محتویات آزمون های TEF

محتویات انواع آزمون TEF

محتوای امتحان tef چیست؟ برای پاسخ به این سوال ، باید بگوییم که آزمون TEF دارای سه نوع می باشد . انواع آزمون TEF به شرح زیر می باشند:

آزمون TEF

آزمون TEF فرانسه جهت ارزیابی دانش افراد از زبان فرانسه می باشد. این آزمون برای افرادی که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار در فرانسه یا کشور های فرانسوی زبان را دارند مناسب می باشد. آزمون TEF بطور رایانه ای برای افراد 16 سال به بالا و در 7 سطح 0+، A1، A2، B1، B2، C1، C2 و در دو بخش اجباری و اختیاری سنجیده می شود. محتوای آزمون TEF به شرح زیر است:

بخش

اختیاری / اجباری

تعداد سوال

زمان (دقیقه)

امتیاز

مهارت خواندن

اجباری

50

60

300

درک شنیداری

اجباری

60

40

360

ساختار و واژگان

اجباری

40

30

240

تولید نوشتاری

اختیاری

2 موضوع

60

450

مهارت شفاهی (مکالمه)

اختیاری

2 موضوع

35

450

 

سوالات بخش اجباری 4 گزینه ای می باشند و در ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و در ازای هر پاسخ غلط 1 امتیاز منفی در نظر گرفته می شود. موارد بخش اجباری با هم و موارد بخش اختیاری به صورت تک تک امتحان گرفته می شود. این آزمون نمره قبولی یا ردی ندارد و با کسب هر امتیازی به داوطلب مدرکی مناسب با تسلط داوطلب بر زبان فرانسوی داده می شود. این آزمون به صورت کامپیوتری و کاغذی برگزار می شود. آزمون کامپیوتری مزایایی نسبت به آزمون کاغذی دارد که این مزایا به شرح زیر است :

آزمون کامپیوتری به صورت تک نفره برگزار می شود .تاریخ برگزاری آزمون کامپیوتری متنوع تر است .نتایج آزمون کامپیوتری زودتر از نتایج آزمون کاغذی اعلام می شود .امکان انتخاب تاریخ آزمون توسط داوطلب وجود دارد .حداکثر تا 10 روز کاری قبل از آزمون امکان ثبت نام وجود دارد .مهارت شنیداری چون از طریق لپ تاپ و هدفون صورت می پذیرد ، از کیفیت بالاتری برخوردار است .

آزمون TEFaQ

آزمون TEFaQ ویژه افرادی است که قصد مهاجرت به کبک یا تحصیل در یکی از 7 دانشگاه کبک در کشور کانادا را دارند. اغلب مردمان ساکن در استان کبک کانادا ، فرانسوی زبان هستند. محتوای آزمون TEFaQ همانند محتوای آزمون TEF است با این تفاوت که در آزمون TEFaQ صرفا مهارت های شنیداری و گفتاری سنجیده می شود. یعنی در این آزمون ملاک توانایی شخص، نشان دادن درک شنیداری و توانایی بیان شفاهی است و قسمت های گرامری، نگارش نامه یا مقاله مورد سنجش واقع نمی شود.

آزمون TEF Canada

آزمون TEF CANADA ویژه افرادی است که قصد مهاجرت یا تحصیل در کانادا را دارند. در آزمون TEF کانادا موارد زیر مورد سنجش قرار می گیرد :

مهارت خواندن : مجری آزمون برای این قسمت 60 دقیقه وقت در نظر گرفته است و شامل 50 سوال است .

مهارت شنیدن : مجری آزمون برای این قسمت 40 دقیقه وقت در نظر گرفته است و شامل 60 سوال است .

مهارت صحبت کردن : مجری آزمون برای این قسمت 15 دقیقه وقت در نظر گرفته است و شامل 2 سوال است .

مهارت نوشتن : مجری آزمون برای این قسمت 60 دقیقه وقت در نظر گرفته است و شامل 2 سوال است.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون های TEF می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند. 

محتویات آزمون های TEF | مراکز برگزاری آزمون هایTEF  هزینه آزمون های TEF | زمانبندی برگزاری آزمون هایTEF  | اعتبار مدرک آزمون هایTEF | منابع آزمون های TEF

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: