صفر تا صد آیلتس
تاريخ درج :

مدت هاست که تب مهاجرت در کشور بالا رفته و بسیاری از هموطنانمان در صدد ادامه تحصیل در خارج از کشور و حتی شروع کار در کشورهای خارجی هستند. در این مقاله از مجله زونکن ، نگاهی می کنیم به یکی از مهمترین آزمون های زبان انگلیسی برای مهاجرت.

نمره آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) ، از معروفترین معیارهای سنجش زبان انگلیسی به منظور مهاجرت ، کار و تحصیل است.

آزمون IELTS، سطح تسلط داوطلب را در 4 مهارت زبانی خواندن (Reading) ، نوشتن (Writing) ، گفتار (Speaking) و شنیدار (Listening) می سنجد. نمره داوطلب در هر بخش ، مقداری بین 1 تا 9 بوده و نمره نهایی ، میانگین نمرات کسب شده در این بخش ها خواهد بود. شما عموما برای مهاجرت به کشورهای خارجی ، به نمره ای بین 5 تا 7 در آزمون آیلتس نیاز دارید که البته این عدد با توجه به کشور مقصد و هدف شما از مهاجرت متغیر خواهد بود.

( در این لینک ، به طور کامل با محتوای آزمون آیلتس آشنا شوید. )

تقویت 4 مهارت زبان

مهارت listening آیلتس تنها با گوش دادن تقویت می شود. برای تقویت شنیدار خود از فیلم ها و برنامه های انگلیسی زبان کمک بگیرید.

برای reading ، مسلما باید متون انگلیسی گوناگونی را بخوانید تا با واژگان بیشتری آشنا شده و هنگام آزمون غافلگیر نشوید.

در writing ، علاوه بر واژگان به یگ گرامر انگلیسی قوی نیز نیاز دارید و با تقویت این موارد در کنار خواندن و نوشتن بسیار ، نمره قابل قبولی کسب خواهید کرد.

Speaking برای بسیاری از داوطلبان آیلتس ، بخش نگران گننده ای است. تمرین کنید که درباره موضوعاتی مشخص ، توضیحات سلیسی ارائه دهید. برای اطرافیانتان صحبت کنید و این کار را مدام تکرار کنید. دقت کنید که برای موفقیت در Speaking ، بهتر است در مقابل ممتحن فعال و کوشا ظاهر شده و با اعتماد به نفس باشید؛ این ویژگی شما در نمره دادن ممتحن مؤثر خواهد بود.

( در این لینک ، تمامی منابع آیلتس در اختیار شما قرار گرفته است. )

هزینه و اعتبار ielts

هزینه آزمون ielts در سال 97 تقریبا بیش از 120 درصد افزایش یافت. آخرین تغییر قیمت در تیر ماه 98 صورت گرفت؛ به طوری که هزینه امتحان ielts در حال حاضر 3،050،000 تومان می باشد.

دقت داشته باشید که مدت اعتبار مدرک آیلتس شما ، 2 سال است. پس زمانی اقدام به اخذ مدرک ielts نمایید که پیش از منقضی شدن مدرک، از آن بهره بگیرید و در نتیجه تلاش، زمان و هزینه ای که صرف می کنید به هدر نرود.

شاید بخواهید از قیمت آیلتس در کشورهای مختلف نیز با خبر شده و این مدرک را در کشور دیگری دریافت کنید؛ اما اگر ساکن ایران هستید ، با توجه به وضعیت موجود ، این امر هزینه های شما را به شدت افزایش خواهد داد.

( در این لینک ، هزینه امتحان ielts در ایران و سایر کشورها را مقایسه کنید. )

مراکز برگزاری آیلتس

آزمون آیلتس در ایران، در مراکز مشخصی به طور رسمی برگزار می شود. در انتخاب مرکز برگزاری آزمون حساسیت به خرج ندهید؛ چرا که هنگام تصحیح آزمون ، معیارهای مشخصی در نظر گرفته می شود. اما برای ثبت نام در یک مؤسسه آمادگی آزمون آیلتس، حتما درباره مدرسین موسسه، شیوه آموزش و ... تحقیق نموده و با آگاهی کامل انتخاب نمایید.

( در این لینک ، اطلاعات مربوط به مراکز امتحان آیلتس را مشاهده کنید. )

 مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آموزشگاهی

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.