درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی چقدر است
تاريخ درج :

دآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی نسبت به سایر مشاغل خدماتی در سطح مطلوبی قرار دارد. البته میزان درآمدی که تعمیرکاران این حوزه کسب می کنند تا حد زیادی به میزان تخصص آنها بستگی دارد. به طوریکه برخی از تعمیرکاران به دلیل مهارت در تعمیر انواع لوازم خانگی می توانند مشتری و درآمد بیشتری را نسبت به افرادی داشته باشند که تنها در تعمیر یک نوع وسیله تسلط دارند. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از تعمیرکاران کالا تعمیر و تکنوپشتیبان؛ دو سایت بزرگ تعمیر لوازم خانگی در تهران، میزان درآمد این قبیل مشاغل را بررسی خواهیم کرد.

درآمد تعمیرات لوازم خانگی

درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

تعمیرات لوازم خانگی از جمله مشاغلی می باشد که در تمام روزهای سال؛ حتی روزهای تعطیل ممکن است به آن نیاز پیدا شود. چون تنوع در لوازم خانگی بسیار زیاد بوده و نقش برخی از آنها از جمله یخچال فریزر حیاتی و ضروری است. به طوریکه به محض خرابی دستگاه باید نسبت به تعمیر آن اقدام شود. درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی در تهران به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که عبارتند از:

درآمد تعمیرکار ماهر لوازم خانگی

با بررسی میزان درآمد تعمیرکاران تیم های بزرگی همچون کالاتعمیر متوجه شدیم که تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه درآمد بالاتری دارند. چون در محاسبه قیمت تعمیرات لوازم خانگی دستمزد نیز در نظر گرفته میشود و این کاملا طبیعی است که هر چه تعمیرکار تخصص و تجربه بالاتری داشته باشد، دستمزد بیشتری نیز دریافت خواهد کرد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند دستمزد بیشتری به تعمیرکار پرداخت کنند، اما از کیفیت کار آنها خیالشان آسوده باشد.

تسلط تعمیرکار بر تعمیر انواع لوازم خانگی

یکی دیگر از دلایلی که باعث میشود برخی از افراد از درآمد تعمیرات لوازم خانگی رضایت داشته و تعدادی ناراضی باشند، میزان تسلط آنها بر انواع لوازم خانگی است. این کاملا طبیعی است که تعمیرکارانی که با ساختار و نحوه تعمیر انواع لوازم خانگی مسلط هستند، مشتری بیشتری را جلب نموده و در نهایت به درآمد بیشتری نیز دست پیدا خواهند کرد. به عنوان مثال، اگر تنها در زمینه تعمیر لباسشویی تخصص دارید، نسبت به فردی که تعمیر یخچال فریزر، لباسشویی و ظرفشویی و غیره را انجام می دهد به درآمد کمتری دست پیدا خواهید کرد.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم پس از مسلط شدن بر تعمیر یکی از لوازم خانگی، با پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی در زمینه تعمیر سایر لوازم نیز مهارت کافی را کسب کنید.

درآمد تعمیرکار لوازم خانگی

درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی در تهران

این کاملا طبیعی است که هر چه جمعیت شهری که در آن فعالیت دارید بیشتر باشد، به همان نسبت نیز تقاضا برای تعمیرات افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال، تکنوپشتیبان در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران دارای شعب فعال است و از محله های مختلف مشتری جذب می کند. در این شرایط قطعا به درآمد بیشتری نسبت به تعمیرکارانی که در شهرهای کوچک فعالیت دارند دست پیدا خواهد کرد.

حتی در شهرهای بزرگ مانند تهران نیز تفاوت در میزان درآمد تعمیرات لوازم خانگی زیاد است. چون برخی از تعمیرگاه ها تنها بر یک منطقه خاص تمرکز داشته و تعدادی دیگر تمام مناطق را پوشش می دهند. اگر به عنوان یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی فعالیت دارید، با استخدام تعمیرکاران بیشتر می توانید مناطق گسترده تری را پوشش دهید و در نهایت به درآمد بالاتری نیز دست پیدا می کنید.

