پر درآمدترین ورزش ها در دنیا
تاريخ درج :

 

باید به شما بگوییم که رشته هایی مانند بوکس، گلف، تنیس و ... در مقابل رشته ای مثل فوتبال درآمد های بالاتری دارند و اختلاف در آمد بین این دو گروه بسیار زیاد است. بیشترین درآمد ورزشکاران از آن چه ورزشی است؟ بهترین ورزش برای کسب درآمد بوکس است.

بوکس

هیاهو مسابقه بوکس کاری کرد که فلوید می ودر و مانی پاکیائو بیشترین درآمد را از این مسابقه گرفته و پر درآمد ترین ورزشکاران سال لقب بگیرند. می ودر، به عنوان برنده این مسابقه، صد میلیون یورو پول بدست آورده و در طول سال نیز تنها از راه مسابقات به درآمد ۲۸۵ میلیون یورویی رسید. در واقع ورزشکار پولدار در سال 2018 فلوید می ودر بوده است. پاکیائو توانست از این ورزش ۱۶۰ میلیون یورو بدست بیاورد. پس پر درآمد ترین ورزش بوکس است.

فوتبال

در بهترین لیگ ها درآمد ها هفته ای پرداخت می شود. لیگ انگلیس بیشترین پول را به بازیکنانش می دهد. حقوق هر فوتبالیست در رقابت های لیگ برتر به طور میانگین هر سال ۲یا ۳ میلیون پوند است. کمترین  حقوقی که به بازیکنان اروپا داده اند، ۵۰ هزار پوند است. اختلاف حقوق در دو رشته ورزشی فوتبال و بوکس (پر درآمد ترین ورزش) زیاد است.

دو و میدانی

آیا میتوان دو میدانی را برای کسب درآمد بازی کرد؟ بله؛ برای انسان هایی همانند یوسین بولت این اتفاق میفتد، اما شاید این موضوع برای گروهی دیگر از ورزشکاران در رشته های مختلف دو و میدانی خوب نباشد. در این رشته ممکن است حقوق میان ورزشکارها متفاوت باشد.

والیبال

بررسی شده که والیبالیست ها در جهان در ابتدای کار حقوق کمی دریافت می کنند و برای افرادی که در این رشته کارشان ثابت شده است وضعیت مالی بهتری وجود دارد. که نمیتوان آنها را با فوتبالیست ها مقایسه کرد در آخر سال ۲۰۱۴، میانگین  درآمد دریافتی ۳۹،۵۴۹ یورو بوده است .

هندبال

باشگاه هامبورگ وضعیت مالی خیلی خوبی ندارد، ولی به تیم هندبالش ۱۱ میلیون یورو حقوق داده است. که این حقوق با پردرآمد ترین ورزش (بوکس) فاصله کمتری به نسبت فوتبال دارد و از فاصله فوتبال و بوکس کمتر است.

شنا

در آگوست ۲۰۱۵،  مقدار پول دریافتی ورزشکارها در رشته شنا، ۳۹ هزار دلار بوده است؛ البته آنها بخت اینکه درآمد های بیشتری دریافت کنند، دارند. اما جدا از سطح ملی، میانگین درآمد آن ها خیلی پایین است.

تیراندازی

هزینه های مبادله ای در بهترین رده رقابت های باشگاهی تیراندازی، به صورت میانگین، ۳۵ هزار دلار در سال است. تیراندازی نیز مانند خیلی از رشته های دیگر در سطح ملی جدی تر گرفته می شود و اسپانسرها به دیدن و حضور در این ورزش علاقه ندارند.

وزنه برداری

۴۱ هزار دلار در سال حقوق ورزشکاران رشته وزنه برداری است که با میله و وزنه کار می کنند؛ البته افرادی که به مسابقات می روند درآمد های بیشتری دریافت می کنند.

تکواندو

حقوق دریافتی از ورزش تکواندو در سال های اخیر خیلی کم شده است یعنی به طور کل نصف شده است. بیشتر این تغییر ها به دلیل عوض شدن قوانین این رشته است حقوق یا درآمد یک ورزشکار تکواندو، ۲۰ هزار یورو است. پس هرگز پر درآمد ترین ورزش نخواهد بود.

کاراته

 اوضاع رشته کاراته بهتر از رشته تکواندو است؛ دلیل آن شاید این است که کاراته لیگ های خود را در مکان های مختلف جهان برگزار میکند. به این خاطر تحقیقات نشان میدهد که حقوق دریافتی ورزشکاران در رشته کاراته، ۳۰ هزار یورو است.

کشتی

بیشترین درآمد را به کشتی گیر هایی میدهند که برای مسابقه یا رقابت بین المللی در کشتی آمریکا و روسیه حضور می یابند.  برای مثال آمریکایی ها به کسانی که دارای طلای المپیک اند، ۲۵۰ هزار دلار میدهند. اما در رده باشگاهی این ورزش کشتی ایران است که زیاد ترین درآمد را به را به کشتی گیران باشگاهی می پردازند . حقوق دریافتی این ورزشکاران، ۵۵ هزار دلار در جهان است.

در هر صورت در ورزش برای آنکه به درآمد بالایی برسید باید بتوانید خود را به حدی قوی کنید که در مسابقات شرکت کرده و یا عضو یک تیم قوی شوید. پر درآمد ترین ورزشکار در جهان در سال 2018 فلوید می ودر است که سبب شد او پولدارترین کار آفرین آمریکا شود. در رتبه دوم لیونل مسی قراردارد که با آدیداس قراردادی مادام العمر بسته است. در رتبه سوم پول در آرترین ورزشکاران کریستیانو رونالدوست که قراردادی مادام العمر با نایک بسته است. در رتبه چهارم نیز کانر مک‌گرگور بوکسور و در رتبه پنجم نیمار فوتبالیست قرار گرفته است.

 خلاصه

بهترین ورزش برای درآمد در کل جهان بوکس است با حقوق ۲۸۵ هزار یورو در سال و حتی پولدارترین ورزشکار جهان در سال 2018 در رشته بوکس فعالیت دارد. او فلوید می ودر بوکسور است.

 

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

بانک اطلاعات آموزشگاهی

مجله زونکن

 

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.