمون GMAT | مراکز برگزاری آزمون GMAT | زمان بندی آزمون GMAT | هزینه آزمون GMAT | اعتبار مدرک GMAT | منابع آزمون GMAT

نگاهی به آزمون GRE

آزمون GRE (Graduate Record Examination) به منظور سنجش توانایی های داوطلبانی برگزار می شود که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر خارجی (به خصوص آمریکا و کانادا) را دارند. این آزمون ، چندین مهارت از جمله مهارت ریاضی شرکت کننده را نیز مورد ارزیابی قرار می دهد؛ تحلیل سؤالات ریاضی و ارائه پاسخ های جامع به زبان انگلیسی ممکن است برای داوطلب دشوار باشد.

نمره آزمون جی آر ای برای برخی از مؤسسات و دانشگاه های خارج از کشور ، اهمیت زیادی دارد به طوری که از ملاک های ورود به این دانشگاه ها محسوب می شود. توضیحات جامع مربوط به آزمون GRE را در لینک های زیر بخوانید :

محتویات آزمون GRE | مراکز برگزاری آزمون GRE | زمان بندی آزمون GRE | هزینه آزمون GRE | اعتبار مدرک GRE | منابع آزمون GRE

سطح زبان

در ابتدا پیش از هرگونه مقایسه ای ، باید بگوییم که برای موفقیت در هر یک از دو آزمون GMAT و GRE ، نیاز به زبان عمومی قوی دارید و تسلط شما به زبان عمومی ، کلید فهم بهتر سؤالات و ارائه درست ترین پاسخ هاست؛ چرا که برای أخذ مدرک gmat  یا gre ، شما با افرادی رقابت می ‌کنید که زبان مادری آن ‌ها انگلیسی است!

تعیین هدف از شرکت در آزمون

مدرک GRE نسبت به مدرک GMAT ، توسط دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بیشتری به رسمیت شناخته می شود؛ بسیاری از دانشگاه های خارجی ، مدرک زبان جی آر ای را از متقاضیان دریافت پذیرش درخواست می کنند و این مدرک گستره ی بزرگی از رشته ها و دانشگاه را در بر می گیرد. در حالی که مدرک زبان gmat بیشتر مناسب دانشجویانیست که قصد أخذ پذیرش در رشته های مدیریتی یا رشته های مرتبط با کسب و کار را دارند. پس با توجه به رشته و دانشگاه موردنظر خود ، می توانید یکی از آزمون های جی مت یا جی آر ای را انتخاب نمایید.

هزینه شرکت در آزمون های GMAT و GRE

هزینه آزمون GMAT کمی بیشتر از هزینه امتحان GRE است.

سختی سؤال های آزمون های GRE و GMAT

همانطور که در آغاز گفتیم ، پاسخ شما به هر سؤال از امتحان جیمت ، سطح سؤال بعدی را تعیین می کند. یعنی با پاسخ درست شما به سؤال ، سؤال بعدی سخت تر خواهد بود. اما در امتحان جی آر ای ، به طور بخش بخش این اتفاق می افتد؛ یعنی به سؤالات یک بخش پاسخ می دهید، سپس سطح سؤالات بخش بعدی مشخص می شود. بنابراین در آزمون GRE ، سؤال ها کمی دیرتر سخت خواهند شد.

یکی از نکاتی که در باب مقایسه این دو آزمون گفته می شود این است که اگر قدرت حفظیات شما بیشتر است ، آزمون GRE گزینه مناسب تری برایتان خواهد بود و اگر قدرت تحلیل و آنالیز شما قوی تر است ، آزمون GMAT انتخاب بهتریست.

 مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آموزشگاهی

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.