اپلای به آفریقای جنوبی

اپلای به دانشگاه های آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی در سواحل اقیانوس اطلس و هند و در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا قرار گرفته است. آفریقای جنوبی سه پایتخت دارد با نام های: پرتوریا، بلوم فونتین و کیپ تاون. زبان رسمی آفریقای جنوبی انگلیسی است، با این حال بیش از 11 زبان رایج در این کشور صحبت می شود. حدود 13% ساکنان این کشور سفید پوست و دین اکثریت مسیحیت است. آفریقای جنوبی از نظر اقتصاد در جایگاه مناسبی قرار دارد و همچنین از نظر زیبایی و مناظر طبیعی بسیار چشم نواز است. هزینه های پایین زندگی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی، هر ساله دانشجویان بین المللی بسیاری را به خود جذب می کند. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه های آفریقای جنوبی به موارد زیر می توان اشاره کرد: امکان دریافت بورسیه تحصیلی، امکان گذراندن دوره های زبان انگلیسی قبل از ورود به دانشگاه، امکان همراه، دریافت آسان تر ویزا نسبت به سایر کشورها، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه های آفریقای جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. در ادامه به صورت کلی به شرایط آب و هوایی و فرهنگی و اجتماعی آفریقای جنوبی پرداخته شده است. 

فرهنگ مردم کشور آفریقای جنوبی

از جمله ارزش های فرهنگی مردم آفریقای جنوبی از گذشته اهمیت خانواده و فامیل های دور و قبیله بوده است. امروزه این ارزش همچنان در بین روستاییان برقرار است اما، شهرنشینان آفریقای جنوبی تحت تاثیر زندگی سریع و مدرنیته قرار گرفته اند. البته همچنان خانواده و والدین از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر خانواده موسیقی و رقص های سنتی در میان مردم در هر سطح اقتصادی بخش مهمی از فرهنگ مردم آفریقای جنوبی را تشکیل می دهد. نکته جالب در مهمانی ها و پذیرایی های مردم آفریقای جنوبی که شبیه به یارانیان است، پیشنهاد کمک در آماده کردن میز غذا و جمع آوری آن است.

زندگی در کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی در سال 2020 جزو 30 کشور برتر دنیا شناخته شد؛ با این وجود، هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی بسیار مناسب و از کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار ارزان تر است. از طرفی اقتصاد رو به رشد آفریقای جنوبی از آینده روشنی نوید می دهد. فرصت های شغلی فراوانی در آفریقای جنوبی وجود دارد که دستمزدشان بر اساس میزان سختی کار محاسبه می شود. زندیگ در آفریقای جنوبی این کشور شاد و زیبا برای بسیاری از افراد ایده آل است.

آب و هوای کشور آفریقای جنوبی

نتیجه مجاورت آفریقای جنوبی با دو اقیانوس هند و اطلس، آب و هوایی معتدل اقیانوسی است. برخلاف تصور عموم از آب و هوای گرم و خشک آفریقای جنوبی، این کشور کوهستان های برفی، جنگل های معتدل، سواحل سزیز و مرطوب و بیابان هی خشک را با هم دارد. به عنوان نمونه، نواحی ساحلی در تمام سال با بارش همراه است. در کنار این بارندگی تمام مدت در نواحی ساحلی، آفریقای جنوبی در زمستان های خشک در جنگل ها و بوته زار ها، همواره در معرض آتش سوزی های بزرگ قرار دارد.

دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی

در جدول زیر، لیست دانشگاه های آفریقای جنوبی در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به آفریقای جنوبی و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آفریقای جنوبی، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: