موسسه هونر

نام شعبه : سرسبز

استان : تهران

شهر : تهران

محله : سرسبز

آدرس : ميدان رسالت، خيابان هنگام، خيابان فرجام، خيابان٤٩، خيابان شهيد قزوينى، كوچه٦٨، ميدان٦٨ نارمك، كوچه عزّتى، پلاك٤

تلفن : 02177201320

آدرس وب سايت : hoonar.com

آدرس اينستاگرام : konkoor_honar

مجموعه زونکن مسئولیتی در قبال صحت محتوای ثبت شده توسط موسسات و آموزشگاه ها ندارد. لطفا جهت اطمینان، با شماره های درج شده تماس بگیرید.

رشته های آموزشی تدریسی آموزشگاه : هنرطراحی صنعتیگرافیکهنرهای نمایشیعکاسیموسیقیادبیات نمایشیانیمیشنسینماتصویرسازیطراحی پارچه ولباسنمایش عروسکیفرشآهنگسازینقاشیکارگردانیبازیگریرادیوتهیه کنندگیتولید سیما

سطوح کنکور تدریسی آموزشگاه : کارشناسیکارشناسی ارشد

نوع تدريس کلاس های کنکور آموزشگاه : خصوصینیمه خصوصیکلاسی/عمومی

توضیحات آموزشگاه :

آموزشگاه هونر یکی از بهترین و معروف ترین آموزشگاه های کنکور محله سرسبز در شهر تهران است.

سؤالات متداول در مورد کنکور هنر

1. آیا فقط با خواندن کتاب هایی که سازمان سنجش برای دروس تخصصی کنکور هنر معرفی کرده است، می توانم رتبه ای عالی آورده و در دانشگاه های دولتی قبول شوم؟

دوست عزیز متاسفانه منابعی که سازمان سنجش در دروس تخصصی معرفی کرده، سؤالات مطروحه در کنکور را پوشش نمی دهد. برای مثال برای درس خواص مواد از طرف سازمان سنجش اصلا کتابی معرفی نشده است! پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با منابع کمک درسی و آزاد کنکور هنر با مؤسسه هونر تماس بگیرید.

2. سلام. دانش آموز سال سوم ریاضی هستم. آیا می توانم سال بعد در کنکور هنر شرکت کنم؟

بله. کنکور هنر جزو رشته های شناور است، به همین دلیل شما می توانید از رشته ای دیگر، در کنکور هنر شرکت کنید.

3. به خاطر مشکلاتی که برایم پیش آمد، نتوانستم تا آذر ماه اصلا درس بخوانم. به نظر شما اگر از الان شروع کنم، می توانم رتبه خوبی بیاورم؟

دوست عزیز، هیچ گاه برای شروع دیر نیست. بسیاری از رتبه های برتر کنکور خیلی دیرتر از شما شروع کرده اند اما نتیجه های بسیار خوبی گرفته اند. چیزی که در زمان کوتاه تعیین کننده است اول تلاش خودتان و بعد برنامه ریزی ست.  با داشتن مشاوری آگاه و با تجربه می توان در فرصتی اندک با شناخت از نقاط قوت و ضعف داوطلب بهترین نتیجه ممکن را گرفت. می توانید برای صحبت بیشتر در مورد این مسئله و همچنین استفاده از یک جلسه مشاوره رایگان مؤسسه هونر با ما تماس بگیرید.

4. می خواهم طراحی صنعتی یا عکاسی در دانشگاه تهران بخوانم. باید کدامیک از دروس را بالاتر بزنم؟

طراحی صنعتی مربوط به زیر گروه 2 کنکور هنر و عکاسی مربوط به زیر گروه 1 است. برای قبولی در رشته طراحی صنعتی قوت در دروس درک عمومی ریاضی و فیزیک، ترسیم فنی و درک عمومی هنر و همچنین آزمون مرحله دوم بسیار تعیین کننده است. اما برای قبولی در رشته عکاسی، لازم است که درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری را بالا بزنید.

