جاذبه های ممنوعه جهان
تاريخ درج :

 

به گزارش زونکن به نقل از وبسایت لحظه آخر در سراسر دنیا جاذبه های عجیب بسیاری وجود دارد که نظر گردشگران را به سوی خود جلب کرده و کنجکاوی آن ها را تحریک می کنند، در میان این جاذبه ها، مواردی هم وجود دارد که بازدید از آن ها ممنوع می باشد و هیچ گردشگری موفق به دیدن آن ها نمی شود، در این مقاله قصد داریم برخی از معروف ترین جاذبه های ممنوعه جهان را معرفی کرده و به بررسی علت ممنوعه بودن هر یک از آن ها بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

 

کلیسا مری زیون | اتیوپی

مری زیون نام کلیسایی نسبتاً کوچک واقع در شهر آکسوم کشور اتیوپی می باشد که هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد، گفته می شود که این جاذبه گردشگری مرموز محل نگهداری بقایای کشتی سلیمان و بک کتاب مقدس قدیمی می باشد و علت ممنوعه بودن این کلیسا نیز وجود این اشیاء ارزشمند و محافظت از آن ها می باشد. برای اطلاع از قیمت تور ارمنستان کلیک کنید.

 

موزه جینگ سو | چین

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در کشور چین موزه ای وجود دارد که تنها مردم این کشور حق بازدید از آن را دارند، یعنی افرادی که ملیت چینی ندارند، قادر به بازدید از مجموعه جینگ سو نخواهند بود، گفتنی است که عکس برداری در این موزه ممنوع بوده و حتی افراد چینی نیز اجازه این کار را ندارند.

 

جزیره مار ها | برزیل

در نزدیکی شهر ساو پاولو کشور برزیل جزیره ای وجود دارد که مملوء از مار های خطرناک و بسیار سمی می باشد، جالب است بدانید که در جزیره مار ها بیش از هزار نوع مار افعی وجود دارد اما علت اصلی ممنوعه شدن این جزیره وجود نوعی مار افعی به نام گادن افعی می باشد، این مار جثه ای بسیار بزرگ دارد و قدرت آن حدود پنج برابر سایر مار ها می باشد به همین سبب نیز می تواند یک انسان بالغ را به آسانی ببلعد. رزرو آسان و سریع تور ارمنستان لحظه آخری

 

غار لاسکواس | فرانسه

در دهکده مونتیگانس کشور فرانسه غاری وجود دارد که دیواره های آن مملوء از نقاشی ها و طرح های بسیار قدیمی است، بازدید این غار به جهت محافظت از این نقاشی های 17 هزار ساله، برای همیشه ممنوع شد تا آسیبی به آن ها وارد نشود، همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این نقاشی ها رنگی بوده و توسط افراد ماهری کشیده شده اند به همین جهت نیز محافظت از آن ها امری ضروری می باشد. سفری ارزان با تور ارمنستان 98