آزمون pte کجا برگزار میشه؟ راهنمای کامل برای آزمون PTE
تاريخ درج :

تلاش برای تحصیل در دانشگاه‌های بین‌الملل و کسب فرصت برای کار و ارائه تخصص در سطح جهانی اغلب مستلزم اثبات مهارت در زبان انگلیسی است. آزمون پیرسون برای انگلیسی یا به اختصارپی­تی­ای (PTE) یکی از این راه‌هاست که درها را به روی افراد بی‌شماری که به دنبال مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری هستند باز می‌کند. هر ساله دانش‌آموزان زیادی برای اثبات مهارت خود در زبان انگلیسی در این آزمون حاضر می‌شوند. بااین‌حال، دانستن همه چیز در مورد آزمون PTE برای غلبه بر آن ضروری است. اگر می‌خواهید در آزمون  پی­تی­ای شرکت کنید و بدانید که ازمون pte کجا برگزار میشه، این وبلاگ برای شما مناسب است. این راهنمای جامع تمام جزئیات مهم در مورد این آزمون را روشن می­کند.

معرفی آزمون PTE

آزمون PTE که اختصار عبارت Pearson Test of English است،  یک آزمون مهارت زبان انگلیسی در سطح جهانی است که برای ارزیابی مهارت‌های زبانی غیرانگلیسی‌زبانان غیربومی طراحی شده است. این آزمون مبتنی بر کامپیوتر است و فقط در مراکز آزمون برگزار می­شود و اعتبار کارنامه آن دو سال است. اگر قصد دارید در خارج از کشور تحصیل کنید، شغلی را در خارج از کشور به دست آورید یا به یک کشور انگلیسی‌زبان مهاجرت کنید، آزمون پی‌تی‌ای می­تواند کلید موفقیت شما باشد. بر اساس گزارش سایت study:

آزمون پی تی ای یک آزمون انگلیسی مبتنی بر کامپیوتر است که درک داوطلب از زبان انگلیسی را اندازه گیری می کند. این آزمونی است که عمدتاً توسط دانشجویان و کارمندان احتمالی که مایل به تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده، استرالیا، نیوزیلند و بریتانیا هستند، گرفته می شود.

pte-landing-img2.jpg

انواع آزمون PTE

 انواع مختلفی از آزمون‌های PTE وجود دارد که برای اهداف مختلف به کار می­روند که به شرح زیر است:

آزمون پی­تی­ای آکادمیک (PTE Academic): این آزمون برای افرادی که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع عالی در خارج از کشور هستند طراحی شده است.

آزمون پی­تی­ای ویزا و مهاجرت به انگلستان (PTE Academic UKVI): این آزمون یک امتحان زبان انگلیسی است که توسط وزارت کشور انگلستان تأیید شده است و  برای همه ویزاهای کار و تحصیل در این کشور برگزار می­شود.

آزمون پی­تی­ای هوم (PTE Home): اگر هدف شما مهاجرت است، آزمون پی‌تی‌ای هوم انتخاب ایده‌آلی است.

شرایط موردنیاز برای شرکت در پی‌تی‌ای

معیارهای واجد شرایط بودن برای شرکت در آزمون PTE   به شرح زیر است:

محدودیت سنی: هیچ محدودیت سنی خاصی برای تست PTE وجود ندارد. داوطلبان در هر سنی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

مدارک تحصیلی: به‌طورکلی، هیچ پیش‌نیاز آموزشی دقیقی برای آزمون PTE وجود ندارد. شرکت در آزمون برای افراد با سوابق تحصیلی متفاوت ممکن است.

مدارک شناسایی: از شما خواسته می‌شود که در روز آزمون یک مدرک شناسایی عکس‌دار معتبر را ارائه دهید. این مدرک شناسایی باید با اطلاعاتی که هنگام ثبت‌نام ارائه کرده‌اید مطابقت داشته باشد.

شرکت دوباره در آزمون: هیچ شرایط و محدودیتی  برای شرکت مجدد در پی‌تی‌ای وجود ندارد. فقط باید میان شرکت در دو آزمون حداقل 5 روز فاصله باشد.

ساختار آزمون پی‌تی‌ای:

درک ساختار و قالب آزمون PTE برای شرکت در آزمون و آمادگی مؤثر برای آن  بسیار مهم است. الگوی آزمون PTE  شامل 4 بخش برای ارزیابی مهارت‌های زبانی خاص است که در سه قسمت مجزا ارزیابی می‌شود. عملکرد شما در هر بخش به نمره کلی PTE  شما کمک می‌کند. در زیر، می‌توانید الگوی تست PTE را ببینید:

قسمت اول آزمون پی‌تی‌ای: لیسنینگ (Listening)

در مدت‌زمان متغیر 45 تا 57 دقیقه باید به یک سری سوالات بر اساس کلیپ های صوتی و تصویری پاسخ دهید. این بخش خاص دارای 8 نوع سوال مختلف است:

 • شنیدن یک متن گفتاری در حدود 50 تا 70 کلمه و خلاصه کردن آن:60-90 ثانیه برای شنیدن و 10 دقیقه برای نوشتن
 • چندگزینه‌ای با چند پاسخ: 40-90 ثانیه
 • جاهای خالی را پر کنید: 30-60 ثانیه
 • خلاصه درست را تعیین کنید: 30-90 ثانیه
 • چندگزینه‌ای با یک پاسخ: 30-60 ثانیه
 • فایل صوتی را بشنوید و تعیین کنید چه کلماتی در متن پیش­رو نوشته نشده است: 20-70 ثانیه
 • کلمات نادرست در متن را بر اساس صوت مشخص کنید. 15 تا‌ 50 ثانیه
 • دیکته: 3-5 ثانیه

قسمت دوم آزمون پی‌تی‌ای: ریدینگ (Reading)

در 32 تا 40 دقیقه، شما باید 5 نوع سوال مختلف جواب دهید:

 • جاهای خالی را بر اساس یک متن تقریباً 300 کلمه ای پر کنید.
 • چندگزینه‌ای با چند پاسخ بر اساس خواندن 300 کلمه متن
 • پاراگراف‌ها را دوباره مرتب کنید.
 • جاهای خالی را برای یک متن تقریباً 80 کلمه ای پر کنید.
 • چندگزینه‌ای با یک پاسخ بر اساس خواندن 300 کلمه متن

قسمت سوم آزمون پی‌تی‌ای: رایتینگ (Writing) و اسپیکینگ (Speaking)

در آزمون PTE، در یک بازه زمانی 77 تا 93 دقیقه، باید وظایف متعددی را انجام دهید تا توانایی‌ شما در صحبت کردن و نوشتن انگلیسی در سطحی که  ممکن است در زندگی روزمره با آن برخورد کنید را ارزیابی ­کند:

معرفی خود : 55 ثانیه [25 ثانیه برای آمادگی، 30 ثانیه برای پاسخ]

با صدای بلند متن را بخوانید: [30-40 ثانیه برای آماده سازی و خواندن 60 کلمه]

جمله را تکرار کنید: 15 ثانیه [3-9 ثانیه برای آمادگی و 15 ثانیه برای پاسخ]

توصیف تصویر: 25 ثانیه

سخنرانی را به طور خلاصه بگویید:  40 ثانیه برای پاسخ دادن [90 ثانیه شنیدن سخنرانی و 10 ثانیه برای آماده سازی]

پاسخ به سؤال کوتاه: 20 ثانیه [3-9 ثانیه آمادگی، 10 ثانیه برای پاسخ]

خلاصه‌کردن متن نوشته شده: 10 دقیقه

مقاله: 20 دقیقه

pte-landing-img1.jpg

نتایج و نمره PTE

آزمون PTE از یک سیستم امتیازدهی استفاده می‌کند که از 10 تا 90 امتیاز متغیر است و هر بخش به طور جداگانه امتیاز می گیرد. داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند می توانند با ورود به حساب آنلاین PTE خود، نتایج و نمرات خود را ببینند. پی‌تی‌ای  از طریق ارسال ایمیل به داوطلبان، به آن ها اطلاع خواهد داد که نتایج آزمونشان در سایت منتشر شده است. معمولا نتایج آزمون چند روز پس از روز آزمون اعلام خواهد شد.

کلام پایانی

آزمون پی‌تی‌ای یکی از محبوب‌ترین آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان و متخصصان در سراسر جهان است و به طور گسترده توسط دانشگاه‌ها، کالج‌ها و دولت‌ کشورهایی مانند انگلستان، استرالیا، کانادا و نیوزلند به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده است. PTE توانایی شما در برقراری ارتباط مؤثر به زبان انگلیسی را با آزمایش مهارت‌های شما در خواندن، نوشتن، صحبت‌کردن و گوش‌دادن ارزیابی می‌کند. درک کامل برنامه درسی PTE برای کسانی که قصد شرکت در آزمون را دارند ضروری است. موسسه تخصصی زبان کوییک با مدرسین باتجربه، برنامة آموزشی منسجم و روش‌های آموزشی نوین به شما در تقویت مهارت‌های زبانی و آمادگی برای آزمون پی­تی­ای کمک می­کند.


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.