بهترین نحوه یادگیری زبان گرجی
تاريخ درج :

زبان گرجی (ქართული ენა) یکی از ده زبان قدیمی در دنیا محسوب می شود. الفبای این زبان 33 حرف دارد. زبان گرجی 5 حرف مصوت و 28 حرف صامت دارد.الفبای گرجی مشابه انگلیسی, از چپ به راست نوشته می شود. این زبان ریشه در منطقه قفقاز دارد . و ازخانواده زبان های کاتولی می باشد.زبان کاتولی شامل زیر شاخه های , مگرلی, لازی, سوانی و گرجی است.همچنین این زبان با خط گرجی نوشته می شود. که این خط نیز جزو 16 سیستم نوشتاری دنیا به حساب می آید. کشور گرجستان در منطقه قفقاز واقع شده است. در میان مردم این کشور زبان گفتاری  و نوشتای گرجی رایج است. علاوه بر کشور گرجستان, مناطق مختلف دیگری نیز به زبان گرجی تکلم می کنند.قسمت هایی از روسیه, ایالات متحده و اسرائیل و آذربایجان و اوکراین و قسمت شمال شرقی ترکیه و بخش هایی از آذربایجان و مردم بخش هایی از استان اصفهان به زبان گرجی مسلط هستند و برای گفتار و نوشتار از این زبان استفاده می کنند. 

زبان مردم گرجستان

 مردم گرجستان به زبان گرجی تکلم می کنند. زبان گرجی در گرجستان, در 14 آوریل سال 1978 طی تظاهرات صورت گرفته در شهر تفلیس, پایتخت گرجستان, به رسمیت شناخته شد. و سال های بعد از آن تاریخ 14 آوریل را روز ملی زبان گرجی نامیدند .

زبان تدریس در دانشگاه های گرجستان

یکی از مواردی که زبان گرجی دارای اهمیت زیادی می باشد, تحصیل در گرجستان به زبان گرجی است. با وجود ارائه برخی ازرشته ها به زبان انگلیسی, اما بیشتر این رشته ها برای دوره های ارشد و دکتری می باشد. بیشتر رشته های دوره کارشناسی در دانشگاه های گرجستان, به زبان گرجی ارائه می شوند. بسیاری از دانشگاه های گرجستان برای دانشجویان خارجی خود , دوره های آموزشی زبان گرجی برگزار کم کنند.

بهترین روش های یادگیری گرجی

همیشه یادگیری زبان جدید یکی از سخت ترین چالش ها برای بیشتر افراد , به خصوص کسانی که قصد مهاجرت دارند؛ محسوب می شود. زبان گرجی یکی از قدیدیمی ترین زبان های جهان است. اما این به این معنا نیست که یادگیری آن هم سخت تر باشد. برای یادگیری زبان گرجی روش های مختلفی وجود دارد که برای هر کس متناسب با روش یادگیری فرد, متفاوت می باشد. اما بیشتر افراد, یادگیری زبان جدید را با کلاس و کتاب تجربه می کنند. شایان ذکر است که در قدیمی ترین دانشگاه های اروپایی نیز زبان گرجی حائز اهمیت است. دانش زبان گرجی برای تحصیل در اروپا برای متقاضیان تحصیل در اروپا حائز اهمیت است. زبان گرجی اگر چه الفبایی منحصر به فررد دارد, با این حال با تمرین و کمی تلاش می توان به آن مسلط شد. بهترین روش ها برای یادگیری زبان گرجی:

بهترین روش برای یادگیری زبان گرجی میتواند تمرین  و یادگیری خودآموز باشد. همان طور که گفتیم یادگیری زبان گرجی زیاد سخت نیست. فرد متقاضی می تواند با روش های تمرینی در منزل به راحتی فرا بگیرد. در ادامه به بررسی نکاتی مهم که به شما برای یادیگیری زبان گرجی کمک می کند میپردازیم

یوتیوب

پلت فرم یوتیوب یک آموزشکاه بزرگ است که می توانید آموزش های زبان گرجی را از افراد محلی گرجستان ببینید. و یکی از بهترین راه ها برای یادگیری است. با جستجو درباره آموزش زبان گرجی موارد مناسب بسیاری خواهید یافت.

کتاب با زبان گرجی بخوانید

این یکی دیگر از بهترین گزینه ها برای یادگیری و تمرین زبان گرجی است. اگر کتاب های شما دارای موضوعهای جالب و مورد علاقه شما باشد, بسیاربهتر است. داستان های کوتاه نیز بسیار ممناسب خواهند بود.

بسته های آموزشی خودآموز

استفاده از بسته های آموزشی خودآموز یکی از گزینه های مناسب برای یادگیری سریع زبان گرجی است. با تهیه بسته های آموزشی می توانید از گزینه های مختلف آن استفاده کنید . این بسته ها شامل دی وی دی های حاوی مطالب مختلف است. که بسیار کمک کننده خواهد بود. مخصوصا برای یادگیری کلمات و گرامر ها. که به شما قابلیت مرور و تمرین بیشتر را میدهد.

فلش کارت آموزشی

فلش کارت ها خیلی برای یادگیری زبان های مختلف کمک کننده هستند. با مرور لغات میتوانید به سادگی آنها را به حافظه خود بسپارید و با تمرین و ومرور بیشتر بهترین راهکار برای یادگیری کلمات و جملات مختلف است.

آهنگ های گرجی گوش کنید

شنیدن آهنگ های گرجی کمک بسیاری می کند تا گوش های شما با لهجه گوجی عادت کند. شما میتوانید در حین کار یا پیاده روی یا در داخل ماشین آهنگ گرجی را گوش دهید تا گوش های شما با کلمات و جملات آشنا شود.

از دیکشنری برای یافتن کلمات استفاده کنید

یکی از راه های آشنایی با کلمات گرجی استفاده از دیکشنری و پیداکردن معنای آنها در دیکشنری است. برای این کار دیکشنری های تصویری هم بسیار کمک کننده هسستند.

عکس لغت ها را روی دیوار های اتاقتان بچسبانید

نوشتن لغت ها و چسپاندن آنها روی دیوار یکی از روش های سریع برای مرور لغت ها است.

ارتباط با گرجی زبانها

اگر دوستان گرجی زبان دارید, ارتباط با آنها و صحبت کردن می تواند بسیار شما را دراین راه جلو بیاندازد.  چت کردن با این افراد باعث می شود, مشکلات شما در نوشتن کلمات و جمله نویسی رفع گردد.

اهمیت یادگیری زبان گرجی

با تو جه به اینکه زبان رسمی مردم گرجستان گرجی می باشد, برای افرادی که برای کار یا تحصیل یا زندگی وارد این کشور می شوند بسیار مهم است که به زبان گرجس تسلط داشته باشند. اگر چه ممکن است دانستن زبان انگلیسی, تا حدودی نیاز های افراد را رفع کند , اما شما برای زندگی در گرجستان, حتی در مدت کم , نیاز به ایجاد ارتباط با مردم دارید, برای خرید, رفت و امد و تهیه وسایل لازم برای خود, باید بتوانید با مردم عادی ارتباط برقرار کنید, که این نیازمند آشنایی با آن می باشد.

هزینه یادگیری زبان گرجی در گرجستان

بسیاری از افراد برای کارو تحصیل و زندگی در گرجستان, علاقمند به یادگیری زبان آن کشور هستند, همچنین دانستن زبان جدید برای آنها جذاب است. از این رو دانستن اطلاعات درباره هزینه های آموزشی زبان گرجی در کشور گرجستان, اهمیت دارد:  

  • یادگیری زبان گرجی با تدریس خصوصی : مربی های تدریس خصوصی زبان گرجی , برای آموزش زبان گرجی, برای هر جلسه دو ساعته حدود 20 تا 30 لاری (واحد پول گرجستان) دریافت می کنند. در این حالت مربی خصوصی زبان برای آموزش , به منزل شما می آید.
  • برای یاگیری زبان گرجی در آموزشگاه ها باید حدود 80 تا 100 لاری برای هر ماه هزینه کنید. که این مبلغ برای2 جلسه در هفته آموزش است.

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.