محتویات آزمون TOEFL

محتویات آزمون TOEFL iBT

محتوای آزمون تافل چیست؟ با ما همراه باشید.

آزمون TOEFL iBT به زبان انگلیسی و از طریق اینترنت ارائه می شود. در این آزمون، چهار  بخش (خواندن، گوش کردن، صحبت کردن و نوشتن) وجود دارد که در مجموع حدود چهار ساعت و نیم طول می کشد. در طول آزمون تافل، از شما خواسته می شود تا وظایفی هایی را انجام دهید که مهارت های ارتباطی انگلیسی تان را ترکیب می کند، که در زیر نمونه هایی از این سوال ها را مشاهده می کنید:

برای پاسخ به یک سوال بخوانید، گوش کنید و سپس صحبت کنید.

برای پاسخ به یک سوال گوش دهید و سپس صحبت کنید.

برای پاسخ به یک سوال بخوانید، گوش کنید و سپس بنویسید.

 

نمرات آزمون TOEFL iBT

حال ببینیم بارم بندی و نمره دهی امتحان تافل چگونه است. نمرات شما بر اساس عملکردتان در سوالات آزمون تافل است. شما باید حداقل 1 سوال را در بخش خواندن و گوش کردن پاسخ دهید، حداقل 1 مطلب بنویسید و حداقل 1 وظیفه گفتاری را برای دریافت نمره رسمی تافل تکمیل کنید. برای آزمون TOEFL iBT که از طریق اینترنت انجام می شود، 4 نمره بخش بندی و یک نمره کل دریافت خواهید کرد:

مهارت

مدت زمان

تعداد سوالات

وظایف

نوشتن

50 دقیقه

2

بر اساس وظایف گفتاری و شنیداری مقاله بنویسید

خواندن

60 - 80 دقیقه

36 - 56

مطالعه 3 الی 4 مطلب و پاسخ گویی به سوالات مربوطه

گوش کردن

60 - 90 دقیقه

34 - 51

به سخنرانی و بحث و گفتگو در کلاس درس گوش و به سوالات مربوطه پاسخ دهید

صحبت کردن

20 دقیقه

6

صحبت کردن درباره موضوعی آشنا

 

دقت داشته باشید بعد از برگزاری بخش های خواندن و گوش کردن، 10 دقیقه فرصت استراحت به شرکت کنئدگان داده می شود. ضمنا نمره هر بخش در آزمون تافل بین صفر و 30 می باشد و در مجموع نمره نهایی از 120 اعلام می گردد.

علاوه بر نمرات شما، گزارش نمره تافل شما نیز مشمول بازخورد عملکرد است که نمایشی از سطح قابلیت شما و توصیف نوع وظایفی است که آزمون دهندگان را در محدوده نمره گزارش شده می توانند معمولا انجام دهند. در آزمون زبان TOEFL نمره قبولی یا مردودی وجود ندارد. موسسات و واحدهای آموزش عالی نمره مورد نیازشان را تعیین می کنند. درباره اعتبار تافل باید بگوییم که نمرات TOEFL به مدت 2 سال پس از تاریخ آزمون معتبر است و هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد، اما نمی توانید بیش از یک بار در یک دوره 12 روزه در آزمون تافل شرکت کنید.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون TOEFL می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند. 

محتویات آزمون TOEFL | مراکز برگزاری آزمونTOEFL  | هزینه آزمون TOEFL | زمانبندی برگزاری آزمون TOEFL | اعتبار مدرک آزمونTOEFL  | منابع آزمون TOEFL

جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: