محتویات آزمون PET

محتویات  آزمون PET

محتوای امتحان pet چیست؟با ما در این بخش همراه باشید.

آزمون PETاز سه دفترچه تشکیل شده است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی متقاضی را مورد سنجش قرار می دهد. دفترچه اول مربوط به مهارت های خواندن و نوشتن (Reading و Writing) است و 5 بخش شامل ۳۵ سوال به مهارت خواندن و سه بخش شامل ۷ سوال به مهارت نوشتن اختصاص داده شده است. شرکت کنندگان 90 دقیقه فرصت دارند تا به این سوالات پاسخ داده و ۵۰ درصد از امتیاز کل برای موفقیت در آزمون PET را کسب کنند. هدف از این بخش، سنجش توانایی شرکت کننده در خواندن و درک هدف اصلی علائم، روزنامه ها و مجلات و استفاده از لغات و ساختارهای دستوری به طور صحیح است.

دفترچه دوم آزمون PETبه مهارت شنیدن (Listening) اختصاص یافته است که از 4 بخش شامل ۲۵ سوال تشکیل شده است. مدت زمان مجاز برای پاسخ دادن به این سوالات ۳۶ دقیقه بوده و ۲۵ درصد از امتیاز کل به مهارت شنیدن تعلق دارد. هدف از این بخش این است که شرکت کننده یک سری از گفتگو ها شامل اخبار و بحث ها در مورد زندگی روزمره را دنبال کرده و درک کند.

آخرین بخش به مهارت صحبت کردن (Speaking) تعلق دارد که از 4 بخش تشکیل شده و به هر جفت شرکت کننده حدود ۱۰ الی ۱۲ دقیقه زمان داده می‌شود تا مهارت های خود را در قالب یک گفتگوی دونفره نمایش دهند. ۲۵ درصد از امتیاز کل به مهارت صحبت کردن تعلق می گیرد. این بخش نشان می دهد مهارت مکالمه انگلیسی شرکت کنندگان در هنگام شرکت در گفتگو چگونه است. شرکت کنندگان باید به سوالاتی پاسخ داده یا سوالاتی را مطرح کنند و در مورد مسائلی مانند علایق و اهداف خود صحبت کنند. این بخش به صورت رو در رو با دو یا چند متقاضی دیگر و دو آزمون گیرنده انجام می‌شود. این امر باعث می شود نتیجه آزمون PET واقعی تر و قابل اعتماد ‌تر باشد.

کارنامه و سطح نمرات آزمون PET

کارنامه PET به صورت آنلاین و حدود چهار تا شش هفته پس از آزمون PET منتشر می شوند. البته نوع دیگر آزمون PET به صورت آنلاین برگزار می شود که نتایج آن دو تا سه هفته بعد به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. بهترین راه برای اطلاع یافتن از نتایج آزمون، ثبت نام در سرویس رایگان وبسایت Cambridge English است. مدرک داوطلبانی که در آزمون PET موفق به کسب امتیاز مجاز شده اند، حدود سه هفته پس از انتشار نتایج آزمون به مرکز آزمون داوطلب ارسال شده و سپس توسط آن مرکز برای داوطلب ارسال خواهد شد.

امتیازات مجاز آزمون PET از ۱۳۹- ۱۲۰ (سطح A2) شروع شده و به سطوح ۱۵۲- ۱۴۰ (سطح B1) و ۱۵۹- ۱۵۳ (سطح B1 عالی)، ۱۷۰- ۱۶۰ (سطح B2 ممتاز) تقسیم می‌شود. با توجه به دانشگاه، کالج یا سازمانی که در نظر دارید نمرات خود را ارائه دهید، باید تلاش کنید تا به سطح مورد نظر آن سازمان دست یابید. داوطلبانی که سطح A2 را کسب می کنند، مشمول دریافت گواهینامه آزمون PET نخواهند بود. آزمون PET یکی از پر طرفدارترین آزمون‌های دانشگاه کمبریج در سراسر جهان است.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون PET می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند. 

محتویات آزمون PET | مراکز برگزاری آزمون PET | هزینه آزمون PET | زمانبندی برگزاری آزمون PET | اعتبار مدرک آزمون PET | منابع آزمون PET

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.