آزمون EPT

آزمون EPT (97/7/29)

EPT مخفف English Proficiency Test می باشد. آزمون EPT توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و تمامی دانشجویان دکتری باید تا قبل از شرکت در امتحان جامع، نمره آزمون ای پی تی یا دیگر آزمون ها را به دانشگاه ارائه نمایند. تاریخچه آزمون EPT به سال 86 باز میگردد. از سال 1386 تا 1392 حدود 20 آزمون ای پی تی برگزار شد. از سال 92 تا کنون تقریبا هر ماه یک آزمون ای پی تی (EPT) در ایران توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. در سال های قبل شرکت در این آزمون صرفا برای دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات الزامی بود اما اخیرا برای تمامی دانشجویان در این مقطع در تمامی دانشگاه های آزاد، اجباری است. شرکت در آزمون EPT محدودیتی ندارد و هر فرد می تواند تا زمان رسیدن به نمره مناسب در این آزمون شرکت نماید. مدت اعتبار مدرک آزمون EPT، دو سال می باشد.

 

مقایسه آزمون EPT با دیگر آزمون های مشابه

آزمون EPT را می توان با آزمون بین المللی تافل (TOEFL PBT) مقایسه نمود و تنها تفاوت آن این است که بخش شنیداری و نگارشی ندارد .همچنین در مقایسه با آزمون MSRT، این آزمون به صورت ماهانه برگزار می شود و در کلیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، این مدرک حین مصاحبه دکتری معتبر است. محتوای کلی آزمون با آزمون EPT تفاوت چندانی ندارد اما آزمون MSRT علاوه بر ساختار آزمون EPT که شامل لغات، گرامر و درک مطلب می باشد، مهارت شنیداری (listening) داوطلبان را نیز مورد سنجش قرار می‌دهد.

 

محتویات آزمون EPT

جزئیات آزمون EPT به شرح زیر است :

بخش واژگان این بخش شامل 25 سوال تستی است .

بخش دستور زبان این بخش شامل 40 سوال تستی است .

درک مطلب

خواندن و درک متون: این بخش شامل 20 سوال تستی است .

درک مطلب متن با کلمات حذف شده: این بخش شامل 15 سوال تستی است .

آزمون EPT جمعا 100 سوال تستی دارد و نمره منفی ندارد. توصیه می شود هیچ سوالی را بدون جواب باقی نگذارید و شانس خود را امتحان کنید. حد نصاب نمره قبولی در آزمون EPT، 50 می باشد.

 

هزینه شرکت در آزمون EPT

هزینه شرکت در آزمون EPT در سال 97، معادل 70 هزار تومان می باشند که علاقمندان می توانند به صورت الکترونیکی پرداخت نمایند.

 

زمانبندی برگزاری آزمون EPT در سال 97

ماه

تاریخ برگزاری آزمون EPT

آبان

11

آذر

16

دی

14

بهمن

12

اسفند

10

 

منابع آزمون EPT

منابع آزمون EPT می تواند کتب مختلفی باشد اما بیشترین منابعی که مطالعه آن ها برای موفقیت در آزمون توصیه شده به شرح زیر است:

Longman preparation for the TOEFL (The Paper–based)

Barron s Essential Words for TOEFL

1100 Words You Need to Know

504 Essential Words

TOEFL Reading Flash (2001)

 

بانک اطلاعات آموزشگاهی زونکن

ایمیل: info@zounkan.com

اینستاگرام: zounkan_officialpage

لینکدین: https://www.linkedin.com/company/zounkan

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.