مزایای یادگیری زبان ایتالیایی
تاريخ درج :

منشأ لاتین زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی نیز همانند زبان انگلیسی، ریشه لاتین داشته و البته بیشترین نزدیکی را به زبان لاتین دارد. همانطور که می دانید زبان لاتین زبانی مرده است اما اگر به آن علاقه مندید، یادگیری زبان ایتالیایی به دلیل شباهت با لاتین، شما را خشنود خواهد ساخت و در عوض یک زبان زنده دنیا را نیز یاد گرفته اید. زبان ایتالیایی لغات مشترک بسیاری با زبان انگلیسی دارد و در عین حال ساده تر از آن است.

گستره زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا، سان مارینو، سوئیس (یکی از چهار زبان رسمی)، سومالی، اسلوونی (همراه با زبان اسلوونیایی در برخی ایالات)، واتیکان و بخش کوچکی از کرواسی است. بنابراین زبان مادری بیش از 65 میلیون نفر در جهان ایتالیایی بوده و البته بیش از 20 میلیون نفر نیز آن را به عنوان زبان دوم خود به کار می برند. پس با یادگیری این زبان، می توانید ارتباطات بیشتری برقرار کرده و چه بسا فرصت های تحصیلی و شغلی بیشتری نیز به دست آورید.

سفر و مهاجرت به ایتالیا

تسلط شما به زبان ایتالیایی، در سفر به این کشور کمک حال شما خواهد بود. در یک سفر تفریحی به ایتالیا و هنگام بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور، دانستن زبان ایتالیایی راهی برای ارتباط آسان شما با مردم این کشور است. همچنین برای مهاجرت به ایتالیا و استفاده از موقعیت های تحصیلی و شغلی ایتالیا، یادگیری زبان ایتالیایی بسیار مفید خواهد بود. برای مثال آزمون های چیلز (آزمون زبان سفارت ایتالیا) و چلی از آزمون های معتبر زبان ایتالیایی بوده و شما با یادگیری زبان ایتالیایی می توانید در آن ها شرکت نموده و مدرک معتبر زبان ایتالیایی دریافت کنید.

برای دانلود منابع آزمون چیلز ، اینجا کلیک کنید. | برای دانلود منابع آزمون چلی ، اینجا کلیک کنید.

زبان موسیقایی

اگر از دوستداران موسیقی باشید، می دانید که بسیاری از واژگان کلیدی موسیقی مثل آلتو، سوپرانو ، تمپو و ... برگرفته از زبان ایتالیایی هستند. همچنین یادگیری این زبان برای علاقمندان اپرا، امر سودمندی خواهد بود و به عبارت دیگر، ایتالیایی یک زبان رسمی برای اپرا محسوب می شود.

تاریخ و فرهنگ ایتالیا

بیش از 50 مکان تاریخی یونسکو در کشور ایتالیا واقع شده است! ایتالیا در زمینه فرهنگ و هنر، پیشینه ای غنی دارد؛ اگر درحال بررسی تاریخ و فرهنگ باستانی ایتالیا هستید یا هر فعالیتی در این زمینه دارید، دانستن زبان ایتالیایی به شما این امکان را می دهد که از متون به جا مانده از دوره رنسانس بهره مند شوید.

به طور کلی یادگیری یک زبان جدید چالش های مخصوص به خود را دارد؛ اما اگر برای یادگیری هدفی قرار دهید، این روند بسیار شیرین و دلچسب خواهد شد! برای مثال در اینجا هدف شما می تواند یک سفر تفریحی به ایتالیا، اخذ پذیرش تحصیلی، راه اندازی کسب و کار مرتبط با این زبان، برقراری ارتباط با یک بومی ایتالیا و یا حتی دیدن یک سریال ایتالیایی زبان باشد! فرقی نمی کند؛ مهم این است که برای یادگیری زبان ایتالیایی برنامه و هدف مشخصی داشته باشید و به این ترتیب با کوشش بیشتری پیش بروید.

در ادامه لینک دانلود مجموعه کتاب های Nuovo Espresso، از مهم ترین منابع یادگیری زبان ایتالیایی برای علاقمندان به فراگیری زبان ایتالیا یا شرکت در آزمون های معتبر زبان ایتالیایی برای دریافت مدرک زبان ایتالیایی آورده شده است:

دانلود کتاب Nuovo Espresso 1

دانلود کتاب Nuovo Espresso 2

دانلود کتاب Nuovo Espresso 3

دانلود کتاب Nuovo Espresso 4

دانلود کتاب Nuovo Espresso 5

دانلود کتاب Nuovo Espresso 6

 

 مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آموزشگاهی


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.