اهمیت آزمون GMAT
تاريخ درج :

بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور ملزم به ارائه مدارکی علاوه بر آیلتس و تافل نیز هستند. برای مثال نمره آزمون GMAT از داوطلبان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در برخی رشته های خاص درخواست می شود. اگر شما هم در فکر شرکت در آزمون GMAT هستید، با این مقاله از مجله زونکن همراه باشید.

چه کسانی در آزمون GMAT شرکت می کنند؟

آزمون GMAT، مخفف Graduate Management Admission Test بوده و همانطور که از نامش بر می آید، مخصوص رشته های مدیریتی ست. افرادی که می خواهند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهند، در برخی رشته ها مانند MBA، MPA، اقتصاد، امور مالی، حسابداری و ... یا ملزم به ارائه نمره آزمون GMAT هستند و یا ارائه آن شانس پذیرششان را افزایش می دهد.

(بیشتر بخوانید: نمره آزمون GMAT تا چه مدت اعتبار دارد؟)

آزمون GMAT چه مهارت هایی را می سنجد؟

همان طور که گفتیم آزمون جی مت برای رشته های مدیریتی مهم تلقی می شود؛ این آزمون مهارت هایی همچون قدرت تحلیل و توان حل مسئله که در رشته های مدیریتی از اهمیت خاصی برخوردارند را مورد ارزیابی قرار می دهد. داوطلبان برای شرکت در آزمون نیازمند دانش قابل قبولی در زمینه دستور زبان انگلیسی و ریاضیات شامل جبر و هندسه هستند.

آزمون GMAT از چهار قسمت تشکیل می شود:

بخش اول نگارش تحلیلی (Analytical Writing Assessment) نام داشته و 0 تا 6 نمره را به خود اختصاص می دهد.

بخش دوم مربوط به ریاضیات یا مهارت محاسباتی (Quantitative) بوده که 0 تا 60 نمره را شامل می شود.

بخش سوم بخش مهارت کلامی (Verbal) است که 0 تا 60 نمره دارد.

بخش چهارم هم استدلال یکپارچه (Integrated Reasoning) نامیده ی شود و بین 1 تا 8 نمره دارد.

(بیشتر بخوانید: توضیحات کامل درباره بخش های مختلف آزمون GMAT)

نمره بندی و الگوریتم آزمون GMAT

نمره آزمون GMAT طبق الگوریتمی که برگزار کنندگان آزمون دارند به نمره ای بین 200 تا 800 تبدیل می شود. نمره مورد انتظار دانشگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است اما برای بسیاری از مراکز نمره 700 یک نمره ایده آل محسوب می شود.

همان طور که اشاره کردیم آزمون جی مت به صورت کامپیوتری و طبق الگوریتم خاصی برگزار می شود؛ به این ترتیب که با هر پاسخ صحیحی که می دهید، سوال بعدی سخت تر خواهد شد و پاسخ اشتباه شما موجب می شود تا سوال بعدی آسان تر باشد.

در واقع شما امکان جا گذاشتن سوال ها و یا تصحیح جواب های قبلی خود را ندارید چرا که سیستم سوالات را بر اساس پاسخ های شما طرح می کند.

منابع آزمون GMAT

اگر قصد شرکت در آزمون GMAT را دارید، باید با استفاده از منابع معتبر آزمون (با استفاده از کلاس های آموزشی و یا به صورت خودآموز)، دانش خود را برای شرکت در این آزمون و کسب نمره بالا اقزایش دهید. تیم زونکن مجموعه ای از بهترین منابع GMAT را گردآوری کرده است:

دانلود منابع آزمون جی مت

 

مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آزمون های زبان


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.