صفر تا صد آزمون tomer ترکی استانبولی
تاريخ درج :

بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت از کشور را دارند، به دلایل گوناگونی کشور ترکیه را به این منظور بر می گزینند. ما در این مقاله از مجله زونکن، توضیحاتی پیرامون آزمون تومر، یکی از معروف ترین آزمون های زبان ترکی، مطرح می کنیم. اگر شما هم قصد مهاجرت به ترکیه به منظور شروع کار جدید یا اخذ پذیرش تحصیلی را دارید، با ما همراه باشید.

لزوم یادگیری زبان ترکی

اگر فکر می کنید برای مهاجرت به ترکیه دانستن زبان انگلیسی ، شما را از یادگیری زبان ترکی بی نیاز می کند ، باید بگوییم که اشتباه می کنید! نکته اول این است که بسیاری از مردم ترکیه ( به جز کسانی که شغل مرتبط با صنعت گردشگری دارند ) ، تمایلی به یادگیری زبانی غیر از زبان ترکی را ندارند؛ پس با  یادگیری این زبان ، انجام امور روزمره برایتان بسیار آسان تر خواهد شد. نکته دیگر این است که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه و یا مشغول به کار شدن در آنجا ، ممکن است نیاز به مدرکی داشته باشید که سطح زبان ترکی شما را تعیین کند. آزمون tomer  ترکیه همین کار را برایتان انجام می دهد.

آزمون تومر چیست؟

امتحان تومر، وابسته به دانشگاه آنکارا ترکیه بوده و داشتن مدرک تومر، از شروط ورود به بسیاری از مؤسسات و آموزشگاه های ترکیه محسوب می شود؛ به خصوص دانشگاه هایی که دروس را به زبان ترکی ارائه می دهند. قبولی در این آزمون برای تحصیل و کار در ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

این آزمون در دو نوع دیپلما و سرتیفیکا برگزار می شود. نوع دیپلما که ارزان تر بوده و اعتبار آن مادام العمر است، صرفا یک مدرک رسمی زبان ترکی است. اما نوع سرتیفیکا که گران تر بوده و به مدت دو سال اعتبار دارد، برای ارائه به دانشگاه های ترک زبان مورد استفاده قرار می گیرد. سختی سؤالات در هردو نوع یکسان بوده و تفاوت در اعتبار مدرک تومر است.

نوع سرتیفیکای امتحان tomer در سطوح A1 تا C2 طبقه بندی می شود. دانشگاه ها و رشته های گوناگون، سطوح گوناگونی از مدرک تومر را می پذیرند. بنابراین داوطلبان بر اساس هدفی که از شرکت در آزمون دارند، برای آن آماده می شوند؛ برای مثال متقاضیان تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی، باید به سطح C آزمون تومر دست یابند.

اینجا بخوانید : محتوای آزمون تومر | منابع آزمون تومر

تمامی امور مربوط به امتحان تومر ترکیه توسط دانشگاه آنکارا انجام می گیرد. این آزمون در کشورهای مختلف جهان نیز برگزار می شود و درواقع دانشگاه آنکارا نمایندگی هایی در این کشورها ایجاد کرده است.

به دلیل کثرت متقاضیان ایرانی این آزمون، مراکز برگزاری آزمون tomer در ایران نیز وجود دارند که این موضوع شرکت در آزمون را آسان تر کرده و نیازی به سفر به ترکیه نخواهد بود.

اینجا بخوانید : مراکز برگزاری آزمون تومر | زمان بندی برگزاری آزمون تومر

هزینه آزمون tomer با مدرک دیپلما در سال 2020 ، مبلغ 100 لیر ترکیه و هزینه امتحان تومر با مدرک سرتیفیکا در سال 2020، مبلغ 350 لیر ترکیه است.

 

 مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آموزشگاهی


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.