آموزش شیرینی پزی
تاريخ درج :

آموزش شیرینی پزی

پختن یک شیرینی بسیار سخت تر از یک غذای ساده است زیرا میزان هر یک از مواد استفاده شده می تواند بر طعم آن اثر بگذارد در نتیجه مقادیر ماده واقعا مهم است. این به این دلیل است که ساختار و عناصر یک شیرینی مثل آرد، قند، روغن، تخم مرغ، خمیر مایه و نمک نقش کلیدی در طعم آن ایفا می کنند.  در اینجا، ما به توضیح دانشی که در پشت یک شیرینی خوش عطر و طعم است می پردازیم و به شما فوت و فن پخت یک شیرینی به نحو احسنت را خواهیم گفت اما برای آموزش شیرینی پزی می توانید به دنبال  آموزشگاه ها یا کتاب های شیرینی پزی بروید و به یادگیری آن بپردازید:

آرد

با توجه به نسبت آن با سایر مواد موجود در خمیر، آرد، کوکی ها را ترد و خوردنی می کند. شیرینی هایی که نیاز به نگه داشتن شکل خود در طول پخت دارند، مثل بیسکویت ها نسبت بیشتری از آرد را لازم دارند. گزینه دیگری که برای پخت یک شیرینی وجود دارد، آرد گندم است. جایگزین کردن بیش از 30 درصد آرد با گندم، عطر و طعم دلچسب تری به شیرینی خواهد داد. در نسبت بالاتر گندم کوکی ها چسبنده تر و گوشتی تر خواهند شد. میزان استفاده آرد برای هر نوع شیرینی در کلاس آموزش شیرینی پزی به شما گفته خواهد شد.

شکر

نسبت شکر در بسیاری از دستورالعمل های پخت شیرینی بسیار بالا است که در طی فرایند مخلوط نیمی از شکر حل شده و بقیه آن در حین پخت حل خواهد شد و همین موضوع سبب نرم شدن شیرینی ها خواهد شد. برای رسیدن به بهترین نتایج، از شکر خالص نیشکر استفاده کنید، زیرا محصولاتی که حاوی هر دو شکر نیشکر و چغندر هستند در کیفیت کمتری قرار دارند. شکر قهوه ای کوکی ها را شاداب تر و خوردنی تر می کند. زیرا شهد بیشتری در آن وجود دارد. میزان استفاده شکر برای هر نوع شیرینی در کلاس آموزش شیرینی پزی به شما گفته خواهد شد.

چربی

روغن و کره، کوکی ها را ترد تر می کند. و طعم قابل توجه ای به شیرینی خواهد داد. کره به دلیل پایین تر بودن نقطه ذوبش بهتر از روغن می تواند عمل کند. پس شیرینی تهیه شده با کره بسیار ترد تر و نازک تر از شیرینی ایست که با روغن تهیه شده است. تغییر نوع کره نیز می تواند تفاوت ایجاد کند. میزان استفاده چربی برای هر نوع شیرینی در کلاس آموزش شیرینی پزی به شما گفته خواهد شد.

تخم مرغ

تخم مرغ ها یک منبع اصلی برای رطوبت و پروتئین در خمیر کوکی ها هستند. میزان استفاده تخم مرغ برای هر نوع شیرینی در کلاس آموزش شیرینی پزی به شما گفته خواهد شد.

خمیر مایه

جوش شیرین در کیک ها سبب حجیم تر شدن کیک ها خواهد شد. اما گاهی اوقات خمیر مایه ، که ترکیبی از جوش شیرین و یک عنصر اسیدی است، به جای جوش شیرین جایگزین می شود تا به کوکی ها بافتی سبک و کیکی شکل دهد. و هنگامی که مرطوب و گرم می شود، باز (جوش شیرین) و اسید (خمیر مایه)، واکنش نشان می دهند، پس از خنثی کردن یکدیگر، گاز دی اکسید کربن تولید میکنند، که این گاز خمیر را خنک می کند. میزان استفاده خمیر مایه برای هر نوع شیرینی در کلاس آموزش شیرینی پزی به شما گفته خواهد شد. 

نمک

نمک پروتئین موجود در خمیر را تقویت می کند و کوکی ها را ترد تر می سازد. عناصر دیگری نیز مانند نحوه مخلوط کردن شما، میزان حرارت، نحوه شکل دهی، فاصله بین کوکی ها، نوع فر می تواند در طعم شیرینی شما تاثیر بگذارد. میزان استفاده نمک برای هر نوع شیرینی در کلاس آموزش شیرینی پزی به شما گفته خواهد شد.

·        مخلوط کردن: مراقب نحوه مخلوط کردن تان باشید زیرا اگر به میزان زیادی آن را ورز دهید سبب خواهید شد که شیرینی تان در آخر از حالت ترد به سفت تبدیل شود به خصوص در مواردی که خمیر شیرینی تان مقدار کمی روغن دارد.

·        شکل دهی: معمولا کوکی هایی که مانند توپ گرد شده اند به زمان زیادتری برای پخت نیاز دارند. با کم کردن ضخامت کوکی ها و مسطح کردن، آنها ترد تر و راحت تر پخته خواهند شد.

·        فاصله: معمولا کوکی هایی با چربی بیشتر نسبت به کوکی هایی با آرد بیشتر در فضای بیشتری پخش خواهند شد در نتیجه فاصله کوکی ها باید بیشتر باشد تا به هم نچسبند.

·        زمان و درجه حرارت پخت: در فرایند پختن یک کیک دما و زمان باهم کار خواهند کرد زمان بیشتر پخت و دمای کمتر سبب می شود کوکی ها ترد شوند و برعکس یک دمای بالاتر و زمان کوتاه تر سبب ضخیم تر شدن آنها خواهد شد.

·        فر: گرم کننده های متنوعی وجود دارند که تجهیزات خاص خود را دارند اما ما به شما توصیه می کنیم که بهتر است از یک ورقه آلومینیومی در کف ظرف فرتان استفاده کنید تا برای تمیز کردن آن راحت تر عمل کنید. و موقعیت آن ها را در محلی قرار دهید که گرما به صورت یکنواخت تر به کوکی ها برسد.

آموزش شیرینی پزی

با یادگیری شیرینی پزی اطلاعاتی همچون موارد بالا برای پخت بهتر شیرینی در اختیار شما قرار خواهد گرفت در صورتی که شما به دنبال افتتاح یک قنادی یا پخت یک شیرینی برای مراسم تان هستید می توانید با شرکت بهترین کلاس شیرینی پزی نزدیک محل زندگی تان و توجه به نکات گفته شده بهترین شیرینی ها را تهیه کنید.

قیمت کلاس شیرینی پزی

هزینه کلاس شیرینی پزی به عوامل مختلفی همچون قیمت مواد اولیه بستگی دارد و با توجه به نوسان قیمتی در بازار قیمت مشخصی برای آن نمی توان بیان کرد.

خلاصه

نکات ریزی که به هنگام تهیه شیرینی ها باید رعایت کنید مثل اندازه دقیق آرد، نمک، تخم مرغ و... در بالا گفته شده است با رعایت این موارد مطمئنا کوکی شما خوشمزه تر از حالت قبل خواهد شد.

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

 بانک اطلاعات آموزشگاهی

مجله زونکن

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.