از اهمیت دوران ابتدایی در آینده فرزندتان خبر دارید
تاريخ درج :

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که والدین با آن مواجه خواهند شد، تصمیم گیری برای مدرسه فرزندشان است. مدارس با یکدیگر رقابت کرده و هرکدام ادعا می‌کنند که از دیگر مدارس بهتر هستند. اما بهترین مدرسه برای فرزندتان، لزوما بهترین مدرسه نیست؛ مدرسه ای است که از هر لحاظ پاسخگوی نیازهای فرزندتان باشد. در این مطلب ما به بررسی ویژگی و معرفی یک دبستان در شرق تهران می‌پردازیم و می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا این دبستان، بهترین دبستان شرق تهران برای فرزند شما هست یا خیر.

دلیل اهمیت مدرسه ابتدایی در آینده فرزندان

فرزندان در آغوش خانواده رشد پیدا کرده و شخصیت خود را شکل می‌دهند. بعد از خانواده، مدرسه، دوستان و معلمان نیز در شکل گیری شخصیت آن‌ها تاثیر دارند.

آموزش ابتدایی، تاثیر زیادی در زندگی فرزندان داشته و در میان تمام مقاطع تحصیلی، شاید بتوان دوران ابتدایی را مهم ترین مقطع تحصیلی دانست. در مقطع ابتدایی، کودکان خواندن، نوشتن، ریاضیات پایه، خلاقیت، مهارت های ارتباطی، رفتاری و اجتماعی را می‌آموزند. با توجه به اینکه کودکان در سنین ابتدایی، در آموزش و تربیت تاثیر بیشتری می‌پذیرند، مدرسه ابتدایی می‌تواند تاثیر زیادی در آینده فرزندان داشته باشد.

بنابراین، انتخاب بهترین مدرسه ابتدایی برای آن‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در صورتی که فرزندتان در مدرسه‌ای با کیفیت مناسب تحصیل نکند، مشکلاتی همچون اضطراب دوران مدرسه و افت تحصیلی و... ممکن است رخ دهد.

ویژگی های بهترین مدرسه ابتدایی

  1. برنامه آموزشی پیشرفته: بهترین مدارس از بهترین معلمان برای آموزش دانش آموزان کمک می‌گیرند. معلمان باتجربه و با توانایی بالا، باعث پیشرفت یک مدرسه می‌شوند. در مقابل، وجود یک معلم بد یک مدرسه باعث بدنامی آن مدرسه می‌شود. به طور کلی معلمان خوب تمایلی به ترک شغل خود در یک مدرسه خوب را ندارند. به همین دلیل اگر یک مدرسه را با معلمان قدیمی پیدا کردید، آن مدرسه می‌تواند بهترین مدرسه ابتدایی باشد.

  2. فضای مدرسه: بهترین مدارس باید فضای مناسبی برای رشد و پرورش دانش آموزان داشته باشند. محل بازی، محل تغذیه و کلاس های مدرسه را در نظر بگیرید. بهترین مدارس ابتدایی، باید فضای مناسبی برای تحصیل و پرورش جسمی دانش آموزان داشته باشند.

  3. مسیر رفت و آمد: محل مدرسه، یک عامل مهم در انتخاب آن مدرسه است. ثبت نام فرزندتان در مدرسه‌ای که ایستگاه اتوبوس نداشته یا رفت و آمد به آن مشکل باشد، فرزندتان را از تحصیل در آن مدرسه خسته کرده و باعث بی انگیزه شدن او می‌شود.

چگونه بهترین مدرسه ابتدایی را برای فرزند خود انتخاب کنیم؟

در حالی که سیستم آموزشی و برنامه درسی یک معیار مهم در انتخاب مدرسه است، دانش آموزان در مدرسه باید فرصت هایی را برای رشد مهارت های فیزیکی و دیگر مهارت ها داشته باشند. فعالیت های تیمی و ورزشی به پرورش روحیه تیمی، اعتماد به نفس و مهارت های رهبری دانش آموزان کمک می‌کنند. در انتخاب بهترین مدرسه برای فرزند خود، باید علایق، شیوه یادگیری او و مکان مدرسه را در نظر بگیرید. در صورتیکه مدرسه فرزندتان دور از منزل باشد، او به تحصیل در آن مدرسه علاقه نشان نمی‌دهد. پس مسافت خانه تا مدرسه نیز از عوامل مهمی در انتخاب بهترین دبستان برای فرزندتان است.

