محتویات آزمون FCE

محتویات آزمون FCE

محتوای امتحان fce چیست؟ با ما همراه باشید.

آزمون FCE شامل چهار بخش می باشد که عبارتند از مهارت شنیداری، درک مطلب و کاربرد زبان، نگارش و مکالمه که در این بخش به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

مهارت شنیداری

این قسمت شامل سی  سوال در چهار بخش بوده و زمان آن چهل دقیقه می باشد. بخش شنیدار در آزمون  FCEتوانایی شما را در درک مکالمات انگلیسی ارزیابی می کند. در این بخش از شما خواسته می شود به متون متنوعی گوش دهید. برای مثال سخنرانی های تک گویی، آگهی ها، اعلان ها و همچنین بخش هایی از برنامه های رادیویی. برخی از این متون شنیداری طولانی و برخی نیز کوتاه بوده و در انتهای هر یک سوالات درک مطلبی برای پاسخگویی در اختیار شما قرار می گیرد. شما باید نشان دهید که جزئیات،کلیات و همچنین مفهوم متون شنیداری را متوجه شده اید.

درک مطلب و کاربرد زبان

بخش درک مطلب در آزمون  FCEتوانایی شما را در درک متون مکتوب انگلیسی ارزیابی می کند. هر بخش شامل یک متن طولانی  و یا دو متن کوتاه مرتبط  است که از کتاب ها، ژورنال ها، روزنامه ها و مجلات استخراج شده اند. شما باید نشان دهید که تمامی جزئیات، ایده کلی متن و همچنین ساختار متن را متوجه شده اید. مدت زمان بخش درک مطلب یک ساعت و پانزده دقیقه است. این بخش مشتمل بر چهار بخش است که مجموعاً شامل  سی و پنج سوال می شود.

بخش کاربرد زبان آزمون FCE، دامنه واژگان، ساختار زبان و همچنین توانایی شما را در درک و خلق نوشته های منسجم ارزیابی می کند. شما می بایست جملات یا متونی را با کلمات و عبارت صحیح کامل و یا تصحیح نمائید. این بخش از پنج قسمت که مشتمل برشصت و پنج سوال متنوع است تشکیل شده است. مدت زمان این بخش یک ساعت و پانزده دقیقه است.

نگارش

بخش نگارش در آزمون FCE بر توانایی شما در به رشته تحریر درآوردن متون غیر تخصصی تاکید دارد. بخش نگارش به دو قسمت تقسیم می شود. در قسمت اول شما باید به یک سوال پاسخ دهید و در قسمت دوم شما می توانید از بین چهار موضوع یکی را به دلخواه انتخاب کنید. در این بخش از شما خواسته می شود که انواع مختلفی از متون را مانند نامه، مقاله، گزارش با موضوعات متنوع به نگارش درآورید. پاسخ هر بخش باید بین120 تا 180 کلمه باشد. مدت زمان این بخش یک ساعت و سی دقیقه است.

مکالمه

بخش گفتاری در آزمون FCE نیازمند تعامل و گفت وگو در موقعیت های متفاوت است. معمولاً شما این بخش را بهمراه داوطلب دیگری خواهید گذراند. از شما خواسته می شود که به سوالات پاسخ دهید، در مکالمات انگلیسی تعامل مناسب نشان دهید، و در مورد تصاویر و نقاشی های ای که در اختیار شما قرار داده خواهد شد صحبت نمائید. این بخش شامل چهار قسمت است که تعامل با ممتحن و داوطلب دیگر و یک بحث طولانی تر و یا سخنرانی تقریباً یک دقیقه ای را شامل می شوند. مدت زمان مورد نیاز برای کامل کردن این بخش 15 دقیقه است.

این آزمون به دو صورت کامپیوتری  (computer based) و کاغذی (paper based) هر ماه یک بار توسط دانشگاه کمبریج انگلستان برگزار می شود و در صورت موفقیت در آزمون، مدرکی از سوی این دانشگاه به زبان آموزان اهدا می گردد که تاریخ انقضا ندارد. این مدرک چهار تا شش هفته بعد از آزمون به صورت آنلاین قابل مشاهده بوده و پس از هفت تا نه هفته اصل مدرک به دست متقاضیان خواهد رسید. لازم به ذکر است به استثنای بخش درک مطلب و کاربرد زبان که چهل درصد نمره را تشکیل می دهد، سایر قسمت ها بیست درصد نمره را تشکیل داده و در نهایت درجه ای بین A تا E به متقاضی اعطا می گردد و شرط دریافت مدرک، اخذ حداقل درجه C می باشد.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون FCE می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون FCE | مراکز برگزاری آزمون FCE هزینه آزمون FCE | زمانبندی برگزاری آزمون FCE | منابع آزمون FCE اعتبار مدرک آزمون FCE

  جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.