آزمون CPE

آزمون CPE (97/7/5)

CPE به انگلیسى مخفف Certificate of Proficiency in English بوده و بالاترین مدرک زبان انگلیسى است که از سوى دانشگاه کمبریج انگلستان اعطا می گردد. قبولى در آزمون CPE به معناى دارا بودن سطح C2 با مقیاس مرجع مشترک اروپا (CEFR) می باشد و متقاضیانى که موفق به کسب این مدرک شوند، سطح زبانى لازم براى تحصیل یا اشتغال در مقاطع و مدارج عالى را دارا می باشند.

محتویات آزمون CPE

این آزمون به دو شکل کاغذى و کامپیوترى برگزار می شود و شامل چهار بخش به شرح ذیل می باشد:

درک مطلب و کاربرد زبان (Reading & Use of English)

۵٣ سوال این قسمت در هفت بخش طراحى شده و زمان پاسخگویى به آن ها یک ساعت و نیم می باشد.

نگارش (writing)

براى این قسمت نیز یک ساعت و نیم زمان در نظر گرفته شده که طى این مدت متقاضى می بایست دو متن (متن اول بین 240 تا 280 و دومى 280 تا 320 کلمه است) بنویسد.

مهارت شنیدارى (listening)

این بخش شامل چهار قسمت و سی سوال می باشد که چهل دقیقه به طول مى انجامد.

مکالمه (speaking)

در این قسمت دو  متقاضى به طور همزمان و توسط دو  ممتحن، که یکى وظیفه پرسیدن سوال ها و دیگرى پر کردن برگه ارزیابى را بر عهده دارند، در سه مرحله مصاحبه و ارزیابى می شوند. زمان این قسمت شانزده دقیقه می باشد.

زمان برگزاری آزمون  CPE

آزمون CPE معمولاً نه بار در سال، در ماه هاى مارچ، مى، جوئن، جولاى، نوامبر و دسامبر، برگزار می گردد. سه قسمت اول آزمون در یک روز و بخش مکالمه چند روز قبل یا بعد از سه قسمت دیگر برگزار می گردد.

نمره دهی آزمون CPE

متقاضیان در هر بخش نمره اى (حداکثر230) دریافت می کنند که بر اساس میانگین نمراتشان درجه اى بین A تا C و نیز سطح مطابق با مرجع مشترک اروپا به آن ها تعلق می گیرد:

180 الی 199 : سطح C1-C1

200 الی 212 : سطح C-C2

213 الی 219 : سطح B-C2

220 الی 230 : سطح A-C2

تمام متقاضیان کارنامه دریافت می کنند، اما تنها متقاضیانى که موفق به کسب حداقل نمره قبولى شوند، مدرک CPE را دریافت می نمایند. در صورت شرکت در امتحان کاغذى چهار الی شش هفته و در صورت شرکت در امتحان کامپیوترى دو الی سه هفته پس از امتحان کارنامه شما صادر می گردد. سه هفته پس از صدور کارنامه، مدرک CAE شما به مرکز برگزارى آزمون CPE ارسال می گردد.

 

بانک اطلاعات آموزشگاهی زونکن

ایمیل: info@zounkan.com

اینستاگرام: zounkan_officialpage

لینکدین: https://www.linkedin.com/company/zounkan

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.