علاوه بر اینکه تمام موارد را در نظر گرفتید، لازم است که نظرات والدین دیگر را درباره آن مدرسه بررسی کرده و بر اساس نظرات آن‌ها، بهترین مدرسه را انتخاب کنید.

چه اقداماتی پیش از ثبت نام فرزندان در یک مدرسه باید انجام شود؟

  • درباره مدارس در منطقه خود تحقیق کرده و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

بهترین راه برای انتخاب بهترین دبستان، مقایسه مدارس ابتدایی در منطقه شماست. برای کسب اطلاعات در مورد مدارس اطراف محل زندگی خود، می‌توانید وب‌سایت آن‌ها را بررسی کرده و در مورد هر کدام تحقیق کنید.

  • از مدرسه بازدید کنید و درباره برنامه های آموزشی آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

یک اقدام مهم برای انتخاب بهترین مدرسه برای فرزندتان، بازدید از مدرسه است. بازدید از مدرسه اطلاعات لازم درباره برنامه های آموزشی، فرهنگی و ورزشی مدرسه به شما می‌د‌هد.

  • مدرسه ای را انتخاب کنید که معلمان باتجربه دارند.

معلمان نقش حیاتی در رشد یک دانش آموز دارند. ن‌ها آن‌ها معمولا اولین افرادی هستند که زمینه را برای آموزش فرزندان مهیا می‌کنند. معلمان باتجربه، می‌توانند تاثیر مثبت بیشتری بر روی دانش آموزان داشته باشند.

  • با والدینی که فرزندانشان در آن مدرسه تحصیل می‌کنند صحبت کرده و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.

هنگام انتخاب بهترین دبستان برای فرزندانتان، یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، عملکرد آن‌ها در یک سطح اجتماعی است. با والدینی که فرزندانشان در آن مدرسه تحصیل می‌کنند، صحبت کرده و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. میزان رشد و یادگیری که دانش آموزان در آن مدرسه خواهند داشت را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که فرزند شما تجربه مثبتی در مدرسه خواهد داشت و فعالیت های مفیدی را انجام خواهد داد.

دبستان پیشرو، بهترین دبستان شرق تهران

با توجه به ویژگی های ذکر شده برای بهترین مدرسه ابتدایی، دبستان پیشرو را می‌توان بهترین دبستان شرق تهران در نظر گرفت. دبستان پسرانه پیشرو، با بیش از 20 کلاس کاملا هوشمند و کادر آموزشی با سابقه، دستاوردهای علمی و فرهنگی زیادی به دست آورده است.

در دبستان پیشرو، بهترین دبستان شرق تهران، طرح کیف در مدرسه اجرا می‌شود. بر طبق این طرح، دانش آموزان 7 ساعت در روز تحصیل کرده و باقی ساعات روز را در کنار خانواده یا در کلاس های آموزشی دیگر می‌گذرانند. روش آموزشی که در دبستان پیشرو پیاده سازی می‌شود، بر اساس یک محتوای الکترونیکی بوده که برای تمامی دروس و هر جلسه از کلاس، محتوای خاصی توسط تیم نرم افزاری و تحقیق و پژوهش طراحی شده که شامل عکس، فیلم، پرسش و پاسخ و طراحی بازی هایی بوده و به معلمان در روند تدریس کمک می‌کند. همچنین این دبستان در آموزش زبان انگلیسی و کامپیوتر به دانش آموزان پیشگام بوده و برای مهارت آموزی دانش آموزان، اهمیت ویژه‌ای قائل است. برای مشاوره ثبت نام در دبستان پیشرو می‎توانید با شماره های ۷۷۸۷۸۸۰۰ و ۷۷۷۰۲۴۳۱ تماس حاصل فرمایید.

منبع : وبسایت دبستان پسرانه پیشرو

 


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/mysql.so' - /opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/mysql.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: