آزمون PTE

آزمون PTE (97/9/20)

آزمون Pearson Tests of English که به اختصار PTE خوانده می شود، آزمون زبان انگلیسی است که متقاضیان پذیرش تحصیلی و مهاجرت به بعضی از کشورها مثل استرالیا می توانند نمره آن را به عنوان مدرکی که نشان دهنده وضعیت مهارت زبان آن ها می باشد، به دانشگاه ها، موسسات و سازمان های دولتی و مهاجرتی ارائه نمایند. این آزمون را سازمان  PEARSONکه صاحب انتشارات Longman می باشد برگزار کرده است. این آزمون همانند تافل با استفاده از کامپیوتر و اینترنت انجام می شود و چهار مهارت اصلی زبان از جمله صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش کردن ارزیابی شده و نمره آن از ۱٠ تا ۹۰ محاسبه می شود. متقاضیان اپلای بهتر است برای موفقیت در اپلای نمره ای بالاتر از 66 را کسب نمایند. این آزمون مشابه IELTS در دو نوع General و Academic برگزار می شود و به طور مشابه نیز جهت پذیرش تحصیلی معمولاً تنها نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه ها و موسسات علمی و مهاجرتی می باشد.

 

اعتبار مدرک آزمون PTE

باید بدانید که برای ادامه تحصیل در تمامی دانشگاه های دنیا این مدرک را مثل تافل و آیلتس قبول ندارند و حتی بعضی از دانشگاه ها در دنیا ممکن است برای بعضی از رشته ها و یا مقاطع تحصیلی خاص این مدرک را قبول کنند. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید که آیا دانشگاه مورد نظرتان این مدرک را قبول می کند یا خیر می توانید از این لینک استفاده کنید.

از دلایل محبوبیت آزمون PTE می توان به ساده تر بودن آزمون نسبت به آیلتس و تافل اشاره کرد. همچنین از دو سال قبل اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را برای مهاجرت به جای آیلتس هم  قبول می کند و برخی سوالات در این آزمون تکرار می شود. به همین خاطر نمره گرفتن از این آزمون ساده تر از آیلتس و تافل می باشد.

 

زمان برگزاری آزمون PTE

این آزمون در هر هفته برگزار می شود ولی در کشور ما هیچ مرکزی این آزمون را برگزار نکرده و شما برای شرکت در آزمون PTE می بایست به سایر کشور ها بروید. هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، متفاوت و در مواردی به نوع ارز همان کشور و در مواردی دیگر به دلار آمریکا می باشد. در جدول زیر لیستی از قیمت های شرکت در آزمون PTE را آورده ایم.

کشور

هزینه ثبت نام به موقع

هزینه ثبت نام با تاخیر

امارات متحده عربی

1050 درهم امارات

1248.75 درهم امارات

ترکیه

700 لیر ترکیه

875 لیر ترکیه

آذربایجان

170 دلار آمریکا

212.5 دلار آمریکا

عراق

217 دلار آمریکا

271.25 دلار آمریکا

 

چگونگی ثبت نام در آزمون PTE

جهت ثبت نام در آزمون PTE، لازم است ابتدا در آدرس اینجا اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید. سپس اطلاعات حساب کاربری خود را در فرم زیر ثبت می نمایید تا ثبت نام آزمون PTE در تاریخ و مرکز مورد نظر شما انجام شود. دقت کنید که در هنگام ایجاد حساب کاربری در سایت Pearsonpte اطلاعات هویتی خود شامل "نام"، "نام خانوادگی" و "تاریخ تولد" را دقیقا مطابق با گذرنامه خود وارد نمایید، چون این تنها بخشی از حساب کاربری شما است که غیر قابل تغییر است و علاوه بر این مهمترین بخش آن نیز می‌باشد.

 

محتویات آزمون PTE

قسمت اول شامل SPEAKING & WRITING می باشد. (77 تا 93 دقیقه)

قسمت دوم READING (32 الی 41 دقیقه)