برجسته ترین نوازندگان ویولن
تاريخ درج :

همه ی ما میدانیم برای تبدیل شدن به یک ویولنیست حرفه ای باید راه زیادی را طی کنیم. نواختن با ویولن که یکی از سخت ترین ابزارهای موسیقی برای کار کردن است نیاز به علاقه، هنر و ذوق شما دارد. برای آنکه نوازندگی ویولن شما به حدی تاثیر گذار باشد که مردم برای آن پول بدهند باید تمرین زیادی را انجام دهید. به طور کلی یادگیری ویولن مخصوصا برای مبتدیان به زمان زیادی نیاز دارد زیرا یادگیری وضعیت درست بدن هنگام نوازندگی خود امری زمانبر است زیرا تمام قسمت های بدن ازجمله شانه، شکل دست بر روی جا انگشتی و ... باید در وضعیت درستی قرار گیرد.

در دنیا ویولونیست های مشهوری در تمام دوران وجود دارند که کار آنها در زمینه نوازندگی با ویولن عالی است و همین موضوع سبب ماندگاری آنها در ذهن مردم شده است در زیر فهرست مطرح ترین نوازنده های ویولن آورده شده است که برخی از آنها در قید حیات نیستند. افرادی که در این فهرست هستند از کشورهای مختلف می باشند، اما همه آنها در یک چیز مشترک هستند، آن هم این موضوع است که همگی آنها جزء برجسته ترین نوازندگان ویولن هستند.

معرفی ویولنیست های مطرح در جهان

Joshua Bell (1967 - )

جاشوا بل، نوازنده ویولن، در سن چهارده سالگی، فعالیت حرفه‌ای اش را آغاز نمود و تا کنون با بسیاری از ارکسترها و رهبران بزرگ موسیقی همکاری داشته است. هنگامی که او در مترو به صورت ناشناس شروع به نوازندگی ویولن کرد. تنها 7 نفر برای گوش دادن به موسیقی اش ایستادند. با اینکه بلیط کنسرت های او ارزشی کمتر از 100 دلار ندارد و هزاران نفر در کنسرت هایش حضور می یابند.

Nicola Benedetti (1987 - )

یک نوازنده ویولن پرتلاش است. او به طور کلی یک مدافع خستگی ناپذیر برای این ابزار و برای آموزش موسیقی است.

Sarah Chang (1980 - )

باور نکردنی است ، سارا چانگ، نوازنده ویولن، بیش از 30 سال است که در سن های بین المللی اجرا می کند. او از سن 5 سالگی به نوازندگی ویولن در کنسرت ها پرداخته است و این یک کار شگفت انگیز برای سن پایین اوست. دشوار است که تصور کنید که یک کودک جادوگر در چنین سنی چنین تاثیر خارق العاده ای را داشته باشد. او معروفترین نوازنده ویولن است.

George Enescu (1881 - 1955)

در میان رومانیایی ها، خدای ویولن است و خوشبختانه در میان ویولونیستها نیز خدایی است که آنها از خروجی کامل و زیبای او توسط ابزارهای پویایش تشکر می کنند.

Julia Fischer (1983 - )

یولیا فیشر، نوازنده ویولن و پیانیست آلمانی است یولیا، پیش از چهارسالگی، نواختن ویولن را زیرنظر هِلْگِه تِلِن آغاز کرد. چند ماه بعد، نواختن پیانو را از مادرش آموخت. او تاکنون برنده چندین جایزه معتبرِ موسیقی، ازجمله جایزه گرامافون (هنرمند سال ۲۰۰۷)، شده است.

 

Midori Gotō (1971 - )

میدوری گوتو یک جادوگر نوازنده ویولن است دلیل آن هم نوازندگی بدون نقص او به هنگام پاره شدن دو تا از E-strings هایش در حین اجراست. او در مقابل لئونارد برنستاین اجرای بی نظیری از خود نشان داد و این اتفاق را به خوبی کنترل کرد.

Hilary Hahn (1979 - )

هان، نوازنده ویولن، او با تمرین های زیاد و رویکرد نوآورانه اش سبب انقلابی در عصر مدرن در زمینه ویولن شده است.

Jascha Heifetz (1901 - 1987)

یکی از اسطوره‌های نوازنده ویولن در قرن بیستم با ملیت آمریکایی و اصلیت لیتوانیایی (روسی) بود.

Janine Jansen (1978 - )

ژانینه یانسن متخصص نوازندگی با آوای عاشقانه است. او از ۶ سالگی نواختن ویولن را آغاز کرد و در سال ۲۰۰۱، به‌عنوان تک نواز ویولن، در ارکستر ملی جوانان اسکاتلند ظاهر شد.

Fritz Kreisler (1875 - 1962)

او در منتقل کردن احساساتش با ویولن بسیار ماهر بود و در تمام دوران زندگیش این میراث و تاثیرگذاری خود را حفظ کرد.

Gidon Kremer (1947 - )

او در هنرستان موسیقی (کنسرواتوار) مسکو از شاگردان داوید اویستراخ بوده و جایزه‌های متعددی در مسابقات بین‌الملی دریافت کرده است.

Yehudi Menuhin (1916 - 1999)

بعضی از ویولونیست ها خود را مسئول ایجاد ویولونیست ها برای نسل جدید میدانند مانند یهودی منوهین، نوازنده ویولن، یک مربی نوآور و پرشور و همچنین یک شخصیت برتر.

Anne-Sophie Mutter (1963 - )

ویولونیست آلمانی، در اولین اجرای خود در سن 13 سالگی توسط رهبر ارکستر بزرگ، هربرت فون کارایان برای نوازندگی در ارکستر فیلارمونیک برلین هدایت شد.

خلاصه

ویولن ابزار موسیقی است که کار کردن با آن بسیار سخت است اما ما در تمام دوران افراد برجسته ای را داریم که بهترین نوازندگی را با ویولن اجرا کرده اند و جایزه های معتبری در موسیقی دریافت کرده اند.

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

 بانک اطلاعات آموزشگاهی

مجله زونکن

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.