مدرک TTC

آزمون TTC مخفف Teacher Training Course است و به دوره های تربیت مدرس برای تدریس دوره های متفاوت زبان انگلیسی اطلاق می‌گردد. به طور کلی  کلاس های TTC شامل آموزش موارد زیر می‌شود:

تاریخچه مختصری از روش های تدریس از گذشته تاکنون

روش های مدرن تدریس در دنیا

روش های برنامه ریزی درسی (lesson plan)

نحوه برقراری ارتباط سازنده و ایجاد انگیزه در زبان آموز

روش های تدریس مهارت های چهارگانه (Reading, Listening, Writing, Speaking)

تدریس در کلاس های گروهی و خصوصی

 

در دوره های آمادگی آزمون TTC داوطلبان چه مطالبی را فرا میگیرند؟

آمادگی برای آزمون TTC در ارتباط با مدیریت کلاس و شناخت راهکارهای مناسب (Classroom Management) آن می تواند شامل، استفاده از ابزار کمک آموزشی، اصلاح اشکالات و ایرادات زبان آموز در کلاس درس زبان انگلیسی، بازی با کلمات در کلاس برای تقویت خلاقیت زبان آموز در مکالمه زبان انگلیسی باشد.

آموزش روش های تدریس یا methodology

آموزش روش های تدریس از گذشته تاکنون به طور اصولی و فنی شکل گرفته است. بطوری که نتیجه تحقیقات و مطالعه‌ اساتید فن و روش تدریس سبب شده است که زبان آموزان به بهترین نحو زبان انگلیسی را یاد بگیرند. متد های آموزشی مختلف اهداف مختلفی را دنبال می کنند. روش های آموزشی مدرن تر اغلب توسط زبان شناسان جهت تکمیل متد های قبلی به وجود آمده است. از متدهای آموزشی از گذشته تاکنون می‌توان به ٬Audio-lingual method/ Communicative Direct/ Grammar–translation method/٬TPR و  اشاره کرد. نام این متدها چندان اهمیتی ندارد، آن چه مهم است کاربرد این متدها در موارد و جایگاه های مختلف است.

مدیریت کلاس

مدیریت کلاس یکی از موارد بسیار مهم در دوره TTC است. این دوره شامل مدیریت تمام کلاس از جمله افراد حاضر، نوع قرارگیری میز و صندلی ها، نور و فضای کلاس و غیره می شود.

روش‌های برنامه ریزی درسی (lesson plan)

در بخش روش های برنامه ریزی درسی یا lesson plan کلاس‌های TTC شیوه برنامه‌ریزی درست و متناسب با هر درس را به معلم آموزش می‌دهد.

استفاده از ابزار کمک آموزشی

استفاده از ابزار کمک آموزشی به شیوه‌ درست یکی دیگر از مضامین آموزشی است که در دوره های TTC به مدرسین زبان انگلیسی آموزش داده می شود. لازم به ذکر است بسیاری از اساتید ناموفق نمی دانند چطور از ابزار مختلف برای آموزش استفاده کنند. اغلب آن ها نمی دانند چطور از فایل ویدئویی یا یک تصویر برای آموزش استفاده کنند. ممکن است فقط فایل ها را به زبان آموزان نشان دهند اما خود مدرس نمی تواند علت کاربرد و استفاده از این فایل ها را به درستی درک کند. در دوره TTC در بخش استفاده از ابزارها علت و نحوه درست استفاده از ابزارها و رسانه های مختلف، آموزش داده می شود.

کلاس جذاب

برای داشتن کلاسی جذاب باید از خلاقیت و سطح‌ انرژی بالایی برخوردار باشید و بتوانید از ابزار تکنولوژی برای تسهیل یادگیری استفاده کنید. دوره تی تی سی نحوه استفاده از این ابزار را برای افزایش بازدهی و جذابیت کلاس آموزش می دهد.

اصلاح اشکالات زبان آموز در کلاس

اصلاح غلط های زبان آموز در کلاس، آخرین بخش در مباحث آموزشی دوره TTC است. در این بخش با توجه به کدهای آموزشی موجود در کلاس های تی تی سی به معلم یاد می‌دهند چگونه از زبان آموزان رفع اشکال کنند.

 

نحوه ارزیابی معلومات پایه داوطلبان

ارزیابی اطلاعات پایه داوطلبان به یکی از سه روش زیر انجام می شود:

الف) دارا بودن یکی از مدارک بین المللی زبان انگلیسی FCE، IELTS 6.5، TKT، BEC Vantage، ISLPR 3 و یا مدارک سطوح بالاتر

ب) قبولی در امتحان ورودی مرکز برگزار کننده آزمون دوره TTC

ج) تایید معلومات داوطلب توسط کارشناس مورد تایید مرکز برگزاری دوره TTC

 

انواع دوره های TTC به همراه پیشنیاز دوره ها

در جدول زیر انواع دوره های TTC به همراه پیشنیاز هر دوره برای شرکت داوطلبین عزیز قرار داده شده است. دقت داشته باشید جهت شرکت در این دوره ها، داوطلبین باید حداقل معلومات ذکر شده در قسمت بالا را دارا باشند.

نام دوره

پیش نیاز دوره

طول دوره (ساعت)

متد های رایج

 

20 - 30

آموزش عمومی بزرگسالان

متد های رایج

40 تئوری + 20 عملی

تدریس خردسالان و کودکان

آموزش عمومی بزرگسالان

40

تدریس آزمون های بین المللی

آموزش عمومی بزرگسالان

40

انگلیسی بازرگانی

آموزش عمومی بزرگسالان + آشنایی کامل با زبان بازرگانی

40

انگلیسی حقوق و قضا

آموزش عمومی بزرگسالان + آشنایی کامل با زبان و ادبیات قضا

40

انگلیسی فنی

آموزش عمومی بزرگسالان + آشنایی کامل با زبان دوره فنی

40

تدریس گرامر

 

60

 

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

بانک اطلاعات آموزشگاهی

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.