موفقیت در آزمون آیلتس
تاريخ درج :

 

هدف شما چه نمره ای در آیلتس است؟

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این هست که نباید این تصور را داشته باشید که حتما باید در اولین آزمون آیلتس نمره بالایی کسب کنید بلکه باید نسبت به توانایی های خودتان از خود انتظار داشته باشید. از سمت دیگر باید مد نظر داشته باشید که شما به دنبال کسب چه نمره ای در آزمون آیلتس هستید. بر فرض مثال، شما در آزمون آیلتس نمره 6 گرفته اید، این نمره در نظر خیلی از افراد ممکن است پایین باشد اما شما را به هدف مورد نظرتان رسانده است. اما از سمتی دیگر شما در آزمون نمره 7 گرفته اید در صورتی که به نمره 8.5 نیاز دارید، تحت این شرایط شما برای رسیدن به موفقیت در آزمون آیلتس نیاز به تلاش و زمان بیشتری دارید.

تجسم موفقیت در آزمون آیلتس

موفقیت تاثیر مثبتی روی تفکر و احساسات ما دارد برای همین مهم است که فکر کردن و تجسم موفقیت به صورت یک قوه محرکه مورد استفاده قرار گیرد و هر وقت خسته و یا بی انرژی و یا نا امید شدید با به یاد آوردن این تاثیر بتوانید دوباره انرژی کسب کنید و به مسیر تان ادامه بدهید. بدانید که خسته شدن و یا نا امید شدن غیر طبیعی نیست اما مهم این است که دوباره بتوانید بلند شوید و ادامه دهید. به موفقیت در آزمون آیلتس فکر کنید و روی کسب نمره بالا در آزمون آیلتس تمرکز داشته باشید.

نگران تعداد دفعات آزمون آیلتس نباشید

بعضی از افراد با نگرانی می پرسند: چند بار باید آزمون آیلتس داد تا موفق شد؟

لطفا به این سوالی که در ذهن شما می چرخد توجه نکنید. این دفعات بسته به افراد مختلف، متفاوت است. چون بعضی از  افراد قبلش آزمون آیلتس ماک استاندارد دادند و سطح تقریبی خود را می دانند ولی بعضی ها ممکن است با چند بار آزمون آیلتس دادن به نمره دلخواه برسند. مثل همیشه ما آزمون ماک را پیش از  آزمون اصلی است پیشنهاد می کنیم.

از چه تکنیک هایی در آزمون آیلتس استفاده کنیم؟

در این بخش تکنیک هایی بیان شده که برای بیشتر افراد سودمند واقع شده است.

جستجو منابع مناسب برای آزمون آیلتس

با جستجو کردن در داخل اینترنت می شود منابع متعددی را پیدا کرد و کتب خود کمبریج هم از بهترین منابع آزمون آیلتس هستند. همینطور خود کمبریج هم یک اپلیکیشن برای آیلتس داردکه استفاده از آن هم می تواند مفید و سودمند باشد. به دنبال منابع معتبر آزمون آیلتس باشید و سعی کنید از منابعی که سال ویرایش آنها جدید تر است استفاده کنید.

صحبت کردن جلوی آینه

یکی از تکنیک هایی که برای تقویت speaking آزمون آیلتس خیلی کمک کننده هست، این است که جلوی آینه با خودتان صحبت کنید و به خودتان یک نمره بدهید و سعی کنید با دفعات زیاد تکرارش کنید این باعث می شود روز به روز مهارت صحبت کردن شما بیشتر بشود و مسلط تر بشوید. صحبت کردن در آینه در تقویت مکالمه انگلیسی شما موثر خواهد بود.

خواندن و ضبط کردن صدای خودتان

اگر واقعا می خواهید ببینید که مردم چطور انگلیسی شما رو می شنوند، حتما یک متن انگلیسی را از رو بخوانید و صدای خودتان را ضبط کنید. این به شما کمک می کند که روی لهجه انگلیسی، واضح صحبت کردن و زمان بندی بین واژه هایی که استفاده می کنید کار کرده و آنها را تقویت کنید.

تمرین زمان بندی

همه حتی بهترین ها هم به تمرین احتیاج دارند. اما زمانی که می توانیم برای تمرین بگذاریم برای همه یکسان نیست. این را بدانید که زمان شما کاملا باید مطابق  شرایط شما و کاملا برای تمرین اختصاص داده شده باشد. همانطور که می دانید هر بخش آزمون آیلتس زمانبندی مشخص دارد که رعایت نکردن اون می تواند تاثیر منفی بزرگی روی نتیجه شما بگذارد. شما نه تنها با این زمانبندی ها باید آشنا باشید بلکه باید ان را تمرین کنید که از زمان بهترین بهره برداری را داشته باشید.

مدیریت استرس در زمان آزمون آیلتس

استرس داشتن و نگران بودن یک چیز طبیعی هست ولی نباید اجازه بدهیم که استرس آزمون روحیه ی شما را دچار مشکل کند. استرس اگر به صورت درست مدیریت نشود می تواند به نتیجه نهایی ضربه بزند.

 مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آموزشگاهی

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.