محتویات آزمون DALF

محتویات آزمون DALF

مدرک زبان فرانسه DALF بالاترین سطح دیپلم است و فقط برای سطوح پیشرفته زبان فرانسوی است. از مزایای آزمون DALF نسبت به آزمون TEF فرانسه این است که اعتبار مدرک DALF دائمی است ولی اعتبار مدرک TEF دو سال است. امتحان DALF دربردارنده دو سنجش است که تعیین کننده دو سطح زبانی C1 و C2، بر اساس سطوح زبانی تعریف شده توسط CECRL می باشند.

 سطح C1 از آزمون DALF

در این آزمون، فرد از نظر زبان مستقل است، به صورت کاملا روان و در لحظه ارتباط برقرار می کند، انبار واژگانی وسیعی دارد و همچنین می تواند از عبارات و اصطلاحات مناسب در مکالماتش بهره ببرد. صحبت کردن در این سطح زبانی واضح و بدون وقفه در انتخاب واژه ها می‌باشد که نشان‌دهنده تسلط کامل بر ساختار زبان است.

بخش

توضیحات

زمان (دقیقه)

نمره

فهم شنیداری

پاسخ به سؤالات درک مطلب شامل صدا های ضبط شده: یک صدای ضبط شده طولانی (مناظره، کلاس، گردهمایی) حدودا هشت دقیقه (دو بار پخش) + چندین برنامه رادیویی کوتاه (برنامه های اطلاع رسانی، نظر‌سنجی، آگهی) (یک بار پخش) -- حداکثر زمان پخش صدا: ۱۰ دقیقه

40

25

فهم نوشتاری

پاسخ به سؤالات درک مطلب شامل متنی در حوزه تفکر و ابراز نظر (ادبی یا روزنامه نگاری) بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه

50

25

نگارش

تحلیل و تلفیق چند متن داده شده جمعاً حدود ۱۰۰۰ کلمه + نگارش انشایی مستدل بر اساس و از میان محتوای متن های داده شده -- دو زمینه با انتخاب داوطلب: علوم انسانی یا اجتماعی و یا علم محض

150

25

بیان گفتاری

ارائه‌ای (اکسپوزه) بر اساس متون داده شده و پس از آن مباحثه با هیئت منصفه

دو زمینه با انتخاب داوطلب: علوم انسانی یا اجتماعی و یا علم محض

30

25

دقت داشته باشید که نمره قبولی از هر بخش حداقل 5 و نمره قبولی از کل حداقل 50 از 100 می باشد. این آزمون در مجموع چهار ساعت زمان می برد.

 

 سطح C2 از آزمون DALF

تسلط بر زبان، در استفاده دقیق و روان از کلمات و اصطلاحات مشخص زبان فرانسوی مشخص می شود. در این سطح فرد توانایی انجام وظایف و کارهای دانشگاهی و آکادمیک را دارا می باشد.

بخش

توضیحات

زمان (دقیقه)

نمره

فهم شنیداری + فهم گفتاری

این سنجش شامل سه قسمت می‌باشد: ارائه گزارشی از یک صدای ضبط شده (دو بار پخش) + توضیح و بسط نظرات شخصی درباره مسائل مطرح شده در مدرک پخش شده + مباحثه با هیئت منصفه -- دو زمینه با انتخاب داوطلب: علوم انسانی یا اجتماعی و یا علم محض

30

50

فهم و بیان نوشتاری

نگارش یک متن ساختارمند (مقاله، سرمقاله، گزارش، سخنرانی) بر اساس مجموعه ای از متن هایی که به داوطلب داده می شود (حدود ۲۰۰۰ کلمه)

دو زمینه با انتخاب داوطلب: علوم انسانی یا اجتماعی و یا علم محض

210

50

 دقت داشته باشید که نمره قبولی از هر بخش حداقل 10 و نمره قبولی از کل حداقل 50 از 100 می باشد. این آزمون در مجموع چهار ساعت زمان می برد.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون فرانسوی DALF می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون DALF | مراکز برگزاری آزمون DALF هزینه آزمون DALF | زمانبندی برگزاری آزمون DALF  | اعتبار مدرک آزمون DALF منابع آزمون DALF

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.