موزه های برتر 4 کشور محبوب گردشگران
تاريخ درج :
شماره تماس : 02144053823
آدرس : تهران

موزه های مالزی

در این مطلب تعدادی از برترین موزه های شهر کوالالامپور را به شما معرفی میکنیم که میتوانند اطلاعات جالب و ارزشمندی را در زمینه تاریخ, فرهنگ و تمدن کشور مالزی در اختیار شما قرار دهند.پیش از خرید تور مالزی خواندن اطلاعات در مورد موزه های مالزی و نیز مراجعه به سایت سفر باتو می تواند به شما کمک کند.

۱. موزه نیروی هوایی سلطنتی مالزیHanger Kuala Lumpur

موزه نیروی هوایی سلطنتی مالزی (RMAF) موزه ای مهم در زمینه تاریخ حمل و نقل هوایی این کشور بشمار میرود. این موزه در محل پایگاه هوایی کوالالامپور، یکی از قدیمی ترین پایگاه ها درمالزی قرار دارد که در سال ۱۹۶۰به نیروی هوایی سلطنتی واگذار شده است.

 ۲. موزه مخابرات کوالالامپور telekom musum

موزه ارتباطات و مخابرات کوالالامپور اولین موزه تعاملی مالزی است که در آن وقایع مهم در تاریخچه مخابرات این کشور به ترتیب زمانی به تصویر کشیده شده اند. این موزه دارای گنجینه ای بزرگ و نفیس از یافته ها و آثار تاریخی ارزشمندی است که با توضیحات کامل در قالب ۵ گالری تفسیم بندی شده اند.

۳. موزه پول بانک مرکزی bank negara

موزه پول در داخل ساختمان بانک مرکزی در کوالالامپور قرار دارد و بازدید کنندگان را با تاریخچه شیوه معاملات پولی و مراحل تکاملی آن آشنا می کند. در این موزه می توانید ببینید که در عهد باستان و پیش از اختراع پول مردم چگونه معاملات و داد و ستد خود را صورت می داده اند.

۴. موزه هنرهای اسلامی مالزی museum_islamic_art

این موزه یکی ازاولین و بزرگترین موزه های آثارهنری اسلامی در جنوب شرق آسیا است که در سال ۱۹۹۸ افتتاح شده است. این موزه برجسته با بیش از هشت هزاراثرهنری دارای یکی از برترین گنجینه های هنرهای تزئینی اسلامی در دنیا است.

۵. موزه ملی مالزی national museum

یکی ازمعروفترین و بزرگترین موزه های مالزی, موزه ملی شهر کوالالامپور است که گنجینه ای غنی از میراث فرهنگی و تاریخی این کشور بشمار می رود. این موزه به شکل ساختمانی مجلل به سبک Rumah Gadang ساخته شده است بدین معنی که سقف آن مخروطی شکل ونوک تیز می باشد و نمای آن آمیزه ای از معماری سنتی مالایی و ویژگی های مدرن است.

۶. موزه مجسمه های مومی فرش قرمزred carpet museum

یکی از موزه های جالب ودیدنی که در چند سال اخیر در شاه عالم و در مجموعه تفریحی I-City افتتاح شده است موزه مجسمه های مومی مشاهیر بزرگ جهان می باشد. موزه فرش قرمز اولین موزه مشاهیر شبیه موزه مادام توسو فرانسه است که در مالزی افتتاح شده و این فرصت را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد تا مجسمه های مومی افراد مشهور و برجسته جهان را از نزدیک ببینند.

موزه های تایلند

یکی از جذاب ترین دیدنی های تایلند نمایشگاهها و موزه های عجیب و غریب آن می باشد که مجموعه ای از آثاری است که به بازدیدکنندگان خود بینش فوق العاده از فرهنگ منحصر فرد مردم تایلند می دهد ما شما را با 4 تا از بهترین موزه های تایلند که در شهر بانکوک می باشد آشنا خواهیم کرد .در مورد آفرها و قیمتهای تور تایلند بیشتر بخوانید.

موزه ملی تایلند

بهترین مکان برای شروع موزه ملی تایلند است که مجموعه ای از آثار تمام ادوار تاریخ تایلند می باشد و کلکسیونی از هنر و معماری بینظیر و آثار مکشوفه کشور تایلند است . مسلما این جا ارزش یک بار دیدن را دارد مخصوصا اگر بیننده بتواند این کاخ را از نزدیک بازدید کند. این کاخ توسط پادشاه را ما وی تاسیس شده که در این موزه مجموعه های جالبی از هنرهای تزیینی و مجموعه های قوم شناسی -سلاح های چینی-گنجینه طلا -سنگ های قدیمی- ماسک خون عروسک-سرامیک-پوشاک منسوجات منبت کاری و الات موسیقی سنتی از سراسر آسیای شرقی میباشد.

موزه بانک تایلند

در این موزه تاریخ گردش و تکامل پول کشور تایلند برای گردشگران و بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است در این جا بازدیدکنندگان می توانند یادداشت های بانکی که در سال 1853 نوشته شده و ماشین ضرب که اولین بار توسط ملکه ویکتوریا بریتانیا در سال 1858 معرفی شده را مشاهده کنند.

موزه پزشکی در تایلند

هر چیز ترسناکی که برای بدن انسان ممکن است اتفاق بیافتد را شما میتوانید در این موزه ببینید. در این موزه جسد هایی از قربانیان ،اعضای بدن انسان و جسد های کالبد شکافی شده و همچنین جسد آدم خوار چینی که در ساحل به قتل رسیده همه در شیشه هایی به نمایش گذاشته شده اند . این موزه مربوط به انگل شناسی ،تاریخچه پزشکی و انسان شناسی می باشد و اکثر بازدیدکنندگان آن دانشجویان پزشکی هستند .این موزه برای علاقمندان به وحشت بسیار جذاب است.

