محتویات دوره آموزشی CELTA

محتویات دوره CELTA

دوره CELTA به دو صورت فشرده (۴ تا ۵ هفته) و عادی (چند ماه تا یک سال) برگزار می شود. این دوره شامل آموزش راهکارهای یک تدریس موثر و فراهم سازی مهارت های کاربردی در نحوه تدریس به بزرگسالان می باشد. حال ببینیم محتوای دوره celta چیست؛ سر فصل های اصلی ارائه شده در طول این دوره عبارتند از:

زبان آموزان و مدرسان، زمینه آموزش و یادگیری آگاهی و تحلیل زبان مهارت های زبان: خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن برنامه ریزی و تهیه منابع برای موضوعات متفاوت (یادگیری و آموزش) ارتقاء سطح مهارت های تدریس

دوره دریافت مدرک CELTA آزمون نهایی ندارد و توانایی و قابلیت شرکت کنندگان در جلسات تمرینی تدریس (Teaching Practice) و بر اساس 4 تکلیف نوشتاری در طول دوره توسط مربیان تایید شده دانشگاه کمبریج بطور دقیق و مستند مورد ارزیابی قرار می گیرد.

تمرین تدریس: متقاضیان در مجموع ۶ ساعت به ۲ گروه از زبان آموزان واقعی از دو سطح متفاوت در زبان انگلیسی تدریس می کنند و ارزیابی آن ها بر اساس نحوه تدریس و عملکرد آنها انجام می گیرد.

تکالیف نوشتاری: متقاضیان در طول دوره ملزم به انجام ۴ تکلیف نوشتاری در زمینه های زیر می باشند:

یادگیری زبان در بزرگسالان سیستم زبان انگلیسی مهارت های زبانی تدریس در کلاس

جهت دریافت مدرک CELTA، متقاضیان باید هر دو مرحله تمرین تدریس و تکالیف نوشتاری را با موفقیت پشت سر بگذارند. درباره ارزش مدرک سلتا، دقت داشته باشید مدرک بین المللی سلتا دارای سه رتبه قبولی PASS B، PASS و PASS A می باشد و با ارزش ترین مدرک PASS A می باشد که معمولا 3 تا 5 درصد از شرکت کنندگان در سراسر دنیا صاحب این مدرک می شوند، پس از آن PASS B می باشد که حدودا 25 درصد از شرکت کنندگان هر ساله صاحب این مدرک می شوند و باقی قبول شدگان مدرک PASS دریافت می نمایند.

در مجموع، داوطلبین شرکت در دوره CELTA باید به مدت ۶ ساعت در کلاس هایی متشکل از زبان آموزان هم سن و سال تدریس کنند. این زبان آموزان در دو سطح مهارتی پایین تر یا بالاتر از سطح متوسط قرار دارند. به مدت ۶ ساعت به مشاهده‌ تدریس مدرسان خبره و همچنین سایر داوطلبان بپردازند. یک پورتفولیو شامل موارد مربوط به نحوه‌ تدریس و همچنین ۴ تکلیف کتبی ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ کلمه‌‌ ای انجام می دهند. نیاز‌های زبان آموزان بزرگسال را تحلیل نموده و به آنها پاسخ می دهند. گواهینامه CELTA به داوطلبانی اعطا خواهد شد که تمامی موارد بالا را تکمیل کرده و عملکرد آن ها در دو مولفه‌ «۶ ساعت آموزش عملی» و «ارائه‌ ۴ تکلیف کتبی» خوب و بالاتر از حد متوسط باشد.

 

نحوه دریافت مدرک CELTA

به محض اتمام دوره، یک مدرک موقت از طرف مرکز به شرکت کنندگان در دوره CELTA اعطا خواهد شد. مدرک اصلی CELTA که در دانشگاه کمبریج آماده می شود، بین یک تا دو ماه بعد از دوره، برای داوطلبین پذیرفته شده پست خواهد شد.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز برای دریافت مدرک سلتا (CELTA) می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات دوره آموزشی CELTA | مراکز برگزاری دوره آموزشی CELTA هزینه دوره CELTA | زمانبندی برگزاری دوره CELTA | اعتبار مدرک CELTA

 

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

بانک اطلاعات آموزشگاهی

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.