نمره آیلتس برای مهاجرت به کشورهای مختلف چقدر است
تاريخ درج :

نمره آیلتس برای مهاجرت

آیلتس مخفف عبارت International English Language Testing System است. آیلتس بررسی مهارت شما در زبان انگلیسی، از نظر دایره لغات، نوشتن و خواندن، گوش کردن و صحبت کردن است. این آزمونی است که در سرتاسر جهان انجام می‌شود و نمره آیلتس توسط دانشگاه‌های برتر دنیا، به عنوان مقیاسی برای درک زبان انگلیسی دانشجویان شناخته می‌شود.
تفاوتی ندارد که مهاجرت شما تحصیلی است یا غیر تحصیلی. در هر صورت نمره آیلتس نقش بسیار پررنگی در رد یا پذیرش شما ایفا می‌کند. 

چگونه حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت را کسب کنیم؟

معمولا معلم‌های آیلتس همیشه به یک سوال رایج پاسخ می‌دهند و آن این است که:« چه مدت طول می‌کشد تا بتوانم خودم را به نمره آیلتس 7 برسانم؟» در واقع هر شخص با توجه به هدفی که دارد، برای دستیابی به نمره‌ای خاص تلاش می‌کند. 
شاید کلاس آیلتس و یا کلاس مکالمه انگلیسی، همان چیزی باشند که به آن نیاز دارید و به کمک آنها بتوانید نمره خوبی کسب کنید. طبیعتا هرچه نمره شما بالاتر باشد، با اطمینان خاطر بیشتری درخواست خود را ثبت می‌کنید.
پس از آن که کشور مناسبی را برای مهاجرت مد نظر قرار دادید؛ احتمالا فورا به این موضوع فکر خواهید کرد که نمره آیلتس برای مهاجرت به این کشور چند است و ما در این مقاله می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم.

خودآموز یا کلاس آیلتس؟

شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، در دوره آیلتس آکادمیک یا آیلتس جنرال شرکت کنید. توصیه ما به شما این است که تا حد امکان از یادگیری خودآموز اجتناب کنید. یک حقیقت خیلی ساده و واضح را باید همیشه در نظر داشته باشید و آن این است که « افراد نمی‌توانند چیزی را که بلد نیستند، به خودشان یاد بدهند!» اگر تلاش کنید به طور خودآموز، مسیر یادگیری زبان را پیش بگیرید؛ باید این واقعیت را هم بپذیرید که ممکن است یادگیری شما با اشکالات زیادی همراه باشد و تصحیح این اشتباهات گاهی زمان‌بر و گاهی ناممکن است. متخصصان زبان به چنین حالتی می‌گویند «فسیل شدن اتفاق افتاده است». این یعنی اشتباهات تثبیت شدند و برطرف کردن آنها کاری سخت است. 
 بنابراین خود را از یک معلم و راهنمای درست محروم نکنید تا چنین حالتی در پروسه یادگیری شما به وجود نیاید.

بررسی نمره آیلتس برای مهاجرت به کشورهای مختلف

به طور خلاصه، دوره‌های جنرال پیش نیاز کلاس آیلتس هستند. کسی که زبان عمومی خوبی ندارد؛ شاید خیلی نتواند در کلاس آیلتس موفق عمل کند. در دوره‌های آیلتس، زبان آموزان با تکنیک‌های آیلتس و نکات کلیدی آشنا می‌شوند، نه با مسائل پایه. اگر پایه قوی نداشته باشید، کلاس آیلتس خیلی کمک‌کننده نخواهد بود. اما اگر سطح زبان عمومی شما در حد همان نمره‌ی آیلتسی است که می‌خواهید؛ حتما در کلاس آنلاین آیلتس سفیر ثبت نام کنید. شاید در این لحظه از خود بپرسید من به چه نمره‌ای نیاز دارم؟ نگران نباشید، در ادامه این مقاله ما نمره آیلتس پرتقاضاترین مقاصد برای مهاجرت را به شما خواهیم گفت.

نمره آیلتس برای مهاجرت

نمره آیلتس برای مهاجرت به آلمان

آلمان به دلیل هزینه‌های بهینه و آموزش با کیفیتی که ارائه می‌دهد، به عنوان یک مقصد بسیار ایده‌آل شناخته می‌شود. با توجه به سطح دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، حداقل نمره مورد قبول ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی، حداقل نمره 5.5 یا 6.5 است. برای این که خیال خود را راحت کنید؛ برای نمره 7.5 به بالا تلاش کنید.

نمره آیلتس برای مهاجرت به هلند

هلند نیز یکی دیگر از مقاصد پرطرفدار برای ایرانیان است که به دلیل سطح بالای آموزش و رفاه، مورد توجه قرار می‌گیرد. حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای مهاجرت به کشور هلند، 5 یا 5.5 می‌باشد.

نمره آیلتس برای مهاجرت به  کانادا

کانادا، همان جایی که احساس غربت نخواهید کرد! برای مهاجرت به کشور کانادا، به تلاش بیشتری نیاز دارید. حداقل نمره قابل پذیرش در کانادا 6 و در بعضی مواقع 7 است. در واقع باید از سطح خوبی برخوردار باشید تا بتوانید به عنوان مهاجر وارد کانادا شوید.

