اعتبار مدرک آزمون GRE

اعتبار مدرک آزمون GRE

آزمون (Graduate Record Examination) GRE، یکی از امتحانات بین المللی زبان می باشد که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان اپلای کرده، می‌باشد. نمره آزمون GRE، جز مدارک الزامی برای ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس (Master) و دکترا (Phd) در تمامی دانشگاه های آمریکا بوده و کسب نمره خوب در آزمون GRE می تواند به عنوان نکته مثبت شما در مقایسه با دیگر شرکت کنندگان در آزمون GRE و متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا باشد. افرادی که دارای هر یک از مدارک آزمون تافل یا آزمون آیلتس هستند، با شرکت در آزمون GRE General توانایی و قابلیت خود را برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشگاه های خارج از کشور روشن می‌سازند. عدم درخواست دانشگاه برای ارائه مدرک GRE توسط دانشجو در موارد بسیار نادری پیش آمده است. در مورد دانشگاه های کانادا و اروپا، داشتن این مدرک جز مدارک الزامی برای اخذ پذیرش تحصیلی در تمام دانشگاه ها نیست و ممکن است برخی دانشگاه ها مدارک دیگری را از شما درخواست کنند که علاقمندان می توانند با بررسی وب سایت دانشگده و اساتید هر یک از دانشگاه ها که قصد جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری دارند، مدارک مورد نیاز جهت اپلای و دریافت بورسیه تحصیلی را کسب نمایند.

معدل دوره کارشناسی اهمیت بالایی در سنجش دانشگاه ها برای اعطای بورسیه به دانشجویان دارد و همین نکته یکی از نقاط ضعف افراد در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور می باشد. در رابطه با اهمیت آزمون GRE برخی معتقدند که کسب نمره بالا در آزمون GRE، می تواند بهترین جایگزین برای جبران معدل دوره لیسانس باشد و این نقطه ضعف دانشجو را جبران نماید. بنابراین با توجه به نکات مطرح شده، می توان انتظار داشت که به همان اندازه که این آزمون اهمیت دارد، کسب نمره بالا نیز در آزمون GRE دشوار است و نیاز به توانایی ذهنی بالا و تلاش بسیار دارد و طبعا کسب نمره بالا در آزمون GRE، شانس دانشجو را در دریافت پذیرش، بسیار بالا می برد.

درباره مدت اعتبار gre ، گفتنی است که شرکت کنندگان در آزمون GRE تا 5 سال بعد از سالی که در آزمون GRE (جهت کسب نمره بالا و ارائه نمره GRE به دانشگاه هایی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی و اپلای جهت ادامه تحصیل دارند) شرکت کرده اند، می توانند نمره خود (کارنامه GRE) را برای موسسه آموزشی هدف خود به عنوان نمره معتبر GRE ارسال نمایند.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون GRE می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون GRE | مراکز برگزاری آزمونGRE  هزینه آزمون GRE | زمانبندی برگزاری آزمون GRE | اعتبار مدرک آزمون GRE | منابع آزمون GRE

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.