جبران معدل با GRE
تاريخ درج :

اگر با معدل پایین دوره کارشناسی در صدد اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا هستید، حتما بابت پذیرش یا عدم پذیرش خود نگرانید. آیا معیارهای دیگری وجود دارند تا در پروسه اپلای، معدل پایین دوره کارشناسی را پوشش دهند؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤال، با این مقاله از مجله زونکن همراه باشید.

GRE، IELTS یا TOEFL ؟

کلیه دانشگاه های آمریکا و بسیاری از دانشگاه های معتبر کانادا، برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، به نمره آزمون GRE توجه می کنند. شاید بگویید شرکت در آزمونی غیر از آیلتس و تافل کار بیهوده ایست؛ بد نیست بدانید که آیلتس و تافل تنها مهارت های چهارگانه شما در زبان انگلیسی اعم از گفتار، شنیدار، نوشتار و خواندن را مورد ارزیابی قرار می دهند اما آزمون GRE، توان استدلال و حل مسئله شما را می سنجد.

بیشتر بخوانید >> جستجوی مؤسسات اعزام دانشجو و مهاجرت

جبران معدل، با نمره GRE

در شرایطی که متقاضیان اپلای، از نظر معدل دانشگاهی و پیشینه تحصیلی در شرایط نسبتا مشابهی قرار داشته باشند، کسب نمره بالا در آزمون GRE یک پوئن مثبت محسوب می شود. فرض کنید دانشگاه مقصد از سطح علمی و استانداردهای دانشگاهی که شما در آن تحصیل کرده اید، بی خبر است؛ پس بدون شک برای مقایسه شما با دیگر متقاضیانی که نمره ای همچون نمره شما دارند، به سایر نمرات موجود در مدارک اپلای مراجعه می کند. از طرفی کسب نمره بالا در امتحان GRE برای بسیاری از متقاضیان کار دشواری بوده و نیازمند مطالعه زیاد و ذهن پویاست؛ بنابراین نمره این آزمون معیار خوبی برای پذیرفتن یا نپذیرفتن درخواست اپلای متقاضیان است.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نوع GRE General و GRE Subject برگزار می شود. آزمونی که به عنوان جبران کننده معدل از آن یاد می کنیم، همان GRE General است. حال برخی رشته ها علاوه بر آزمون GRE General، نمره آزمون GRE Subject را نیز از داوطلب درخواست می کنند. نوع جنرال این آزمون، سطح زبان انگلیسی و دانش ریاضی فرد (هندسه و جبر) را می سنجد اما نوع سابجکت تنها در رشته های به خصوصی برگزار شده و دانش تخصصی فرد را در آن رشته خاص ارزیابی می کند.

بیشتر بخوانید >> توضیحات کامل درباره ساختار آزمون GRE

منابع آزمون GRE

تیم زونکن اقدام به تهیه لیستی از منابع امتحان GRE برای علاقمندان به شرکت در این آزمون نموده است؛ اگر قصد أخذ پذیرش تحصیلی کانادا یا آمریکا را داشته و ملزم به شرکت در آزمون GRE نیز هستید، از طریق لینک زیر، از منابع معتبر موجود در سایت زونکن (شامل PDF و فایل های صوتی) استفاده کنید:

مشاهده و دانلود منابع GRE

این منابع شامل کتاب هایی هستند که توسط انتشارات مختلفی چون Barron، Kaplan، Magoosh و Peterson به چاپ رسیده اند.

 

مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آزمون های زبان


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.