اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا
تاريخ درج :

تحصیل در ایتالیا ویژگی هایی دارد که بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی را به خود جذب کرده و این کشور را به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان جهت ادامه تحصیل تبدیل کرده است. برای آگاهی از شرایط تحصیل در ایتالیا با مجله زونکن همراه باشید.

سطح علمی دانشگاه ها

بسیاری از دانشگاه های کشور ایتالیا از جمله بولونیا، ساپیینزای رم، پلی تکنیک میلان و ... از جایگاه علمی خوبی در بین دانشگاه های برتر جهان برخوردار بوده و اعتبار قابل قبولی دارند.

تحصیل به زبان انگلیسی

تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی امکان پذیر است و این نکته جالب توجهیست که دانشجویان می توانند تنها با ارائه مدرک زبان انگلیسی در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. برای مثال نمره مورد قبول برای مدرک آیلتس، 6 است. البته برای دانشجویان کارشناسی نیز این امکان وجود دارد اما تنوع رشته های این مقطع به زبان انگلیسی کم است.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا بسته به دانشگاه و رشته انتخابی متغیر بوده و به طور متوسط 2000 یورو در سال است؛ این مبلغ بسیار کمتر از شهریه دانشگاه های سایر کشورهای اروپاست.

( برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به ایتالیا، به مؤسسات اعزام دانشجو و مهاجرت مراجعه کنید. )

کار در حین و پس از تحصیل

دانشجویان در حین تحصیل در ایتالیا اجازه دارد هفته ای 20 ساعت به کار دانشجویی بپردازد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، یک مهلت شش ماهه یا حداکثر یکساله برای جستجوی کار خواهند داشت و درصورت مشغول به کار شدن، می توانند با ویزای کار در ایتالیا بمانند.

دریافت بورسیه های تحصیلی

امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی برای بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا وجود داشته و این بورس ها هزینه های تحصیل را تا حد زیادی کاهش می دهند. این بورس ها به انواع تقسیم می شوند؛ برای مثال یک نوع بورسیه مخصوص دانشجویان ممتاز بوده و نیازمند رزومه قوی و معدل بالاست. این بورس ارزش بالایی بین 10 تا 20 هزار یورو (سالانه) دارد. نوع دیگر، بورس استانی بوده و به دانشجویانی تعلق می گیرد که خانواده هایشان از تمکن مالی برخوردار نیستند؛ بورس های استانی ایتالیا از رایج ترین بورس های تحصیلی این کشور بوده و ارزشی بین 2 تا 5 هزار یورو (سالانه) دارند.

آزمون زبان ایتالیایی

متقاضیان تحصیل در اکثر رشته های مقطع کارشناسی و برخی رشته های مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا، ناچار به یادگیری زبان ایتالیایی و شرکت در آزمون های زبان ایتالیایی هستند. همچنین کسانی که قصد مشغول شدن به کار پس از تحصیل را دارند، به دانش ایتالیایی نیاز دارند. تیم زونکن، منابع آزمون های چیلز و چلی را فراهم کرده و در قالب pdf و فایل های صوتی در اختیار علاقمندان قرار داده است:

منابع آزمون چلی

منابع آزمون چیلز

 

مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آزمون های زبان


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.