5. فرق رشته های متمرکز با متمرکز خاص در چیست؟

رشته های متمرکز رشته هایی هستند که پذیرش صرفاً با رتبه داوطلب و آزمون مرحله اول صورت می گیرد و آزمون عملی یا مصاحبه ندارد. مانند سینما، صنایع دستی، چاپ و... اما رشته های متمرکز خاص رشته هایی هستند که علاوه بر رتبه، آزمون عملی یا مصاحبه نیز در پذیرش تاثیر گذار است. در مصاحبه داوطلب باید به داوران ثابت کند که قابلیت لازم برای پذیرش در رشته مورد علاقه اش را دارد. البته بعضی از رشته ها مانند طراحی صنعتی و ارتباط تصویری بجای مصاحبه، آزمون عملی دارند. رشته های متمرکز خاص مانند: گرافیک، طراحی صنعتی، مجسمه سازی، نقاشی، ادبیات نمایشی و... آزمون عملی دارند.

6. سلام.لیسانس کامپیوتر از يك دانشگاه روزانه دارم. اما دلم می خواهد یک بار دیگر کنکور بدهم و رشته گرافیک در دانشگاه روزانه بخوانم. آیا می توانم یک بار دیگر کنکور بدهم؟

با سلام. دوست عزیز تا قبل از كنكور سال٩٦ در صورتی که مدرک لیسانس شما از دانشگاه های روزانه و دولتی بود، دیگر نمی توانستيد در رشته های روزانه در همان مقطع رشته قبلى تحصیل کنید(مگر با شرایط خاص). ولى طبق قوانين جديد وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش كشور ديگر محدوديتى براى خواندن رشته ديگرى بصورت روزانه و در همان مقطع نداريد! همچنین می توانید در مقطع کارشناسی ارشد نيز به تحصیلات خود در هر كدام از رشته های هنری مورد نظر ادامه دهید. پیشنهاد می کنیم جهت مشاوره و اخذ اطلاعات بيشتر در مورد این موضوع با مؤسسه هونر تماس بگیرید و مشاوره رايگان با رتبه١ كنكور هنر داشته باشيد.

7.  چه طور می توانم با رشته های دانشگاهی کنکور هنر آشنا شوم. اگر امکانش هست راهنمایی ام کنید.

دوست عزیز شما با مراجعه به قسمت کارشناسی سایت مؤسسه و کلیک بر روی لیک آشنایی با رشته های دانشگاهی می توانید راجع به رشته های مختلف اطلاعات کسب کنید. همچنین کتاب "آشنایی با رشته های مختلف هنری"،  که تالیف سازمان سنجش است، می تواند به شما کمک کند.

8. دانش آموز پیش دانشگاهی ریاضی هستم. اما خیلی به هنر علاقه دارم. اطلاع نداشتم که می توانم کنکور هنر شرکت کنم. اما با خواندن سؤال و جواب ها متوجه شدم که می توانم در این کنکور شرکت کنم. متاسفانه هنگام  ثبت نام در کنکور هنر اسم ننوشته ام. آیا راهی هست یا باید تا کنکور سال بعد صبر کنم؟ در ضمن به نظر شما برای شروع دیر نیست؟

دوست عزیز هیچ لزومی ندارد که تا کنکور سال بعد صبر کنید. در نیمه اول اسفند ماه، فرصت کوتاه سه روزه ای بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. تا داوطلبینی که مانند شما موفق به ثبت نام نشده اند، ثبت نام کنند. برای آگاهی از این فرصت، و همچنین استفاده از مشاوره می توانید با مؤسسه هونر تماس بگیرید.

9. زیر گروه ها در کنکور هنر یعنی چه و  چه تاثیری دارند؟

کنکور هنر شامل پنج زیر گروه است. در هر کدام از این زیر گروه ها، دروس مشخصی از اهمیت بیشتری برخوردار است که با توجه به رشته مورد علاقه داوطلب باید مورد توجه قرار بگیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

10. سلام. من انسانی خوانده ام. می خواهم بدانم میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای من، در کنکور هنر چه طور محاسبه می شود؟

با سلام. دوست عزیز چون رشته شما هنر نبوده، سوابق تحصیلی به جز در دروس عمومی (که بین تمامی رشته ها مشترک است.) برای شما تاثیر نهایتاً 5/8% در زیرگروه های کنکور هنر خواهد گذاشت که تـأثیر زیادی نیست. البته معدل شما در کنکور انسانی 25% تأثیر دارد.

