گام های اپلای
تاريخ درج :

گام اول؛ آماده کردن رزومه و انگیزه نامه

اگر هر چقدر سریع تر و حتی در طول دوارن تحصیل خود این موارد را آماده نمایید، تعداد ویرایش ‌ها به مراتب بیشتر شده و یک نسخه جامع و ایده‌آل‌ تری برای اپلای در اختیار خواهید داشت.

گام دوم؛ آمادگی برای آزمون زبان و ثبت نام در یکی از آزمون‌های استاندارد بین المللی (تافل، آیلتس یا دولینگو)

گام سوم؛ پیدا کردن اساتید و موقعیت های مرتبط با رشته تحصیلی تان

توصیه می شود که یک فایل اکسل شامل نام، ایمیل و حوزه تحقیقاتی اساتید آماده کنید تا بر وضعیت ارسال ایمیل ها و ریمایندرهایتان نیز کنترل داشته باشید.

گام چهارم؛ آغاز مکاتبه با اساتید

با توجه به دیتابیس مرحله قبل، فرایند ایمیل و مکاتبه با اساتید را آغاز کنید. در این گام شما باید یک ایمیل حرفه‌ ای، متمایز و مناسب برای هر استاد آماده کنید.

گام پنجم؛ آماده شدن برای مصاحبه و تمرین برای پاسخ به سوالات احتمالی اساتید

گام ششم؛ اپلای

در این مرحله با توجه به نظر مثبت اساتید -چه در ایمیل و چه در مصاحبه- می‌ تونید به صورت رسمی برای دانشگاه مورد نظر اپلای کنید.

گام هفتم؛ نتیجه اپلای

باید چند هفته و یا چند ماه (از اوخر دی ماه به بعد) منتظر نتایج اپلیکیشن هایی باشید که ارسال کرده اید و این تاریخ برای هر دانشگاه و هر کشور کاملا متفاوت است.

گام هشتم؛ درخواست ویزا

بعد از دریافت ادمیشن یا پذیرش از دانشگاه‌ های مختلف، با توجه به اولویت و یا صلاح دید خودتان، فرایند درخواست ویزا برای آن کشور رو آغاز نمایید.

منبع: ایزی اپلای


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.