درآمد تعمیر لوازم خانگی در محل و منزل

در حالت کلی تعمیرکاران و تعمیرگاه هایی که در ارائه خدمات خود به آسایش مشتریان بیشتر توجه می کنند، درآمد بالاتری خواهند داشت. چون رضایت یک مشتری در استفاده از خدمات تعمیرگاه منجر به معرفی آن به سایر افراد و بهبود برندینگ میشود. به عنوان مثال، برای دست یافتن به درآمد بالا در تعمیرات لوازم خانگی کافیست این خدمات را در محل و منزل نیز ارائه دهید. به دلیل وزن سنگین بسیاری از لوازم خانگی، اغلب افراد ترجیح می دهند تعمیرکار به محل مراجعه کند. در این صورت هزینه بیشتری نیز از مشتری دریافت خواهید کرد و از چندین جهت سودآور خواهد بود.

درآمد تعمیر لوازم خانگی

سرمایه لازم برای تعمیرات لوازم خانگی چقدر است؟

با بررسی میزان درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی و مقایسه آن با سایر مشاغل متوجه خواهید شد که چرا تا این اندازه به این حرفه گرایش پیدا شده است. علاوه بر درآمد مناسب، شروع این شغل نیاز به سرمایه زیادی نیز نخواهد داشت. شما به عنوان یک تعمیرکار می توانید در تعمیرگاه های مختلف استخدام شده و از این طریق کسب درآمد کنید. علاوه براین، پس از کسب مجوز با خرید چند ابزار و اجاره ملک یا فعالیت به صورت سیار می توانید شرایط را برای جلب مشتری و رسیدن به درآمد فراهم نمایید.

مزایای شغل تعمیرات لوازم خانگی

انتخاب شغل تعمیرات لوازم خانگی مزایای بسیار زیادی دارد که از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • بازار کار بسیار عالی تعمیرات لوازم خانگی به دلیل تنوع زیاد در وسایل منزل
 • بازار کار بین المللی بسیار مناسب با درآمد بالا برای تعمیرات لوازم خانگی و فراهم شدن امکان مهاجرت از این طریق
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه بالا
 • قابلیت فعالیت به صورت سیار

معایب شغل تعمیرات لوازم خانگی

علیرغم درآمد بالا و عدم نیاز به سرمایه زیاد، ورود به شغل تعمیرات لوازم خانگی با معایبی نیز همراه است که برخی از آنها عبارتند از:

 • نداشتن ساعت کاری ثابت و مشخص برخلاف بسیاری از مشاغل و نیاز به تعمیرات لوازم خانگی حتی در روزهای تعطیل سال
 • تنوع بالا در لوازم خانگی تولید شده در برندهای مختلف و نیاز به دانش بروز و آموزش برای تعمیرکاران
 • چالش های عدم دسترسی به قطعات اصلی و فابریک برای تعمیر لوازم خانگی خارجی

چطور از شغل تعمیرات لوازم خانگی درآمد بالا کسب کنیم؟

بر اساس آنچه در طول متن به آن اشاره شد، برای اینکه بتوانید به درآمد بالا شغل تعمیرات لوازم خانگی دست پیدا کنید، کافیست راهکارهای زیر را مد نظر قرار دهید:

 • شبکه سازی کنید؛ استخدام چند تعمیرکار با تخصص های مختلف می تواند درآمد بیشتری را برایتان فراهم کند.
 • توسعه حوزه فعالیت در مناطق مختلف؛ هر اندازه محله ها و مناطق بیشتری را پوشش دهید، به همان نسبت احتمال افزایش درآمد از طریق تعمیرات لوازم خانگی بیشتر میشود.
 • خدمات آنلاین ارائه دهید؛ با راه اندازی سایت برای ثبت درخواست تعمیر به صورت اینترنتی از سوی مشتری و حتی مشاوره و پشتیبانی آنلاین می توانید در برندینگ موثر عمل کنید.
 • یادگیری و آموزش در کنار ارائه خدمات تعمیر شرایط را برای بروز بودن و مهارت بالای شما فراهم می کند و قطعا به درآمد بیشتر منجر میشود.
 • محدود به یک منبع درآمد نباشید؛ به عنوان تعمیرکار لوازم خانگی می توانید به مرور در زمینه فروش قطعات جانبی نیز فعالیت کنید.

سخن آخر

با توجه به آنچه به آن اشاره شد، میزان درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی در تهران و سایر شهرها بسیار متغیر بوده و فاکتورهای متعددی در آن دخیل هستند. میزان تخصص تعمیرکار، نحوه فعالیت، شهر و منطقه جغرافیایی تعمیرگاه همگی می توانند در این زمینه نقش داشه باشند. هر اندازه تعمیرکار مهارت و تجربه بالاتری داشته باشد به همان نسبت نیز درآمد بیشتری را کسب می کند.


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/mysql.so' - /opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/mysql.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: