استارت یادگیری زبان انگلیسی
تاريخ درج :

استارت یادگیری زبان انگلیسی - برای شروع یادگیری آیلتس از کجا شروع کنیم؟

 

استارت یادگیری زبان

شروع یادگیری زبان انگلیسی؛ از کجا و چگونه؟

بیشتر افرادی که قصد مهاجرت دارن، به دنبال این هستن که زبان انگلیسی یاد بگیرن و مدرک IELTS رو دریافت کنن. البته میزان اهمیت یادگیری زبان انگلیسی و گرفتن مدرک آیلتس به خود فرد و اهدافش بستگی داره. بیشتر افراد نمی‌دونن چطوری برای گرفتن آیلتس یادگیری زبان انگلیسی رو شروع کنن. برای شروع گرفتن مدرک آیلتس باید دو عامل در نظر گرفته بشه که اولین اون‌ها هزینه شرکت در آزمون آیلتس هست و عامل دوم به اهمیت نمره آیلتس در پذیرش تحصیلی و آینده شغلی فرد در خارج از کشور مربوط می‌شه. پس برای شروع یادگیری زبان انگلیسی و گرفتن مدرک آیلتس باید یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید. در این مطلب با روند یادگیری زبان انگلیسی برای گرفتن مدرک آیلتس آشنا می‌شیم.

مکالمه زبان بخونم یا گرامر زبان!

بیشتر افراد فکر می‌کنن که با خوندن کتاب‌های گرامر می‌تونن به گرامر زبان انگلیسی مسلط بشن. اما این تفکر اشتباهه! بهتره که با یک مثال دلیل این موضوع رو توضیح بدیم. روش یادگیری زبان در یک کودک رو مشاهده کنین. بچه‌ها کتاب گرامر نمی‌خونن؛ در واقع گرامر به مرور زمان به صورت شنیداری ملکه ذهن اون‌ها می‌شه. به همین دلیل برای یاد گرفتن گرامر نباید عجله کنید و لازمه که گرامر رو در قالب تمرین‌های دیگه یاد بگیرید.

بهترین روش برای یادگیری گرامر، درگیر شدن با زبان انگلیسی به طور مرتب در طول روز است که این موضوع در آموزشگاه های زبان تهران بخوبی انجام میشود. شما در کنار یادگیری مکالمه به مرور می‌تونید گرامر خودتون رو تقویت کنید. بهتره که از اشتباهات خودتون نترسید و حتی به صورت دست و پا شکسته هم که شده، مکالمه رو تمرین کنین. هر چه بیشتر مکالمه رو تمرین کنین، هم گرامر شما قوی‌تر می‌شه و هم تسلط بیشتری به زبان انگلیسی پیدا می‌کنید. لازم به ذکره که شما می‌تونین برای تقویت گرامر خودتون نوشتار (Writing) رو تمرین کنید. در واقع شما در طول انجام تمرین‌های نوشتاری، نکات گرامری رو یاد می‌گیرید. 

شروع یادگیری آیلتس از مبتدی

 

شروع یادگیری آیلتس از مبتدی

برای اینکه یادگیری زبان انگلیسی رو از سطح مبتدی شروع کرده و بتونید مدرک آیلتس بگیرید، باید چند مرحله رو پشت سر بگذارید. شما باید برای گذراندن این مراحل برنامه‌ریزی کرده و طبق همون برنامه پیش برید. برای موفقیت در این مسیر باید به خودتون باور داشته باشید و فقط روی هدف‌تون تمرکز کنید. قبل از شروع سلف استادی یا همون خودآموزی بهتره با افرادی که مدرک آیلتس دارن و مراحل اون رو گذروندن، مشورت کنید. البته در نهایت این خود شما هستید که باید مراحل یادگیری زبان رو بگذرونید.

قبل از انجام مراحل یادگیری زبان انگلیسی باید چند نکته رو به خاطر داشته باشید که عبارتند از:

  • تعیین سطح تسلط
  • بررسی ددلاین دانشگاه مورد نظر در صورتی که هدف شما اخذ پذیرش تحصیلی هست
  • پیدا کردن منابع معتبر
  • شرکت در آزمون ماک (Mock) که در واقع همان آزمون آزمایشی آیلتس هست
  • شناخت چارچوب آزمون
  • مشخص کردن نوع آزمون آیلتس (آکادمیک، جنرال و لایف اسکیلز)

مراحل یادگیری زبان انگلیسی برای گرفتن مدرک آیلتس

 

مراحل یادگیری زبان انگلیسی برای گرفتن مدرک آیلتس

اقدامات برای یادگیری زبان شامل دو دسته کلی مطالعه و تمرین می‌شن که هر کدوم مراحل خودش رو داره. در اول مسیر بهتره که از اساتید باتجربه در زمینه آموزش زبان انگلیسی کمک بگیرید. همچنین منابع و کتاب‌های مرتبط می‌تونن کمک زیادی به شما بکنند. البته مهم‌ترین قدم در این مسیر اینه که یک برنامه منظم بچینید؛ این برنامه‌ریزی باید بر اساس مهلت شما برای شرکت در آزمون آیلتس انجام بشه. چون شما مجبور هستید که برای مدت زمانی که برای شرکت در آزمون آیلتس فرصت دارید، برنامه‌ریزی کنید. سپس مراحل یادگیری زبان انگلیسی برای گرفتن مدرک آیلتس رو شروع کرده و انجام بدید.