البته معدل پیش دانشگاهی شما(در صورتیکه به هنر تغییر رشته داده باشید)، 5% و فقط بصورت مثبت در کنکور هنر مؤثر خواهد بود.

11. دانش آموز سال سوم تجربی هستم، آیا امکان تغییر رشته وجود دارد؟ برای تغییر رشته چه کاری هایی باید انجام دهم؟

بله. می توانید.  برای تغییر رشته و خواندن پیش دانشگاهی هنر لازم است در شهریور ماه، امتحان تغییر بدهید. امتحانات تغییر رشته شامل چهار درس : تاریخ هنر ایران، تاریخ هنر جهان، طراحی و مبانی هنرهای تجسمی است که میتوانید در قسمت دانلود سایت، آنرا را دریافت کنید. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از زمان دقیق امتحانات تغییر رشته و همچنین استفاده از کلاس های تغییر رشته مؤسسه هونر با ما تماس بگیرید. البته حتماً مطلب مربوط به پیش دانشگاهی هنر و تغییر رشته به هنر را نیز مطالعه کنید.

12. آیا همه موارد امتحانی تغییر رشته، امتحان کتبی دارد؟

 خیر. تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان کاملا کتبی و دروس طراحی و مبانی هنرهای تجسمی علاوه بر امتحان کتبی آزمون عملی دارند. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از زمان امتحانات تغییر رشته و همچنین شرکت در کلاس های تغییر رشته با مؤسسه تماس بگیرید.

 13. فرق نمره ي کل و رتبه چيست؟

نمره ي کل داوطلب بر اساس نمره ي کل حاصل از نمره ي کل آزمون عمومي به علاوه سه برابر نمره ي کل آزمون اختصاصي ( با توجه به ضرايب ) تقسيم بر مجموع کل ضرايب محاسبه مي شود و رتبه ي داوطلب بر اساس نمره ي کل آزمون و سهميه ي ثبت نامي تعيين مي شود.

14. سهميه ي مناطق بر چه اساسي تعيين مي شود؟ آیا در کنکور هنر هم تاثیر دارد؟

سهميه مناطق براي داوطلبان نظام قديم بر اساس شهرستان محل تحصيل سه سال آخر دوره متوسطه يا هنرستان و براي فارغ التحصيلان و دانش آموزان دوره ي پيش دانشگاهي نظام جديد بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصيلي دوره ي پيش دانشگاهي و دو سال آخر دبيرستان يا هنرستان تعيين مي گردد. پذیرش در کنکور هنر با توجه به دفترچه انتخاب رشته(که امکان دارد هر سال تغییر کند.) در اکثر رشته ها به صورت کشوری است و برای رشته هایی خاص (مثل باستان شناسی، موزه داری و...) به صورت منطقه ای صورت می پذیرد.

15. لطفاً درباره ي تفاوت بين  پذیرش روزانه و شبانه توضیح دهید.

دوست عزیز در پذیرش روزانه دانشجو هیچ شهریه ای بابت ثبت نام در ترم های مختلف دانشگاه نمی پردازد. اما مدرک این دو، هیچ تفاوتی با هم از نظر ارزش ندارد و دوره شبانه مدرکی مشابه دوره روزانه داشته و بسیار معتبر است. در ضمن در مدرک این دوره، کلمه "شبانه" قید نمی شود.

16. حداکثر می توانم در چند آزمون متمرکز خاص شرکت کنم؟

دوست عزیز شما مجاز به شرکت در 2 گروه از 9گروه-رشته آزمون های عملی هستید.

17. آيا اگر در مرحله ي اول رشته هاي متمرکز خاص پذيرفته شوم اما در مصاحبه شرکت نکنم، می توانم در رشته ی متمرکزی که قبول شده ام ادامه تحصیل دهم؟ یا محروم می شوم؟

با سلام. بله. در صورت عدم شرکت در جلسه مصاحبه و یا آزمون عملی رشته های متمرکز خاص، شما می توانید در رشته ی متمرکزی که پذیرفته شده اید ادامه تحصیل دهید.

