آزمون DELE اسپانیایی
تاريخ درج :

آزمون DELE چیست؟ آزمون DELE (دیپلم زبان اسپانیایی) مخصوص کسانیست که قصد تحصیل یا کار در کشورهای اسپانیایی زبان را دارند. آزمون DELE توسط مؤسسه سروانتس برگزار شده و مدرک قبولی آن توسط وزارت آموزش، فرهنگ و ورزش اسپانیا صادر می گردد. در این مقاله از مجله زونکن، توضیحاتی پیرامون امتحان DELE ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آزمون DELE در 6 سطحA1, A2, B1, B2, C1, C2) ) طبقه بندی می شود؛ سطوح مختلف آزمون در تاریخ های مختلفی برگزار می شود. این آزمون چهار مهارت زبانی شامل خواندنReading) )، نوشتنWriting) )، شنیدن Listening)) و مکالمه (Speaking) اسپانیایی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

(لینک مرتبط: اطلاعات کامل درباره محتوای آزمون DELE و نمره بخش های مختلف)

بررسی سطوح مختلف dele

A1 (مبتدی): این سطح بر رفع نیازهای اولیه و روزمره تاکید دارد. فرد در این سطح جملات و کلمات ساده اسپانیایی را درک می کند.

A2 (مبتدی پیشرفته): این سطح بر مکالمات ساده تاکید دارد. فرد در این سطح با دانسته های خود، مکالمه های ساده ای برقرار می کند.

B1 (متوسط): این سطح بر مدیریت موقعیت های کاری و تحصیلی تاکید دارد. فرد در این سطح می تواند علایق و اتفاقات روزمره را توضیح دهد و حداقل دانش اسپانیاییِ مورد نیاز برای کار یا تحصیل را کسب کرده است.

B2 (متوسط پیشرفته): این سطح مورد قبول اکثر دانشگاه های اسپانیایی زبان است. فرد در این سطح تسلط مناسبی به زبان اسپانیایی دارد و موضوعات پیچیده را درک می کند.

C1 (پیشرفته): این سطح بر تسلط نسبتا بالایی به زبان اسپانیایی تاکید دارد. فرد در این سطح قادر به خواندن مجلات و روزنامه هاست و می تواند درباره انواع موضوعات اجتماعی یا تخصصی، مکالمات و سخنرانی های روانی ارائه دهد.

C2 (فوق پیشرفته): این سطح بالاترین سطح زبانیست و فرد در این سطح همچون بومیان اسپانیایی به این زبان تسلط کامل دارد و می تواند در هر حوزه ای به بیان دقیق مطالب یا نوشتن آن ها بپردازد.

نمره dele

برای قبولی در هر سطح از آزمون dele، به حداقل نمره 60 از 100 نیاز دارید؛ اما نکته مهم این است که برای بخش های مختلف آزمون نیز نمره حداقلی مشخص شده است. به این صورت که برای قبولی در سطوح A1 تا C1، باید در بخش اول حداقل 30 نمره و در بخش دوم نیز حداقل 30 نمره کسب کنید. برای قبولی در آزمون C2 که برخلاف سطوح قبل شامل سه بخش است، باید در هر بخش حداقل 20 نمره کسب کنید.

دقت کنید که با کسب حداقل نمره، لزوما دانشگاه مقصد یا محل کار مورد نظرتان، مدرک DELE شما را نمی پذیرد. شما باید پیش از آزمون بدانید که حداقل نمره ای که به آن نیاز دارید چند است. البته که هرچه نمره آزمون شما بیشتر باشد، شانس قبولی مدرک توسط یک مؤسسه اسپانیایی زبان بیشتر است.

(لینک مرتبط: زمان بندی برگزاری آزمون DELE در ایران و انجام ثبت نام)

نکات تکمیلی درباره dele

برای شرکت در این آزمون باید حداقل 16 سال داشته باشید. افراد زیر 16 سال در صورت شرکت در آزمون به طور آزمایشی، مدرکی دریافت نمی کنند.

اعتبار مدرک dele مادام العمر است و در صورت قبولی در آزمون، نیازی به شرکت مجدد در آن ندارید.

بیش از 1000 مؤسسه آموزشی معتبر در کشورهای اسپانیایی زبان، آزمون dele را به رسمیت می شناسند. این مدرک برای ورود به دانشگاه های اسپانیایی زبان ضروری است.

هزینه آزمون dele بسته به سطح آزمون، متفاوت است.

(لینک مرتبط: هزینه ثبت نام در امتحان DELE)

سطح آزمون dele نسبتا دشوار بوده و در هر سطحی که قرار دارید، آزمون برای شما چالش برانگیز است. برای موفقیت در آزمون از منابع معتبر آزمون دله و در صورت امکان از یک کلاس زبان اسپانیایی بهره بگیرید.

(لینک مرتبط: دانلود منابع آزمون DELE)

 

مجله زونکن | بخش زبان زونکن | بانک اطلاعات آزمون های زبان


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.