نمره آیلتس برای مهاجرت به انگلستان

شاید تصور کنید برای مهاجرت به یک کشور کاملا انگلیسی، باید نمره آیلتس بالایی دریافت کنید؛ در صورتی که اشتباه می‌کنید. حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به انگلستان، 4 می‌باشد که البته دست یافتن به چنین نمره‌ای بسیار آسان‌تر است. شاید دلیلش این است که انگلستان می‌داند که مهاجرهایش، در مدت کوتاهی زبان خود را تقویت خواهند کرد چون در یک کشور کاملا انگلیسی زبان، چاره‌‌ی دیگری ندارند!

نمره آیلتس برای مهاجرت به اروپا

نمی‌توان به طور قطعی یک نمره را برای مهاجرت به اروپا در نظر گرفت زیرا این نمره در کشورهای مختلف فرق می‌کند. اما اگر به طور کلی بخواهیم یک حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به اروپا در نظر بگیریم، نمره 4.5 نمره منطقی می‌تواند باشد. 

نمره آیلتس برای مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا، شما حداقل به نمره آیلتس 5.5 نیاز دارید. اما اگر قصد شما مهاجرت تحصیلی است، باید کمی بیشتر تلاش کنید و حداقل نمره آیلتس شما 6 باشد تا بتوانید به دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا راه یابید. 

آیا نمره آیلتس با توجه به نوع مهاجرت متفاوت است؟

بله، کاملا بستگی دارد که شما با چه هدفی مهاجرت می‌کنید. به طور کلی دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد؛ آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال.  آزمونی که انتخاب می کنید باید بر اساس کاری باشد که می‌خواهید انجام دهید. همانطور که از نام آیلتس آکادمیک مشخص است، معمولا برای ورود به دانشگاه است. آیلتس جنرال برای مهاجرت غیر تحصیلی استفاده می‌شود. 
اما مهاجرت کاری چطور؟ برای مهاجرت کاری به آیلتس آکادمیک نیاز دارید یا آیلتس جنرال؟ این دقیقا چیزی است که بستگی به نوع کار شما دارد. قرار است در یک پروژه تحقیقاتی کار کنید یا در یک شرکت معمولی؟ اگر کار شما خیلی تخصصی و علمی باشد، احتمالا به آیلتس آکادمیک نیاز خواهید داشت و اگر کار غیرعلمی باشد، احتمالا همان آیلتس جنرال برای شما کافی ست.

نمره آیلتس چه تاثیری بر روند مهاجرت دارد؟

درک می‌کنیم که این آمادگی و یادگیری می‌تواند با استرس همراه باشد. نمره آیلتس می‌تواند سرنوشت شما را عوض کند! دقیق‌تر به نمره آیلتس فکر کنید؛ این نمره می‌تواند انتخاب دانشگاه شما را محدود کند و یا دستتان را باز بگذارد، این نمره می‌تواند شما را راهی کشوری کند که دوست دارید یا این که به اجبار راهی یک کشور دیگر شوید! آیلتس می‌تواند یکی از سرنوشت‌سازترین امتحان‌های زندگی شما باشد. بنایراین بهتر است آزمون و خطا را کنار بگذارید و یک مسیر یادگیری درست و اصولی را انتخاب کنید تا در این مسیر پر استرس، بتوانید حتی یکی از دغدغه‌های مهم‌تان را از روی دوش خود بردارید تا با خیال راحت بر دیگر ابعاد مهاجرت خود تمرکز کنید.

چگونه برای آیلتس آماده شویم؟

برای آمادگی در آیلتس راهی مطمئن‌تر از شرکت در کلاس آیلتس وجود ندارد. زیرا در این کلاس به طور اختصاصی به همان چیزهایی پرداخته خواهد شد که متناسب با نیاز شما هستند و نکته مثبت دیگر این که در این کلاس‌ها، شما با هم‌کلاسی‌هایتان اهداف مشترک زیادی دارید. قطعا این موارد میل و شوق شما به یادگیری را بیشتر خواهد کرد و از لحاظ روحی هم شما را در سطح خوب و بالایی قرار خواهد داد.
کلمه «سفیر» کلمه‌ای است که با «زبان» عجین شده است و بیشتر ما بلافاصله بعد از شنیدن کلمه سفیر، به یاد زبان میافتیم. مجموعه تخصصی سفیر، به پشتوانه تجربه و مدرسان عالی‌رتبه‌ای که دارد؛ به خوبی می‌تواند شما را در این مسیر همراهی کند تا رسیدن به نمره مطلوب کنارتان باشد. سفیر برای هر سطح و هر سنی، برنامه‌های تخصصی و دقیقی دارد که شما را به اهداف‌تان نزدیک‌تر می‌کند. برای دریافت اطلاع از کلاس‌ها لطفا به سایت سفیر مراجعه کنید. 

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/mysql.so' - /opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/mysql.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: