اهمیت نمرات آیلتس
تاريخ درج :

آیا می دانید نمره آیلتس از چند است؟ یا حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا یا آمریکا چقدر می باشد؟ بسیاری از داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس و دریافت مدرک معتبر آیلتس جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، کانادا یا اروپا، سوالاتی درباره حداقل نمره آیلتس برای کانادا یا نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا یا نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا می پرسند. این افراد با توجه به اهداف تحصیلی یا کاری مورد نظر، اقدام به کسب نمره بالای آیلتس جهت ارائه به دانشگاه مقصد یا شرکت بیزینسی مورد نظر می نمایند. در ادامه به تشریح ارزش نمره های مختلف کسب شده در آزمون آیلتس پرداخته شده است. علاقمندان به کسب آمادگی در آزمون های آیلتس می توانند با مراجعه به صفحه منابع آزمون آیلتس، نسبت به دانلود منابع معتبر آزمون آیلتس جهت کسب نمره بالا اقدام نمایند. همچنین جهت اطلاع از مراکز معتبر و مجاز برگزاری آزمون آیلتس و زمانبندی برگزاری آزمون آیلتس در سال 98 می توانند به بانک اطلاعات آزمون آیلتس در سایت زونکن مراجعه نمایند.

نمره 9 آیلتس

این نمره در درجه پیشرفته زبان به حساب می آید کسی که این نمره را می گیرد به صورت کامل به زبان انگلیسی آشنایی دارد و می تواند به صورت مناسب، روان، دقیق و با  درک کامل از زبان انگلیسی خود استفاده نماید. در بسیاری از دانشگاه های دنیا، افراد با ارائه مدرک آیلتس با نمره 9، می توانند پذیرش تحصیلی همراه با کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایند. بنابراین، با توجه به امتیازات قابل اخذ با نمره 9 آیلتس، دریافت نمره 9 آیلتس نیز سخت و نیازمند تمرین و شناخت بسیار بالا از آزمون آیلتس است.

نمره 8 آیلتس

نمره 8 آیلتس سطح بسیار خوب به حساب می آید. کسی که در نمره بندی IELTS نمره 8 گرفته است به صورت کامل می تواند از زبان انگلیسی خود استفاده کند اما در برخی اوقات کمی اشتباهات غیر سیستمی مرتکب می شود که در برخی موقعیت ها ممکن است در درک موقعیت اشتباه نماید اما به صورت کلی از زبان به خوبی استفاده می کند و در بحث ها به خوبی از زبان انگلیسی بهره می برد. نمره 8 آیلتس نیز برای ارائه به دانشگاه های معتبر دنیا در کشورهای آمریکا، کانادا و اروپا معتبر بوده و بالاتر از حداقل امتیاز مورد نیاز تقریبا تمامی دانشگاه های دنیا برای اخذ پذیرش تحصیلی می باشد.

نمره 7 آیلتس

نمره 7 در نمره بندی IELTS سطح خوب به حساب می آید. زبان آموزی که موفق به کسب نمره 7 آیلتس شده باشد می تواند به خوبی از زبان استفاده کند اگرچه دچار اشتباهات و عدم درک شرایط می شود اما از ساختار های پیچیده زبانی می تواند استفاده کند و به طور کلی می تواند موقعیت های پیچیده را درک کند و برای بحث های خود دلیل بیاورد. نمره 7 آیلتس نیز از اعتبار کافی برای ارائه به بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا برخوردار است.

نمره 6 آیلتس

این نمره را در نمره بندی IELTS، زبان آموز را با صلاحیت معرفی می کنند. این زبان آموز می تواند به طور نسبی از ساختار های پیچیده استفاده کند و آنها را درک کند. افرادی که موفق به کسب نمره 6 آیلتس می شوند، می توانند برای بسیاری از شرکت ها و دانشگاه ها مدارک زبان خود را ارائه نمایند. زیرا نمره 6 آیلتس نیز از اعتبار کافی جهت ادامه تحصیل در یافتن موقعیت شغلی مناسب در بسیاری از کشورهای پیشرفته برخوردار است. اگر چه با نمره 6 آیلتس نمی توان به تنهایی کمک هزینه تحصیلی یا گذران زندگی از دانشگاه های خارجی کسب نمود.

نمره 5 آیلتس

کسی که نمره 5 را در آیلتس کسب نماید یک زبان آموز متوسط به حساب می آید. در نمره بندی IELTS نمره 5 به منزله کسی است که مفهوم کلی موقعیت های زبانی را درک می کند. اگرچه این زبان آموز اشتباهات بسیاری را مرتکب می شود.

نمره 4 آیلتس

توانایی زبان کسی که این نمره IELTS را کسب کند بسیار مقدماتی است. در درک شرایط و تولید زبان مشکلات متعددی دارد و نمی تواند از ساختار های پیچیده استفاده کند.

نمره 3 آیلتس

کسی که در نمره بندی IELTS این نمره را کسب کند فقط مفاهیم کلی را درک می کند و در کالمات وقفه های زیادی ایجاد می کند.

نمره 2 آیلتس

هیچ ارتباط و مکالمه برای این سطح نمره بندی IELTS در نظر کرفته نشده است مگر در برخی موارد که در نظر گرفته نشده است مگر در برخی موارد که در موقعیت های آشنا زبان آموز، از کلمات و یا جملات کوتاه استفاده می کند و در درک صحبت های انگلیسی مشکلات بسیار زیادی دارد.

نمره 1 آیلتس

در نمره بندی IELTS از این زبان آموز هیچ گونه اطلاعات قابل ارزیابی ارائه نشده است.

مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آموزشگاهی

  


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.