آموزشگاه های فنی حرفه ای
تاريخ درج :

سازمان فنی حرفه ای با نام TVTO که مخففTechnical and Vocational Training Organization است و با این نام در کشور های دیگر شناخته می شود و وظیفه ی این سازمان انتقال مهارت به افرادیست که جویای کار می باشند. آموزشگاه های فنی حرفه ای بسیار موثر برای این افراد است.

آموزشگاه های فنی حرفه ای

آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي به مؤسسه اي گفته مي شود که توسط بخش غیر دولتی با کسب مجوز از سازمان آموزش های فني و حرفه ای کشور و در چارچوب آیین نامه تشکیل و اداره ي آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه ای عمل می کند و براساس برنامه هاي درسی و استاندارد هاي مهارت آموزشی مصوب سازمان و تأمین عوامل آموزشی واجد شرایط طبق ضوابط نسبت به برگزاری دوره هاي فني و حرفه اي اقدام مي نماید.

بهترین آموزشگاه فنی حرفه ای جهت آموزش مهارت های مختلف تاسیس شده است. این سازمان در سایر کشور ها نیز وجود دارد و به همین علت مدرک آن از اعتبار بین المللی برخوردار است. در این سازمان رشته های مختلفی که هر کدام دارای استاندارد آموزشی مخصوصی می باشند، وجود دارد. هزینه شرکت در همه ی این رشته ها رایگان است و این رشته ها مهارت های مختلف را در اختیار علاقه مندان و کار جویان قرار می دهد.

رشته های آموزشگاه های فنی حرفه ای

 بعضی از این رشته های آموزشگاه های فنی حرفه ای به قرار زیر می باشند:

برقکار صنعتی، تراشکاری، قالبسازی، ماشین ابزار، تعمیر اتومبیل سواری، جوشکاری (گرایش های مختلف)، Solid Works، تعمیرکار تلفن همراه، گچ کاری، تعمیرکار هیدرولیک و پنوماتیک، تعمیرکار برق خودرو، برق ساختمان، نقشه کش و طراح صنعتی با CATIA، مسئول HSE، مدیریت ایمنی و بهداشت، مدیریت تضمین کیفیت، کارور PLC، ساماندهی محیط کار، تعمیر لوازم برقی گردنده و حرارتی، کاربر رایانه، کارور PREMIERE، کارور Flash-MX، تعمیر کار آبگرمکن دیواری، راننده پایه یک، مکاترونیک کار، مکانیک صنایع، کشتکار گلخانه ای، فرز کار CNC، طراحی فضای سبز، پرورش قارچ، درو پنجره ساز پروفیل UPVC، تصویر بردار، کارور سیستم اطلاعات جغرافیایی ARC GIS، کارور GPS، نقاشی روی سفال (یا چوب)، کارور AutoCAD، کار ور 3DMAX، مانتو دوز، معرق کار چرم، قالیباف، کاربر امور بانکی، نقاش شیشه های تزئینی، خیاطی (گرایش های مختلف)، چهره پردازی و گرافیک با نرم افزار Delux Adobe Photo، برنامه نویس زبان HTML برای صفحات WEB، کارگر عمومی بنای سفت کار، مدیر هتل، مدیر غذا و نوشابه هتل، تعمیرکار تلویزیون رنگی، تعمیرکار رادیو و ضبط صوت، الکترونیک صنعتی، مدیر بازاریابی، راهنمای طبیعت گردی (اکوتوریسم)، توسعه دهنده WEB با PHP، کارآفرین، قناد هتل، آشپز هتل، اتاق دار هتل، دوره های موجود در این سایت و ... .

همانطور که در بالا به معرفی دوره های آموزشی فنی و حرفه ای پرداختیم مطمئنا متوجه این موضوع شده اید که بسیاری از دوره ها بسیار کاربردی است و به محض یادگیری هر کدام میتوانید وارد بازار کار شوید بسیاری از این رشته ها و دوره ها را در هیچ آموزشگاهی جز آموزشگاه های فنی حرفه ای نمیتوانید آموزش ببینید پس میتوان گفت که آموزشگاه های فنی حرفه ای میتوانند بسیار کمک کننده باشند برای افرادی که به دنبال یادگیری دوره هایی همچون کارآفرین، در و پنجره ساز و... هستند. برترین آموزشگاه فنی حرفه ای، آموزشگاهی است که مطمئنا دوره های بیشتری را ارائه دهد.

ثبت نام، شرایط قبولی و سطوح مدرک در آموزشگاه های فنی حرفه ای

همچنین ثبت نام این آزمون ها از سال 1390 از طریق پایگاه در حرفه مورد نظر با ورود به سایت advari.irantvto.ir و اینترنتی صورت خواهد گرفت. در راستای برنامه هاي اصلاح و بهبود روش ها، آزمون هاي سنجش مهارت و صلاحیت فني نیروی کار در آموزشگاه های فنی حرفه ای به صورت هماهنگ کشوری و از طریق الکترونیکی برگزار مي شود.

شرایط قبولی کارآموزان و نيروي کار

-کسب حداقل نمره 50 در آزمون نظری

-کسب حداقل نمره 70 در آزمون عملی

-کسب حداقل معدل 70، براساس میانگین وزنی که معدل بدین گونه محاسبه می شود که نمره عملی در 75 ضرب شده و نمره نظری در 25 ضرب شده و این دو با هم جمع می شوند و بر 100 تقسیم می شوند.

سطوح گواهینامه در آموزشگاه های فنی حرفه ای شامل: کارگر فني و حرفه اي ساده، کارگر فني و حرفه اي ماهر، کارگر فني و حرفه اي ممتاز، استاد کار فني و حرفه اي، مهندس فني و کارشناس حرفه اي، مهندس ارشد فني و کارشناس ارشد حرفه اي و مهندس خبره ی فني و کارشناس خبره ی حرفه اي. برای مدارک آموزش عالی شامل: دیپلم کار دانش و فني و حرفه اي، کاردانی فني و حرفه اي، مهندسی فناوری / کارشناسی حرفه اي، مهندسی فناوری ارشد / کارشناسی ارشد و مهندسی فناوری خبره / کارشناسی حرفه اي خبره.

خلاصه

آموزشگاه های فنی حرفه ای در بسیاری از شهرهای ایران وجود دارند و هدف آنها تربیت و آموزش افراد برای بازار کار است و کاربردی و رایگان بودن این آموزش ها یکی از ویژگی های مثبت آموزشگاه های فنی حرفه ایست.

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

 بانک اطلاعات آموزشگاهی

مجله زونکن

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.