آزمون PTE

آزمون Pearson Tests of Englishکه به اختصار PTE خوانده می شود، آزمون زبان انگلیسی است که متقاضیان پذیرش تحصیلی و مهاجرت به بعضی از کشورها مثل استرالیا می توانند نمره آن را به عنوان مدرکی که نشان دهنده وضعیت مهارت زبان آن ها می باشد، به دانشگاه ها، موسسات و سازمان های دولتی و مهاجرتی ارائه نمایند. آزمون PTE را سازمان  PEARSONکه صاحب انتشارات Longman می باشد برگزار می کند. آزمون PTE همانند آزمون تافل با استفاده از کامپیوتر و اینترنت انجام می شود و چهار مهارت اصلی زبان از جمله صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش کردن ارزیابی شده و نمره آن از ۱٠ تا ۹۰ محاسبه می شود. دقت داشته باشید که متقاضیان اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور، بهتر است برای موفقیت در اپلای، نمره ای بالاتر از 66 را کسب نمایند. آزمون PTE مشابه آزمون IELTS در دو نوع General و Academic برگزار می شود که برای اخذ پذیرش تحصیلی معمولاً تنها نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه ها و موسسات علمی و مهاجرتی می باشد.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون PTE می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون PTE | مراکز برگزاری آزمون PTE هزینه آزمون PTE | زمانبندی برگزاری آزمون PTE | اعتبار مدرک آزمون PTE | منابع آزمون PTE

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.