تحصیل در کانادا
تاريخ درج :

دانشگاه های معتبر و آموزش استاندارد

کیفیت خوب دانشگاه و اعتبار بالای مدرک تحصیلیِ صادره از آن، یکی از مهم ترین معیارهای دانشجویان بین المللی برای انتخاب کشور مقصد است. خوشبختانه سیستم آموزشی کانادا از کیفیت و اعتبار مناسبی برخوردار است؛ تعدادی از دانشگاه های کانادا جزو برترین دانشگاه های جهان به شمار می روند و این موضوع باعث می شود که مدرک این دانشگاه ها از اعتبار قابل قبولی در سطح جهان برخوردار باشند.

فرصت های شغلی در حین تحصیل و پس از آن

امکان انجام کار در حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه های کانادا فراهم است؛ همچنین به دلیل شرایط اقتصادی مناسبی که در کشور کانادا وجود دارد، دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل با فرصت های شغلی خوبی در زمینه رشته تخصصی خود مواجه می شوند. این موضوع برای افرادی که علاوه بر مقاصد تحصیلی به شروع کار در کشور مقصد نیز فکر می کنند، امر خوشایندیست.

مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی

با وجود این که کشور کانادا امکانات آموزشی خوبی برای دانشجویان فراهم کرده و از کیفیت مناسبی در این زمینه برخوردار است، هزینه های تحصیل در کانادا معقول است. هزینه تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان همچون آمریکا، استرالیا و انگلستان بسیار کمتر است. این موضوع در مورد هزینه های زندگی نیز صدق می کند؛ به این معنا که هزینه زندگی در کانادا نیز به طور چشمگیری نسبت به دیگر کشورهای محبوب دانشجویان بین المللی پایین تر است.

شانس کسب اقامت کانادا

شاید شما هم شنیده باشید که بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، از روش اخذ ویزای تحصیلی اقدام می کنند. علت این امر این است که کشور کانادا برخلاف بسیاری از دیگر کشورها، این شانس را به دانشجویان دانشگاه های خود می دهد تا پس از اتمام دوره تحصیل، اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

( برای کسب اطلاعات بیشتر، از مؤسسات اعزام دانشجو و مهاجرت کمک بگیرید )

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا

حتما می دانید که زبان رسمی تحصیل در اکثر دانشگاه های کانادا، انگلیسی و در برخی دانشگاه های ایالت کبک، فرانسوی است. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا باید در آزمونی شرکت کنید تا میزان تسلط شما به یکی از این دو زبان را نشان دهد.

بسیاری از متقاصیان اپلای به کانادا در آزمون های ielts، toefl (انگلیسی) و یا tef (فرانسوی) شرکت می کنند. این آزمون ها مهارت های چهارگانه زبانی (خواندن، نوشتن، گفتار و شنیدار) را مورد ارزیابی قرار می دهند. قطعا هر دانشگاهی برای پذیرفتن مدرک زبان دانشجویان، یک نمره حداقلی تعیین کرده است اما بدیهی ست که داشتن نمرات بالاتر، یک امتیاز محسوب می شود.

 اگر شما هم قصد اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و شرکت در آزمون های مذکور را دارید، سایت زونکن اطلاعات جامع این آزمون ها را به همراه منابع معتبر هر آزمون گردآوری و ارائه کرده است. در ادامه می توانید به صفحات مربوطه مراجعه کرده، اطلاعات موردنظر خود را به دست آورده و منابع آزمون ها را دانلود نمایید:

آزمون ielts : دانلود منابع امتحان آیلتس | محتوای آزمون آیلتس | مشاهده زمان بندی و ثبت نام آیلتس

آزمون زبان toefl : دانلود منابع امتحان تافل | محتوای آزمون تافل | مشاهده زمان بندی و ثبت نام امتحان تافل

آزمون tef کانادا : دانلود منابع آزمون tef | محتوای آزمون tef | مشاهده زمان بندی و ثبت نام آزمون tef

 

مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آزمون های زبان


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.