نحوه اپلای کاری
تاريخ درج :

مهاجرت کاری به خارج از کشور یک رویا برای بسیاری از افراد است، اما این کار در صورتی میسر است که ثروت زیادی برای حمایت از خود در طول اقامت داشته باشید، شما باید راهی برای کار در خارج از کشور پیدا کنید تا این اتفاق بیفتد. در صورتی که پیدا کردن کار در کشور خود نیز تنش های زیادی را بر سر راه تان به وجود می آورد حال علاوه بر پیدا کردن کار در خارج باید ویزا و خیلی چیزهای دیگر را بر سر راه خود حس کنید. پس نحوه اپلای کاری در خارج از کشور کار راحتی نخواهد بود.

اما خبر خوبی که باید به شما بگویم این است که این همه تلاش ارزشش را دارد. فهم عمیق تر زبان آن کشور شما را از استخدام نیروی کار خارجی مطلع می کند مانند دیگر تجربیات سفر که پیش از این داشته اید. این به شما فرصتی برای ایجاد روابط طولانی مدت با افراد دیگر کشورها می دهد، ببینید که چطور در آنجا کار می کنند و... . به طور کلی چیزهایی را که شما به طور معمول در کشور خود نمی دانید یاد می گیرید. پس در نحوه اپلای کاری، یادگیری زبان کشور مقصد مهم است.

آیا شما آماده کار در خارج از کشور خود، هستید؟ ما در اینجا برای نشان دادن نحوه اپلای کاری در خارج از کشور با شما خواهیم بود. شما نیز با ما همراه باشید.

مرحله 1: موقعیت و شغلی را پیدا کنید

اولین و احتمالا وحشتناک ترین کار در درخواست شغل در خارج از کشور و در نحوه اپلای کاری، پیدا کردن موقعیتی است که می توانید برای آن اپلای کنید. این گیج کننده است، زیرا هیچ روش مشخصی برای پیدا کردن کار در خارج از کشور وجود ندارد، هیچ وبسایتی که فهرستی از هر شغل را برای هر نوع کشور در سرتاسر جهان نشان دهد وجود ندارد و شما احتمالا افراد زیادی در زندگی خود برای مشاوره با آنها نخواهید داشت. اما مشاغل وجود دارد، شما فقط باید بدانید که کجا به دنبال آن بگردید. پس اولین گام در نحوه اپلای کاری، پیدا کردن موقعیت مناسب است.

نتورکینگ

شبکه برای پیدا کردن کار در هر موقعیتی مهم است. این روز ها ارتباط از طریق دهان، دوستان و احزاب و... کاری قدیمی است و برای ارتباط گیری با مدیران اجرایی، راه اندازی و ... راه های آنلاین و جدیدی همچون  LinkedIn فوق العاده است که می تواند بسیار در نحوه اپلای کاری تان کمک تان کند.

ابتدا یک نمایه برای خود ایجاد کنید. تنها قرار دادن رزومه و عکس و نام خود در این شبکه نمی تواند به شما در دستیابی به کارتان کمک کند. شما باید در این شبکه فعال باشید و با افرادی که در این شرکت ها استخدام شده اند تعامل داشته باشید هر روز به لیست کارها نگاه کنید بسیاری از شرکت های بزرگ یا کارفرمایان در گروه های آنلاین به دنبال متقاضیانی از سراسر جهان حضور دارند، زیرا آنها نمی خواهند به استخدام کنندگان پولی پرداخت کنند تا این کار را برای آنها انجام دهند. پس فعالیت شما در شبکه ای همچون LinkedIn میتواند یکی از کارها در دریافت پذیرش کاری تان باشد. 

شرکت در نمایشگاه های مشاغل

در نمایشگاه ها یک ارتباط حضوری بین افراد متقاضی و کارفرمایان به وجود خواهد آمد که با در اختیار قرار دادن رزومه تان به آنها حتی می توانید مصاحبه ای را در محل انجام دهید و در نهایت استخدام شوید. یکی از بهترین گام ها در نحوه اپلای کاری شرکت در نمایشگاه های شغلی است. میتوانید از وب سایت هایی همچون Craigslist, Monster, Gumtree برای مشاهده کارهای موجود استفاده کنید. یک کارآموزی در یک شهر خارجی شانس شما را برای اثبات کارآمدی تان افزایش می دهد. تحصیل در خارج از کشور فرصت های مشابهی برای پیدا کردن یک کارآموزی یا حداقل برای برقراری ارتباط با کارفرمایان بالقوه ارائه می دهد. در صورتی که پذیرش فاند برای شما صورت گیرد هزینه های شما کمتر خواهد شد. موارد بالا به شما کمک می کند که نحوه اپلای کاری تان آسانتر شود.

مرحله 2: برنامه ای را که برای مقصد کشور شما مناسب است ارسال کنید

به عنوان یک نقطه شروع، ایلینا جولاندو یک راهنمای فوق العاده برای ایجاد رزومه جهانی ایجاد کرده است که شما می توانید برای شکار شغل بین المللی خود از آن استفاده کنید. آنها باید مطمئن شوند که شما ارزش آن را دارید و آماده برای انجام آن هستید. در مورد عشق خود به آن محل، صحبت کنید و اینکه چرا شما می خواهید به کارکنان آنها بپیوندید. هیچ چیزی یک کارفرما را جز کسی که شرکتش را درک می کند و نسبت به آن مسئول است هیجان زده نمی کند.

مرحله سوم : ویزای کاری خود را ترتیب دهید.

دریافت مجوزهای کاری طول می کشد و نیاز به کمی پول و اطلاعات زیادی از طرف شما دارد. از شما خواسته می شود برای ارسال مدارک پزشکی، پرونده های پلیس و موارد دیگر اقدام کنید. بدیهی است که شما بایستی پاسپورت داشته باشید و ممکن است مجبور به مصاحبه با سفارت باشید. این اخرین بخش در پروسه اپلای کاری تان است.

خلاصه

برای پیدا کردن کار در خارج از کشور باید تلاش زیادی انجام دهید و ارتباط خوبی با شرکت ها ایجاد کنید که در بالا همه ی راه هایی که شما را به هدف تان نزدیک می کند به شما گفته شده است.

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

 بانک اطلاعات آموزشگاهی

مجله زونکن

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.