پیدا کردن یک موسسه آموزشی معتبر آیلتس؛ قدم اول در مسیر یادگیری زبان انگلیسی

در حال حاضر موسسه‌های زیادی برای آمادگی آزمون آیلتس وجود دارن که در تلاش برای جلب توجه افرادی هستن که قصد شرکت در آزمون آیلتس رو دارن. بعضی از این موسسه‌ها معتبر هستن اما بعضی دیگه ممکنه به اندازه کافی خوب نباشن. در هر صورت شما باید موسسه انتخابی خودتون رو بررسی کرده و از اعتبار اون مطمئن بشید. برای این کار می‌تونید سابقه زبان‌آموزانی که در موسسه مورد نظر آموزش دیدن بررسی کنید و یا از لیست بهترین آموزشگاه آیلتس تهران یکی از موسسات معتبر آیلتس رو انتخاب کنید. با ثبت نام در یک موسسه آموزشی معتبر می‌تونید سریع‌تر روند یادگیری زبان رو برای گرفتن مدرک آیلتس پشت سر بگذارید.

تهیه منابع و برنامه‌ریزی برای مطالعه و تمرین مهارت‌های زبان انگلیسی

برنامه‌ریزی برای یادگیری سریع شما اهمیت خیلی زیادی داره؛ بنابراین مهمه که برنامه‌ریزی شما دقیق باشه و طبق اون مراحل یادگیری خودتون رو طی کنید. بهتره که برای هر روز برنامه داشته باشین و مدت زمان مشخصی رو برای مطالعه و تمرین مهارت‌های زبان انگلیسی خودتون در نظر بگیرید. مهم‌ترین نکته اینه که حتما به برنامه‌ای که چیده‌اید حتما پایبند باشید تا به نتیجه مطلوب برسید. لازم به ذکره که برای انجام بهتر تمرین‌ها و مطالعات خودتون، بهتره که منابع آزمون آیلتس رو تهیه کنید.

رفع اشکال در مهارت‌های زبانی به کمک اساتید مجرب

در حین مطالعات و تمرین‌های خودتون، اشکالاتی که دارید رو در جایی یادداشت کنید تا فراموش نشوند. سپس از یک استاد مجرب در آموزشگاهی که ثبت نام کرده‌اید، برای رفع اشکالات خودتون کمک بگیرید. برای پیدا کردن اشکالات و نقاط ضعف خود در مهارت‌های زبان انگلیسی بهتره که از آزمون‌ها و تست‌ها مشابه آیلتس استفاده کنید.

پیدا کردن پارتنر؛ عاملی مهم برای یادگیری سریع‌تر مهارت‌های شنیداری و گفتاری

بیشتر افرادی که قصد دارن مدرک آیلتس بگیرند، در تلاش برای پیدا کردن یک پارتنر هستن. گاهی لازمه که شما یک پارتنر داشته باشید تا بتونید با اون مکالمه کرده و مهارت‌های شنیداری و گفتاری خودتون رو تقویت کنید. تمرین مکالمه با پارتنر اعتمادبه‌نفس و سرعت پاسخگویی شما در مکالمه‌ها رو بالا می‌بره.

نمره آیلتس بالا برای چه کاری خوبه؟

 

نمره آیلتس بالا برای چه کاری خوبه؟

زبان انگلیسی در واقع یک زبان بین‌المللی به شمار می‌ره، به همین دلیل داشتن مدرک آیلتس و تسلط کافی به این زبان در مسیر مهاجرت اهمیت زیادی داره. طبیعتا هر چه نمره آیلتس بالاتری داشته باشید، شانس اخذ پذیرش شما در دانشگاه‌های معتبر دنیا بیشتر میشه. همچنین فرایند کاریابی در خارج از کشور رو سریع‌تر می‌تونید انجام بدید.

مدرک آیلتس در واقع سطح تسلط شما رو به زبان انگلیسی نشون میده. در نتیجه هر چه نمره آیلتس شما بالاتر باشه، به این معنیه که تسلط شما به این زبان بالاست. به همین دلیل شما می‌تونین بدون مشکل از دانشگاه مورد نظر خودتون پذیرش بگیرید یا از یک کارفرما در خارج از کشور پیشنهاد کاری دریافت کنید.

مدرک آیلتس باطل میشه؟

در پاسخ به این سوال که آیا مدرک آیلتس باطل میشه باید گفت که بله اعتبار این مدرک بعد از مدتی تموم میشه. معمولا مدرک آیلتس به مدت دو سال اعتبار داره (زمانبندی آیلتس)؛ اما بعضی از دانشگاه‌ها و کارفرماها مدرک آیلتسی که اعتبارش گذشته باشه رو قبول می‌کنن. به همین دلیل قبل از اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه یا دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما باید درباره قوانین اون‌ها در زمینه مدرک آیلتس تحقیق کنید.

بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور

 

بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور برای پیدا کردن آموزشگاه‌های معتبر آیلتس یا زبان انگلیسی

پیدا کردن یک آموزشگاه آیلتس برای یادگیری زبان انگلیسی می‌تونه سخت و زمان‌بر باشه. چون باید هر آموزشگاه رو از نظر دانش و تجربه اساتید و میزان رضایت زبان‌آموزان قبلی بررسی کرد. با توجه به اینکه شما برای یادگیری زبان انگلیسی باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید؛ بهتره که زمان رو از دست ندید و روشی سریع رو برای پیدا کردن آموزشگاه معتبر پیدا کنید. وب‌سایت های معتبری مثل ایران آموزشگاه بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور، و یا وبسایت ما یعنی سایت زونکن میتونن یکی از روش های عالی برای پیدا کردن بهترین مرکز آموزش زبان و آیلتس باشن. 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.