سوالات تیزهوشان سال 1401 لو رفت
تاريخ درج :

مدارس تیزهوشان یکی از بهترین مدارس در ایران هستند و به همین دلیل دانش آموزان زیادی علاقه به تحصیل در این مدارس دارند. امروز قصد داریم اطلاعات مفید و جالبی در مورد مدارس تیزهوشان به شما بگوییم و شایعه لو رفتن سوالات تیزهوشان سال 1401 را نیز با هم بررسی کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

سوالات تیزهوشان لو رفت - خرید و فروش سوالات تیزهوشان


چرا تحصیل در مدارس تیزهوشان آینده دانش آموزان را تحت تاثیر قرار می دهد؟

مدارس تیزهوشان به دلیل سطح علمی بالایی که دارند، ناخودآگاه دانش آموزان را نیز تحت تاثیر قرار می دهند و با توجه به رقابتی که بین دانش آموزان وجود دارد، سطح علمی‌شان به مراتب بالاتر می رود. اگر به نفرات برتر کنکور در سال‌های گذشته نگاه کنید، به این نکته پی می برید که حدود 67% آن‌ها در مدارس سمپاد تحصیل می کردند. این آمار به خوبی نشان می دهد که با تحصیل در مدارس تیزهوشان شانس قبولی خود را در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر کشور افزایش می دهید. رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید می تواند نقش مهمی در آینده شما ایفا کند.

ثبت نام در مدارس تیزهوشان از چه پایه‌ای امکان پذیر است؟

ثبت نام برای مدارس سمپاد یا همان تیزهوشان در پایان مقطع ابتدایی و همچنین پایان مقطع متوسطه اول امکان پذیر است. برای ثبت نام در مدارس سمپاد ابتدا باید در آزمون تیزهوشان پذیرفته شوید. طبق تجربه سال‌های گذشته قبولی در تیزهوشان صرفا با خواندن کتاب و جزوه مدرسه غیر ممکن است و لازم است که شما حتما به مباحث بالاتر از سطح کتاب و جزوه مسلط باشید.


از کدام پایه بهتر است برای تیزهوشان اقدام کنیم؟ ششم یا نهم؟

یکی از سوالات رایج و متداول در بین دانش آموزان و اولیا آن‌ها این است که کدام پایه برای تحصیل در تیزهوشان مناسب‌تر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بنا به دلایلی که در ادامه بحث خواهیم کرد، از قبولی در تیزهوشان نهم به دهم به مراتب راحت‌تر است و پیشنهاد ما به شما این است که از پایه ششم برای تحصیل در تیزهوشان اقدام نمایید.

چرا قبولی در تیزهوشان ششم آسان‌تر از قبولی در تیزهوشان نهم است؟

شاید عده‌ای تصور کنند دلیل این موضوع بالاتر بودن سطح آزمون تیزهوشان نهم است، اما اینگونه نیست. دلیل راحت‌تر قبول شدن دانش آموزان در پایه ششم به هفتم، ظرفیت پذیرش بیشتر مدارس تیزهوشان ششم نسبت به تیزهوشان نهم و همچنین تعداد داوطلبان کمتر آزمون تیزهوشان ششم است.

دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان مقطع اول متوسطه تحصیل کرده باشند، بدون نیاز به شرکت مجدد در آزمون تیزهوشان و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می تواند در مقطع متوسطه دوم تحصیل کنند. به همین دلیل ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان در مقطع متوسطه دوم کمتر می شود.

همچنین بسیاری از والدین و دانش آموزان از برگزاری آزمون تیزهوشان در پایان مقطع ابتدایی خبر ندارند و یا بنا به دلایل شخصی ترجیح می دهند که در این آزمون شرکت نکنند. همین موضوع باعث شده است که تعداد داوطلبان آزمون تیزهوشان ششم به نهم به مراتب کمتر از داوطلبان تیزهوشان نهم باشد.


سوالات تیزهوشان سال 1401 لو رفت؟ از شایعه تا واقعیت!

سوالات تیزهوشان سال 1401 لو رفت؟ از شایعه تا واقعیت!

یکی از شایعات و موضوعات داغ به خصوص در چند ماه‌ پایانی باقی مانده با آزمون تیزهوشان، لو رفتن سوالات و بحث خرید و فروش سوالات تیزهوشان است. رئیس سازمان سنجش آموزش و پرورش، موضوع لو رفتن سوالات را صراحتا تکذیب کردند و در این رابطه گفتند که امنیت آزمون با مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش و تا به این لحظه گزارشی مبنی بر لو رفتن سوالات به دست ما نرسیده است.


قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان امکان پذیر است؟!

یکی از بهترین راهکارهای قبولی در مدارس تیزهوشان، شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون تیزهوشان است. در سال‌های اخیر تعداد این موسسات بیشتر شده و کار خانواده‌ها برای انتخاب یکی از این موسسات کمی سخت است. برخی از خانواده‌ها فریب وعده‌های دروغین برخی موسسات را می خورند! به عنوان مثال قبولی تضمینی تیزهوشان نهم. آیا موسسات می توانند به شما تضمین قبولی بدهند؟

پاسخ طبیعتا منفی است. اگر دانش آموزی خودش تلاش نکند و نخواهد که در تیزهوشان قبول شوند و یا به دلیل استرس و اضطراب در سر جلسه کنکور نتوانند آنگونه که باید امتحان دهند، حال چگونه یک موسسه می تواند قبولی شما را تضمین کند! پس قبل از انتخاب یک موسسه تیزهوشان، حتما معیارهایی که در ادامه معرفی می شوند را در نظر بگیرید.


چه معیارهایی را باید انتخاب یک آموزشگاه تیزهوشان خوب در نظر گرفت؟

فاکتورهای انتخاب یک موسسه تیزهوشات خوب - چه معیارهایی را باید انتخاب یک آموزشگاه تیزهوشان خوب در نظر گرفت

معیارهای مختلفی برای سنجش و محک زدن یک موسسه تیزهوشان وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

1) به کار گیری اساتید متخصص در زمینه تیزهوشان

با توجه به اینکه سطح سوالات آزمون تیزهوشان از سطح امتحانات مدرسه بالاتر است، دبیران مدارس عادی قادر نیستند که در سطح تیزهوشان تدریس کنند و حتما باید از اساتید متخصص در تیزهوشان و سایر مدارس برتر استفاده شود.

2) آمار قبولی ذر سال‌های گذشته

اگر بتوانید به آمار قبولی واقعی موسسات تیزهوشان دسترسی داشته باشید و آن‌ها آمارهای تخیلی به شما ندهند، یکی از بهترین راه‌های سنجش موسسات برتر، قبولی‌های آن‌ها در سال‌های گذشته است. معمولا اگر درصد قبولی یک موسسه بیشتر از 70 درصد باشد می توان از آن به عنوان یک موسسه خوب نام برد.

3) مشاوره و برنامه ریزی پیگیرانه

بسیاری از دانش آموزان هستند که با وجود تلاش زیاد و درس خواندن، اما نتیجه مطلوب را نمی گیرند. این دانش آموزان عمدتا مشکل عدم برنامه ریزی صحیح دارند. اگر یک مشاور کار بلد و دلسوز وجود داشته باشد که نحوه درس خواندن صحیح را به دانش آموزان نشان دهد و پیگیر کار آن‌ها باشد، نتیجه بسیار خوبی رقم خواهد خورد.

4) آزمون شبیه‌ساز استاندارد

شبیه سازی آزمون تیزهوشان و سایر مدارس خاص برای دانش آموزان بسیار مهم است؛ زیرا اکثر دانش آموزان تجربه آزمون‌های تستی را ندارند و با جو امتحان تستی بیگانه اند! همچنین آزمون‌های شبیه‌ساز استاندارد باعث می شود که دانش آموزان با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شوند و بتوانند در جهت بر طرف کردن نقاط ضعف خود گام بردارند.

5) هزینه معقول و منصفانه در ازای خدمات

برخی از والدین که مشکل مالی ندارند، گران‌ترین کلاس را انتخاب می کنند و برخی دیگر از والدین که نمی خواهند هزینه زیادی خرج کنند، به دنبال ارزان‌ترین کلاس تیزهوشان هستند. پیشنهاد ما به شما این است که امکاناتی که موسسات به شما ارائه می دهند را در کنار هزینه آن‌ها با هم مقایسه نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. به عنوان مثال برخی موسسات پول برند خود را می گیرند و برخی دیگر با توجه به امکانات ضعیف هزینه کمتری از شما دریافت می کنند، پس صرفا بر اساس هزینه کلاس تیزهوشان، نمی توان دو موسسه را با هم مقایسه نمود.


قبولی در آزمون تیزهوشان ششم و نهم در موسسه موفقیت!

موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت یکی از بهترین و با سابقه‌ترین موسسات در زمینه تیزهوشان است و به همین دلیل می تواند کمک زیادی برای قبولی در تیزهوشان به شما بکند. موسسه موفقیت تمامی فاکتورهای لازم برای انتخاب را دارد و اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارید، حتما به سراغ این موسسه بروید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاس آمادگی تیزهوشان می توانید به سایت آموزش سنتر (amoozeshcenter.com) مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن مجموعه موفقیت تماس حاصل فرمایید. (22891840 - 021)


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.