قطعات تعمیری موبایل
تاريخ درج :

قطعات تعمیری موبایل

گوشی موبایل به مهم‌ترین عضو از زندگی بشر امروز تبدیل شده است و افراد در طول بسیاری از امور خود را با استفاده از این دستگاه انجام می‌دهند. حال آنکه خراب شدن یکی از قطعات تلفن همراه می‌تواند باعث مختل شدن بسیاری از امور شود، به همین جهت باید نسبت به قطعات موبایل و قابلیت تعمیر پذیری هر یک از آن‌ها اطلاعاتی داشت تا در صورت بروز مشکل بتوان به درستی اقدام کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی انواع قطعات تعمیری موبایل بپردازیم.

تاچ و ال سی دی

صفحه نمایش گوشی موبایل از اولین قسمت‌های این دستگاه است که به دلایل مختلفی ممکن است با مشکلاتی از قبیل شکستگی، خط و خش، سیاه شدن، چشمک کردن و حتی سوختن روبرو شود. باید گفت که با توجه به طراحی که این قطعه از موبایل دارد، می‌توان با مراجعه به یکی از مراکز تعمیر موبایل نسبت به تعویض آن اقدام کرد تا با ابزار تعمیرات موبایل مناسب نسبت به تعویض آن اقدامات مناسبی انجام شود.

درب شیشه‌ای پشت موبایل

هرچند بسیاری برای محافظت از گوشی از گارد‌های مخصوصی استفاده می‌کنند ولی در مواردی با وجود استفاده از چنین محافظ‌هایی باز هم درب پشت گوشی متحمل خط و خش یا حتی شکستگی می‌شود که به آسانی می‌توان نسبت به تعویض آن اقدام کرد. هرچند وجود خط و خش در این قسمت از گوشی چندان اهمیتی ندارد ولی برای بسیاری آزار دهنده است.

باتری موبایل

باتری از مهم‌ترین قسمت‌های گوشی است که عملکرد صحیح آن می‌تواند بر روی بسیاری از قطعات موبایل تاثیرگذار باشد. بسیاری از گوشی‌هایی که امروزه به بازار عرضه می‌شوند، دارای باتری‌های هوشمندی هستند که از قدرت و کیفیت بالاتری نسبت به باتری‌های قدیمی برخوردار هستند و از این جهت از پس اجرای پردازش‌های سنگین موبایل راحت‌تر برمی‌آیند.

باید گفت عمر مفید باتری گوشی چیزی در حدود دو سال است و پس از گذشت این زمان به طور حتم از کیفیت باتری کاسته می‌شود و زمان بیشتری را باید برای شارژ کردن آن اختصاص داد. خوشبختانه باتری گوشی از آن دسته قطعات موبایل بوده که در بسیاری از مدل‌ها می‌توان به آسانی آن را تعویض کرد.

دوربین موبایل

از دیگر قطعات یدکی موبایل که به آسانی در دسترس بسیاری ار تعمیرکاران است، دوربین موبایل است. دوربین موبایل ممکن است بر اثر زمین خوردن آسیب ببیند و از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد که در چنین شرایطی باید نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام کرد. تعویض دوربین یا تعویض لنز دوربین گوشی موبایل نیاز به هزینه و زمان متفاوتی دارد. همچنین باید اشاره کرد که در بسیاری از برندها امکان تعویض این قطعه تنها در نمایندگی‌های مجاز این برندها امکان پذیر است.

بازر زنگ موبایل

بلندگو گوشی یا همان بازر زنگ قطعه‌ای است که مسئولیت پخش موزیک یا تماس تلفنی از طریق بلندگو را بر عهده دارد. این قطعه از گوشی ممکن است بر اثر افتادن، تماس با آب و ضربه دیدن از کار بیفتد که بدین منظور باید جهت تعمیر و تعویض آن اقدام کرد. بازر زنگ از دیگر قطعات موبایل است که می‌توان آن را به آسانی تعویض کرد و از صدایی با کیفیت بالا بهره‌مند شد.

سوکت شارژ موبایل

سوکت شارژ موبایل از دیگر قطعات موبایل است که ممکن است بر اثر استفاده نادرست از کابل شارژر یا ضربه دیدن آسیب ببیند و در این صورت باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. به یاد داشته باشید، سوکت شارژ موبایل از آن دست قطعات یدکی موبایل است که باید به منظور تعمیر یا تعویض آن از متخصص در این زمینه بهره‌مند شد زیرا عدم تعمیر صحیح آن می‌توان باعث آسیب به سایر قسمت‌های موبایل شود.

دکمه پاور، ولوم و هوم موبایل

از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای بسیاری از تلفن‌های همراه اتفاق بیفتد، خرابی دکمه‌های هوم، پاور و ولوم است. خرابی هریک از این دکمه‌ها می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد و باعث مختل شدن استفاده از تلفن همراه شود، به همین جهت باید به منظور تعمیر یا حتی تعویض این قطعات از موبایل اقدامات مناسبی انجام داد. دلایل خرابی این دکمه‌ها می‌تواند نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری باشد که تشخیص دقیق آن باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود. تعویض و تعمیر دکمه‌های پاور، ولوم و هوم باید با دقت بالایی انجام شود تا مانع از آسیب به صفحه نمایش موبایل شود.

اسپیکر موبایل

اسپیکر گوشی ممکن است در اثر افتادن گوشی یا تماس با آب دچار مشکل شود که در این صورت باید حتما به منظور تعویض و تعمیر آن اقدامات مناسبی انجام شود. اسپیکر گوشی از قطعات موبایل است که برای تعویض آن باید قسمت‌های مختلف گوشی باز شود تا بتوان نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

منبع:

http://blogs.ubc.ca/newseo/mobile_relief_spare_parts_tools/


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.