نکات مهمی از لینک سازی داخلی در سئو که نشونت اکیداً توصیه می کند
تاريخ درج :

چکیده : لینک سازی داخلی همچون لینک سازی خارجی و خرید بک لینک و رپورتاژ مهم است. در این مطلب سعی کرده ایم توصیه های نشونت در مورد لینک سازی داخلی را بازگو کنیم.

لینک سازی داخلی همچون لینک سازی خارجی و خرید بک لینک و رپورتاژ مهم است. در این مطلب سعی کرده ایم توصیه های نشونت در مورد لینک سازی داخلی را بازگو کنیم.

لینک بیلدینگ داخلی یکی از مهم ترین و شاید فراموش شده ترین تکنیک های سئو است که نقش مهمی در بهبود رتبه سایت دارد. اما عدم وجود سیاست های داخلی لینک سازی گاهی تجربه کاربری و در نهایت رتبه سئو سایت را خراب می کند. در این صفحه با آموزش نحوه ایجاد لینک های داخلی و انتخاب انکر تکست مناسب همراه ما باشید.

گزارش کمپین تبلیغاتی یا همان خرید ریپورتاژ، خرید بک لینک پروفایل و موارد دیگر، از جمله فعالیت هایی است که مدیران وب پس از راه‌اندازی سایت انجام می دهند. با این حال، موضوع مهم این است که اطمینان حاصل شود که سایت از وضعیت فنی و سئو داخلی مناسب برای افزایش قابلیت اطمینان و اعتبار سایت برخوردار است. پیوند دادن از بیرون سایت به وب سایتی که ساختار یا محتوایی ندارد، مطمئناً چیز خوبی نیست. بنابراین توصیه می شود قبل از انتشار رپورتاژ آگهی یا خرید بک لینک دائمی، به بازاریابی محتوا فکر کنید و بین قسمت های مختلف سایت پیوند ایجاد کنید. در ادامه این مقاله ابتدا اهمیت استفاده از لینک های داخلی و در نهایت چند نمونه از استراتژی های لینک سازی داخلی را بررسی خواهیم کرد.

 

لینک داخلی چیست؟

لینک داخلی پیوندی است که صفحه ای را از یک صفحه از سایت به صفحه دیگر در همان سایت پیوند می دهد. بنابراین، تفاوت اصلی بین پیوند داخلی و پیوند خارجی را می توان در همین مورد دانست. پیوندهای خارجی بین دو ناحیه مختلف از دو سایت متفاوت صورت می گیرد اما صحبت در مورد پیوند داخلی فقط در رابطه با یک سایت است و پای سایت دیگری وسط نیست.

اهمیت لینک های داخلی در سئو

به موتورهای جستجوی داخلی کمک می کند تا ساختار سایت را بهتر درک کنند. یکی از مهم ترین سوالاتی که اکثر شما در مرحله اول می پرسید این است که اهمیت لینک سازی داخلی در سئو چیست؟ لینک سازی داخلی مزیت های زیادی دارد و به جرئت می توان گفت که ارزش آن اگر بیشتر از لینک های خارجی نباشد، کمتر از آن نیست.

افزایش دهنده سرعت ایندکس

افزایش سرعت نمایه سازی محتوا یا همان ایندکس یکی از مهم ترین مواردی است که اکثر وب مسترها به دنبال آن هستند. به طور کلی، موتورهای جستجو مانند گوگل یک شاخص بودجه خزش به هر وب سایت اختصاص می دهند. این بودجه بر اساس میزان تولید محتوا، اعتماد وب سایت و ... است. بنابراین شما از این بودجه اندک نهایت استفاده را خواهید برد اگر استراتژی صحیحی بچینید و سایت را از نظر فنی بهبود دهید. ایجاد لینک داخلی یکی از ابزارهای کلیدی است که می توانید در این زمینه استفاده کنید. با استفاده از لینک های داخلی، ربات های گوگل به سرعت صفحات جدید شما را شناسایی کرده و به آنها اشاره می کنند و باعث می شود که سرعت ایندکس افزایش یابد.

بر اساس آنچه گوگل در مورد لینک سازی داخلی گفته است: برخی از صفحات سایت قبلا توسط گوگل بررسی و ایندکس شده اند. بنابراین اگر این صفحات حاوی لینک به صفحات جدید و از نوع فالو باشند، بسیار سریعتر توسط گوگل شناسایی و ایندکس می شوند.

علاوه بر این، لینک سازی داخلی یکی از روش هایی است که به وسیله آن می توانید ارتباط معنایی و موضوعی بین صفحات وب سایت خود را به کاربران و موتورهای جستجو نشان دهید. هرچه این پیوند یکنواخت تر باشد، احتمال ایندکس شدن صفحات جدید بیشتر می شود.

انتقال اعتبار از صفحه ای به صفحه دیگر از طریق پیوند داخلی

اگر یک استراتژی لینک داخلی مناسب دارید، می توانید اعتبار را به هر یک از صفحات خود انتقال دهید. الگوریتمی به نام PageRank وظیفه این تبادل را بر عهده دارد. این الگوریتم با بررسی کیفیت و اهمیت هر صفحه، مقدار آن را مشخص می کند و در صورت ایجاد لینک داخلی، آن مقدار را به صفحات مرتبط منتقل می کند. به عنوان مثال، ایجاد پیوندهای خارجی برای یک صفحه در یک سایت را تصور کنید. پس از مدتی اعتبار این سایت افزایش می یابد و قطعا جایگاه آن در گوگل بهتر خواهد شد. می توانید از این اعتبار برای بهبود اعتبار سایت های دیگر نیز استفاده کنید.

افزایش طول عمر و بهبود تجربه کاربری بازدیدکنندگان وب سایت

ایجاد لینک های داخلی یکی از بهترین راه ها برای افزایش تجربه کاربری است. به عنوان مثال، فرض کنید یک وب سایت فروشگاهی دارید. کاربر با جستجو به صفحه نتایج سایت شما می رسد. اگر اطلاعاتی در مورد یک محصول مانند بررسی، مقایسه و غیره تنظیم کرده اید، می توانید مدت زمان ماندن کاربر در سایت را با لینک دادن افزایش دهید و به تمام سوالات مشتریان خود در مورد محصول پاسخ دهید.

البته اهمیت لینک سازی داخلی تنها به همین موارد محدود نمی شود و در وب سایت نشونت به آدرس neshoonet.ir توضیحات بیشتری در مورد نکات سئوی داخلی شرح داده ایم که می توانید پیگیری نمائید. در صورتی که درخواست مشاوره سئو دارید می توانید به صفحه مربوطه در سایت نشونت مراجعه کرده و یا با شماره 09114934623 تماس بگیرید.


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: