مدارک زبان مورد قبول آمریکا
تاريخ درج :

انگلیسیت چقدر خوبه؟ آیا شما به سختی می توانید یک مکالمه را ادامه دهید یا همچون یک بومی صحبت می کنید؟ تحصیل در یک دانشگاه آمریکایی، گذراندن کارآموزی یا کار، مسافرت به مدت شش ماه به تسلط بر مهارت های زبان انگلیسی نیاز دارد. بسیاری از گواهینامه های زبان انگلیسی به شما امکان می دهند که توانایی زبان خود را ارزیابی کنید. اما برای رسیدن به یک هدف خاص، شما باید آزمون مناسب زبان انگلیسی را برای خود انتخاب کنید. شناخت کلی از سیستم های نمره دهی، فرمت های آزمون و هزینه ثبت نام و تمرکز شما بر آزمون به شما بر انتخاب مناسب ترین آزمون زبان کمک می کند.

هدف شما: تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان

برای تحصیل در خارج از کشور، شما نه تنها باید مدارکی همچون ویزا، مدرک دیپلم یا لیسانس و... را ارسال کنید بلکه همچنین از شما انتظار می رود که مدرک زبان داشته باشید.

مدرک زبان TOEFL

چه کشوری هایی تافل را قبول می کنند؟ آزمون و مدرک تافل توسط بیش از 8500 موسسه در بیش از 130 کشور پذیرفته شده است. فرمت تست چیست؟ علاقمندان به شرکت در آزمون تافل و دریافت مدرک تافل، می توانند با مراجعه به وب سایت زونکن، از آخرین اخبار و اطلاعات آزمون تافل شامل محتویات آزمون و تست های تافل، بهترین منابع آزمون تافل، زمانبندی برگزاری آزمون تافل در سال 2019، مراکز معتبر برگزارکننده آزمون تافل در سال 2019 در ایران و میزان و مدت اعتبار مدرک تافل دریافتی داوطلبین مطلع شوند. اکثر تست های آزمون از نوع TOEFL iBT (تست اینترنتی) است، اما نسخه کاغذی آزمون (PBT) نیز برای دریافت مدرک زبان در دسترس است. هزینه آزمون چقدر است؟ جهت اطلاع از هزینه شرکت در آزمون تافل سال 1398 در ایران، به بخش آزمون تافل سایت زونکن مراجعه نمایید.

مدرک زبان IELTS

چه کسی مدرک آیلتس را قبول می کند؟ IELTS توسط هزاران سازمان، مانند مدارس و دانشگاه ها، در بیش از 135 کشور پذیرفته شده است. در ایالات متحده، بیش از 3000 موسسه آزمون و مدرک آن را قبول می کنند. این آزمون همانند آزمون TOEFL تقسیم می شوند، در حالی که نمره کلی در مقیاس مدرک تافل  1 تا 9 است. علاقمندان به شرکت در آزمون تافل و دریافت مدرک تافل، می توانند با مراجعه به وب سایت زونکن، از آخرین اخبار و اطلاعات آزمون آیلتس شامل محتویات آزمون و تست های آیلتس، بهترین منابع آزمون آیلتس، زمانبندی برگزاری آزمون آیلتس در سال 2019، مراکز معتبر برگزارکننده آزمون آیلتس در سال 2019 در ایران و میزان و مدت اعتبار مدرک آیلتس دریافتی داوطلبین مطلع شوند. هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟ جهت اطلاع از هزینه شرکت در آزمون آیلتس سال 1398 در ایران، به بخش آزمون آیلتس سایت زونکن مراجعه نمایید.

کدام آزمون های انگلیسی و مدرک زبان  برای اثبات توانایی زبان شما در کشورهای آمریکای شمالی مورد قبول است؟ مدرک زبان TOEFL رایج ترین آزمون ارزیابی مهارت های زبانی مورد نیاز برای دانشگاه های آمریکا می باشد. آزمون آیلتس نیز رایج ترین مدرک ارزیابی مهارت های زبانی برای دانشگاه های کانادا می باشد. اکثر دانشگاههای آمریکای شمالی هر دو آزمون تافل و آیلتس را به عنوان مدرکی بر توانایی شما در زبان انگلیسی خواهند پذیرفت. شما می توانید امتحانات TOEFL و IELTS را در مراکز آزمون در سراسر جهان انجام دهید.

مدرک زبان GRE

چه کشوری مدرک جی آر ای را قبول میکند؟ GRE و مدرک آن یکی از مدارک مورد نیاز و مهم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و مقطع دکترا است. مخصوصا برای کشوری همچون آمریکا ولی برای کشورهای کانادا و اروپا به میزان آمریکا مورد نیاز و مهم نیست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون جی آر ای شامل محتویات آزمون GRE، بهترین منابع آزمون تافل، زمانبندی برگزاری آزمون GRE در سال 2019، مراکز معتبر برگزارکننده آزمون GRE در سال 2019 در ایران و میزان و مدت اعتبار مدرک GRE دریافتی داوطلبین مطلع شوند. هزینه شرکت در آزمون جی آر ای چقدر است؟ جهت اطلاع از هزینه شرکت در آزمون GRE سال 1398 در ایران، به بخش آزمون GRE سایت زونکن مراجعه نمایید.

مدرک زبان GMAT

GMAT یکی از آزمون های ارزیابی مهارت های زبانی متقاضیان شرکت در دوره‌های (MBA) و دوره‌های نزدیک و مشابه آن نظیر (MPA) است که برای دریافت مدرک جی مت انجام می شود. فرمت آزمون جی مت (GMAT) چگونه است؟ جهت کسب اطلاعات کامل از آزمون جیمت می توانید با مراجعه به بخش آزمون GMAT سایت زونکن از صفر تا صد آزمون GMAT اطلاعات کسب نمایید. همچنین با مراجعه به صفحه دانلود بهترین منابع آزمون GMAT، از قابلیت دانلود با کیفیت ترین فایل های PDF کتب اصلی و فایل های صوتی آموزشی کتاب های منبع آزمون GMAT بهره مند شوید.

نتیجه گیری

برای اینکه بفهمید چه مدرک زبانی مورد قبول کشور آمریکا خواهد بود باید ابتدا هدف خود را از مهاجرت به این کشور مشخص کنید زیرا برای هر هدف به مدارک زبان مخصوصی نیاز است. بر طبق دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید نوع مدرک زبانی که مورد قبول می باشد متفاوت است و برای هر مقطع مختلف اعم از کارشناسی یا بالاتر، مدرک زبان متفاوتی باید داشته باشید. به عنوان مثال در مقطع کارشناسی اکثر دانشگاه ها مدرک آیلتس می خواهند اما تنها مدرک ملاک نیست و شما باید نمره ی آیلتس تان (بسته به دانشگاه) حداقل 5.5 یا 6 باشد و برای مقطع کارشناسی ارشد حداقل 6 یا 6.5 لازم است که این مدرک تا دو سال اعتبار دارد.

 

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام زبان زونکن و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

 بانک اطلاعات آموزشگاهی

مجله زونکن

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.