طولانی ترین مسیر ریلی کشور کدام است
تاريخ درج :

سفر با قطار همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای لذت بردن از مسیر سفر است. بسیاری از مسافران با خرید بلیط قطار می توانند به سراسر ایران سفر کنند. چرا که سیستم حمل و نقل ریلی کشور با دارا بودن 12 هزار کیلومتر مسافربری امکان سفر به بسیاری از شهرهای ایران را فراهم می کند. اما طولانی ترین مسیر ریلی کشور کدام است؟ اگر علاقه مندید تا با قطار سفری هیجان انگیز و دلنشین را تجربه کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

 طولانی ترین مسیر ریلی ایران

سیستم حمل و نقل ریلی ایران در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است. امروزه با رزرو بلیط قطار امکان سفر به بسیاری از شهرهای کشور وجود دارد. یکی از مسیرهای جذاب برای سفر با قطار، مسیر ریلی تهران به مشهد است. خط ریلی شرق کشور یکی از بهترین مسیر ریلی داخلی است. با رزرو بلیط قطار مشهد تجربه ای به یاد ماندنی از سفر با قطار کسب خواهید کرد.

به گفته مدیرکل راه آهن شرق خط ریلی این منطقه را یکی از بهترین خطوط راه آهن داخلی می داند و در همین باره گفت:

"اداره کل مستقر در طبس با ۴۰ ایستگاه و بیش از هزار کیلومتر خط ریلی طولانی‌ترین خط آهن کشور است. همچنین برترین تجهیزات، فناوری و امنیت در این مسیر استفاده می شود. در بین 18 اداره کل راه آهن، راه آهن شرق مقام چهارم حمل و نقل ریلی را کسب کرده است."

همچنین محمد پورفخری بهابادی بیان کرد:

"پیشرفته ترین اتاق سرور و علائم الکتریکی مسیر قطار در شرق کشور قرار دارد که تعداد 925 هزار و 760 نفر مسافر رادر محدوده خود جابجا کرده‌ است و از ایمن ترین مسیر ریلی کشور می باشد."

مسیر قطار تهران به مشهد

یکی از پرفروش ترین بلیط در مسیرهای ریلی کشور، بلیط قطار تهران مشهد است که هر ساله تعداد زیادی مسافر را به مقصد می رساند. از آنجایی که بلیط هواپیما مشهد از قیمت بالاتری برخوردار است بسیاری از مسافران درصدد خرید بلیط قطار مشهد هستند تا با کمترین هزینه از بهترین امکانات بهره مند شوند.

مسیر قطار تهران به مشهد با 890 کیلومتر مسافت یکی از مسیرهای طولانی ریلی است که می توان 12 ساعته آن را طی کرد. با امکاناتی که قطارهای این مسیر در اختیار مسافران قرار می دهند، طول مسیر و خستگی راه احساس نمی شود. قطارهای 5 ستاره زندگی، نورالرضا و قطار فدک از جمله قطارهای پیشرفته این مسیر است که همچون یک هتل 5 ستاره شیک امکانات خوبی را برای تجربه سفری ایمن و راحت فراهم می کند. یکی دیگر از امکانات قطارهای این مسیر و مسیر راه آهن شرق استقرار یک پزشک عمومی در کوپه پزشک قطار و ارائه خدمات پزشکی رایگان مانند ویزیت و فوریت های پزشکی می باشد.

مسیر ریلی تهران بندرعباس

مسیر ریلی تهران بندرعباس یکی دیگر از مسیرهای طولانی ریلی است. این مسیر برای مسافرانی که قصد خرید بلیط هواپیما بندرعباس و یا بلیط هوایما کیش را دارند اما ترجیح می دهند از مسیر جایگزین آن یعنی بلیط قطار بندرعباس استفاده کنند، بسیار مناسب و به صرفه است.

با قطار تهران بندرعباس که در حدود 18 ساعت این مسیر را طی می کند، می توان به کیش سفر کرد. بعد از رسیدن به بندر عباس می توان به بندر چابک رفت و از آنجا با لنج های مسافربری به کیش رسید. با استفاده از این روش ضمن صرفه جویی اقتصادی امکان تجربه سفری زمینی –دریایی هیجان انگیزی نیز فراهم می شود.

رزرو بلیط قطار تیک بان

برای استعلام قیمت و خرید ارزان بلیط قطار به سایت های معتبر گردشگری نظیر تیک بان، علی بابا، قاصدک و مستر بلیط مراجعه کنید. سایت تیک بان به عنوان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و اتوبوس توانسته در نحوه خدمات دهی از سایر رقبا بهتر عمل کند

در این سایت جدیدترین خدمات آنلاین گردشگری به همراه امکانات به صورت کاملا هوشمند و به روز شده فراهم شده است تا کاربران با چند کلیک ساده بتوانند تمامی نیازهای سفر اعم از خرید بلیط، رزرو هتل و برخورداری از تیم پشتیبانی تمام وقت حرفه ای در طول مدت سفر را برطرف نمایند. تیک بان راهی برای آغاز سفری هوشمند است که همگام با مسافران درتجربه سفری بی نظیر حرکت می کند.

توصیه تیک بان

در شرایط شیوع کرونا، پرهیز از سفرهای غیر ضروری است و در صورت انجام سفرهای ضروری رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در تمام طول سفر است. استفاده از ماسک های بهداشتی از لحظه خروج منزل تا اتمام سفر ضرروی است.


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.