تحصیل و کار در یونان
تاريخ درج :

کشور یونان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و یکی از مقاصد دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل است. کشور یونان دانشگاه های قدیمی و معتبری دارد که با بسیاری از دانشگاه های برتر اروپا در ارتباطند. در این مقاله از مجله زونکن، اطلاعاتی پیرامون تحصیل در یونان گردآوری کرده ایم؛ با ما همراه باشید.

زبان تحصیل در یونان

در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، اکثر رشته ها به زبان یونانی ارائه می شوند اما در مقطع دکترا رشته های زیادی وجود دارند که به هر دو زبان یونانی و انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویانی که مایل به تحصیل در یونان به زبان انگلیسی هستند، باید در یک آزمون زبان انگلیسی نظیر آیلتس یا تافل شرکت کرده، نمره لازم را کسب کرده و در اختیار دانشگاه مقصد قرار دهند. برای تحصیل به زبان یونانی هم در صورتی که به زبان یونانی مسلط نیستند، باید پیش از آغاز تحصیل در دوره های آموزش زبان یونانی در دانشگاه مقصد شرکت کنند که طبیعتا دانشجو را متحمل هزینه های اضافی می کند.

( دانلود منابع ازمون آیلتس | دانلود منابع ازمون تافل | جستجوی مؤسسات زبان )

هزینه تحصیل در یونان

ادامه تحصیل در یونان برای دانشجویان اروپایی و به زبان یونانی، رایگان است. دیگر دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی یونان بسته به رشته و دانشگاه متغیر است؛ این مبلغ معمولا مقداری بین 7 تا 10 هزار یورو در سال است.

انجام کار دانشجویی در یونان

دانشجویان دانشگاه های یونان، برای تامین مخارج تحصیل و زندگی، اجازه انجام کار دانشجویی را دارند. دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، مجاز به انجام 10 ، 20 و 30 ساعت کار در هفته هستند. تسلط به هر دو زبان یونانی و انگلیسی، شانس یافتن شغل را افزایش می دهد و برخی مواقع جزو لازمه های کسب شغل توسط دانشجویان است. البته کارهایی نیز وجود دارند که فقط با داشتن مدرک زبان انگلیسی قابل انجامند.

کار پس از تحصیل و اخذ اقامت دائم یونان

کشور یونان از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی ندارد و توصیه می شود دانشجویانی که قصد مشغول شدن به کار و اخذ اقامت دائم پس از تحصیل را دارند، به دیگر کشورهای اروپایی جهت ادامه تحصیل فکر کنند. اما در مورد کسب اقامت دائم یونان، دانشجو پس از اتمام تحصیل حدود شش ماه زمان دارد تا مشغول به کار شده و اقامت کاری دریافت کند؛ پس از گذشت حداقل 5 سال از زمان شروع به کار و پرداخت مالیات در این مدت زمان، وی می تواند جهت اخذ اقامت دائم درخواست دهد.

اطلاعات بسیاری از مؤسسات اعزام دانشجو و مهاجرت در بانک جامع اطلاعات آموزشگاهیِ زونکن به ثبت رسیده است؛ بدین وسیله افرادی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی از یونان را دارند و یا به دنبال بررسی دقیق شرایط تحصیل در یونان هستند، می توانند از این طریق با مؤسسات اعزام دانشجو ارتباط برقرار کرده و از خدمات آن ها در این حوزه استفاده نمایند:

لیست مؤسسات اعزام دانشجو و مهاجرت

 

مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آزمون های زبان


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.