18. جواب پذیرش نهایی در رشته های متمرکز خاص چه وقت اعلام می شود؟

دوست عزیز جواب نهایی در نیمه دوم شهریور از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

19. با توجه به پراکندگی اطلاعات در کنکور هنر، شما چه روشی را پیشنهاد می کنید؟

دوست عزیز همان طور که اشاره کرده اید اطلاعات در کنکور هنر بسیار پراکنده است. برای همین طریقه یادگیری با باقی رشته ها کمی متفاوت است. در مؤسسه ی هونر با به کارگیری به روزترین شیوه ها سعی در یادگیری حداکثری داوطلب می شود. آنچه که ما انجام می دهیم این است: یادگیری، به خاطر سپاری و یادآوری. اما هر کدام از این مراحل خود شامل چند مرحله ی دیگر می شود که به کمک مشاورین آگاه و با تجربه در مقطع زمانی مشخص در اختیار داوطلب قرار می گیرد. برای اطلاع بیشتر و همچنین استفاده از مشاوره رایگان با رتبه های برتر کنکور هنر می توانید با مؤسسه هونر تماس بگیرید.

20. آیا خواندن همه کتاب های معرفی شده از طرف سازمان سنجش را پیشنهاد می کنید؟ تعداد کتاب های معرفی شده خیلی زیاد است و من زیاد وقت ندارم.

دوست عزیز  با توجه به تجربه ای که در طی این سال ها مشاورین و کارشناسان مؤسسه هونر به دست آورده اند، می توان گفت حیطه طراحان سؤال را شناخته و با توجه به نیاز و رشته ی مورد علاقه داوطلب بسیاری از این کتاب ها را با شیوه های متفاوت در مطالعه در کمترین زمان جمع بندی کرده و  بر روی کتاب های کمک آموزشی و همچنین منابع خارج از کتاب کار می کنند. همان طور که می دانید بسیاری از سؤالات مطروحه در کنکور هنر، در کتاب های معرفی شده از سمت سازمان سنجش وجود ندارد. برای آشنایی با منابع خارج از کتاب و همچنین شیوه های مطالعه می توانید با مؤسسه هونر تماس بگیرید.

21. رتبه خوبی نیاورده ام. اما اگر امسال در کنکور قبول نشوم، باید به سربازی بروم. چه کار کنم؟

اصلا ناامید نباشید. شما با یک مشاوره و انتخاب رشته درست می توانید در بهترین دانشگاه های کشور ادامه تحصیل دهید. همچنین در بسیاری از رشته های هنر آزمون عملی وجود دارد که با سرمایه گذاری و کار بر روی توانایی هایتان می توانید ضعف خود در رتبه را برطرف کنید. خوشبختانه مؤسسه هونر در طی این سال ها تجربه ی موفقی در برگزاری کلاس های مرحله دوم داشته است. که با مراجعه به بخش کارشناسی قبولی های دیگر داوطلبین و رتبه هایشان را ببنید. برای یک انتخاب رشته موفق و همچنین شرکت در کلاس های مرحله دوم می توانید با مؤسسه تماس بگیرید.

22. خیلی بی انگیزه شده ام. ساعت های زیادی می خوابم و نمی دانم باید چه کار کنم. لطفا راهنمایی ام کنید.

نگران نباشید. این اتفاقی است که برای بسیاری از داوطلبین کنکور می افتد و کاملا طبیعی است. آنچه در این شرایط مهم است داشتن مشاوری آگاه و مطلع است که بتواند با کارکردن بر روی انگیزه های درونی شما و همچنین نشان دادن راه درست، شما را از سردرگمی نجات دهد تا زمان کمتری را از دست دهید. می توانید برای شرکت در همایش های مؤسسه و همچنین استفاده از یک جلسه مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اطلاعيه ای هنوز ثبت نشده است!
ویدیویی هنوز ثبت نشده است!

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.