قوانين گرين كارت آمريكا
تاريخ درج :

گرین کارت آمریکا چیست؟ در پاسخ به این سوال که گرین کارت چیست، می توان گفت که گرین کارت آمریکا نام غیر رسمی برای مجوزی است که به مهاجران اجازه می دهد به صورت دائمی در آمریکا زندگی و کار کنند. نام رسمی گرين كارت آمریکا “کارت اقامت دائم قانونی” است. حتی یک نام ديگر نیز دارد: فرم آی551. دارندگان گرین کارت به عنوان “ساکنان دائمی” آمریکا شناخته می شوند. کسانی که گرین کارت دارند مجاز به مهاجرت به ایالات متحده هستند و در بازه زماني دلخواه مي توانند بدون مشكلي در آنجا بمانند. دارندگان گرین کارت آمریکا قادرند محل کار خود یا خانه خود را در آمریکا بدون محدودیت و به هر اندازه و مقداري که می خواهند انتخاب کنند. درخواست گرین کارت باید از طریق مقامات مهاجرت ایالات متحده در “خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا” (USCIS) انجام شود. در اين مقاله قصد داريم تا چكيده اي از مراحل و روش هاي اخذ و قوانين آن ها را براي شما بازگو كنيم.

لازم به ذکر است یکی از بهترین راه ها برای دیافت گرین کارت آمریکا شرکت در قرعه کشی لاتاری است.

 

 

شرايط اخذ گرين كارت آمريكا

راه های مهم گرفتن گرین کارت آمریکا خانواده، کار، مهاجران خاص، افراد قربانی جرم و سایر روش هاست. هر کدام از این راه ها دسته بندی خاص خود را دارند.

راه های گرفتن گرين كارت آمريكا

تمامي متقاضیان برای ارائه مدارک لازم برای گرین کارت امریکا مي بايست كه اين مدارك را ارائه دهند:

  • گواهی عدم سوء پیشینه

اگر تاکنون به هر دلیلی توسط هر مأمور اجرای قانون دستگیر یا بازداشت شده اید و هیچ اتهامی علیه شما مطرح نشده است، یک بیانیه رسمی توسط اداره بازداشت یا حکم دادگاه قابل اجرا که تأیید کند هیچ گونه اتهامی ارائه نشده است را ارائه دهيد. اگر تا به حال به هر دلیلی توسط هر مأمور اجرای قانون دستگیر یا بازداشت شده اید، و اتهاماتی مطرح شده است، یا اگر بدون دستگیری اتهاماتی علیه شما وارد شده است، نسخه اصلی یا گواهی دادگاه از سوابق دستگیری رت به مرجع مربوطه ارسال كنيد. اگر تاکنون محکوم شده یا در یک برنامه مجازات جایگزین یا برنامه توان بخشی (مانند یک دارو درمانی یا برنامه خدمات جامعه) قرار گرفته اید، یک نسخه اصلی یا گواهی دادگاه از حکم و شواهدی مبنی بر اتمام حکم خود، به مرجع مربوطه ارسال كنيد.

 

 

  • شناسنامه

کپی از شناسنامه خارجی خود یا سوابق دیگر تولد خود را براي ارائه آماده كنيد.

  • کپی صفحه گذرنامه با ویزای غیر مهاجر

اگر ویزای غیر مهاجرتی (موقت) ایالات متحده دارید، باید کپی های گذرنامه خود را که حاوی ویزا (ها) است، را ارائه دهيد.

  • عکس

دو عکس رنگی مشابه با گذرنامه خود را در مدت 30 روز پس از ثبت این برنامه ارائه كنيد. بسیاری از دفاتر پست می توانند عکس هایی با سبک گذرنامه از شما بگيرند.

  • معاینه پزشکی

در صورت لزوم، گزارش معاینه پزشکی را در فرم I-693، گزارش معاینه پزشکی و سوابق واکسیناسیون را به مرجع ارسال كنيد. بطور کلی، کلیه متقاضیانی که برای تنظیم وضعیت اقامت دائم اقدام می کنند، باید فرم I-639 را که توسط یک جراح تعیین شده و تکمیل شده است، ارسال کنند.

  • فرم AG325 برگه اطلاعات بیوگرافی

اگر سن شما بین 14 تا 79 سال باشد باید فرم G-325A را تکمیل کنید.


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.