موزه اسباب بازی در تایلند

این موزه که اخیرا تاسیس شده است بزرگترین موزه اسباب بازی میباشد و مجموعه ای از شخصیت های کارتونی تلویزیون را برای طرفداران به نمایش گذاشته است.

همه ی این ها در قفسه های شیشه ای که بالغ بر 50,000 اسباب بازی ،مجلات و میباشند گذاشته شده است .این موزه برای آقا پسرها بسیار جذاب تر است چون بیشترین شخصیتی که در آن به نمایش گذاشته شده است بت من می باشد.

موزه های صربستان

بلگراد، پایتخت صربستان، تجربه‌ای بی‌نظیر از مشاهده شماری از موزه‌های خود را در اختیار علاقه‌مندان به هنر، تاریخ، فرهنگ و افراد مشهور این منطقه و حوزه بالکان قرار می‌دهد. این موزه‌ها محدوده تاریخی وسیعی را در برگرفته و از دوران نوسنگی و تمدن عثمانی تا زمان مارشال تیتو، دیکتاتور یوگسلاوی و نیکولا تسلا، مخترع صرب، را شامل می‌شوند. با تور صربستان در سایت بیشتر آشنا شوید.

موزه ملی

موزه ملی بلگراد یکی از شایسته‌ترین موزه‌ها در این فهرست است. این موزه در سال ۱۸۴۴ تاسیس شد و به مراقبت، تفسیر و تبلیغ آثار باستانی شبه ‌جزیره بالکان و تاریخ گسترده‌تر اروپا، از دوران ماقبل تاریخ تا امروز، اختصاص یافت. حدود ۴۰۰ هزار شیء تاریخی، باستانی، سکه و آثار هنری در این موزه به چشم می‌خورد و ساختمان اصلی موزه در بلگراد پذیرای گالری نقاشی‌هایی است که هنر دوران قرون ‌وسطی صربستان و روم شرقی را به تصویر می‌کشد.

شعبه‌های موزه ملی در مناطق دیرآپ و لپنسکی‌ویر نیز بقایای حفاری‌های دوره میان‌سنگی و نوسنگی متعلق به هزاره ششم قبل از میلاد را نگهداری می‌کنند.

موزه فرهنگ شناسی

موزه فرهنگ شناسی بلگراد در سال ۱۹۰۱ افتتاح شد و از بخش فرهنگ شناسی موزه ملی بلگراد پیشی گرفت. امروزه این موزه پذیرای بیش از ۲۰۰ هزار اثر شامل ۵۶ هزار شیء فرهنگ شناسی متعلق به قرن هفدهم و مرتبط با فرهنگ، اقوام، لباس‌ها، باورها، آهنگ‌ها و رقص‌ها و ارتباطات خانوادگی و اجتماعی مردم صربستان و دیگر جوامع ساکن منطقه یوگسلاوی سابق است.

از ویژگی بارز این موزه می‌توان به کلکسیون‌هایی از اشیاء خانوارهای روستایی، آلات موسیقی محلی و لباس‌های ملی زیبا مردم صربستان، مونته‌نگرو، کوزوو، مقدونیه، کرواسی، بوسنی و هرزگوین و اسلوونی اشاره کرد.

موزه‌ایو آندریک

یکی از موزه‌های مطرح شهر بلگراد موزه‌ایو آندریک نام دارد که به یاد یکی از نویسندگان مطرح یوگسلاوی سابق و برنده نوبل ادبیات، ایو آندریک، بنا شده است. آندریک که در سال ۱۸۹۲ در شهر تراونیک بوسنی متولد شد، قبل از شروع حرفه نویسندگی، در امپراتوری تازه تاسیس صرب‌ها، کروات‌ها و اسلوونیایی‌ها یک دیپلمات بود.

در رمان، مقالات و اشعار او می‌توان فرهنگ‌ها، مذاهب و مردمان ساکن منطقه بالکان را جست‌وجو کرد و همین توصیفات آندریک را در سال ۱۹۶۱ به جایزه مهم نوبل ادبیات رساند. موزه کنونی آندریک محل زندگی او از سال ۱۹۵۸ تا زمان مرگش است و سیمایی از آثار زندگی شخصی و اتاق مطالعه دست‌نخورده او را به تصویر می‌کشد.

محل اقامت پرنسس لیوبیکا

اقامتگاه پرنسس لیوبیکا که حالا به موزه‌ای در شهر بلگراد تبدیل شده است متعلق به حدود سال‌های ۱۸۳۰ بوده و یکی از کاخ‌های سالم اوایل قرن نوزدهم در بلگراد محسوب می‌شود. این کاخ بعدها از دست امپراتوری عثمانی آزاد شد.

این قصر تا سال ۱۸۴۲ از سوی خاندان اوبرنویچ مورداستفاده قرار می‌گرفت و پس از آن و تا قبل از تبدیل شدن به موزه در سال ۱۹۸۰ کاربردهای فراوانی داشت. این محل پذیرای نمایشگاه‌های دائمی لوازم و اقلام متعلق به تاریخ اروپای غربی و مردمان محلی بوده و فرهنگ و سبک زندگی طبقه بورژوا در بلگراد قرن نوزدهم را به تصویر می‌کشد.

اردوگاه اسرای بانیکا

یادآور دوران سیاه و محل یادبود قربانیان جنگ جهانی دوم در اردوگاه اسرای بانیکا، حالا به یک موزه تبدیل شده و شرایط سخت آن اردوگاه را با عکس‌ها، نقاشی‌ها و نامه‌ها به تصویر می‌کشد. این کمپ در بین سال‌های ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۴ فعال بود و در آن دوران ۲۴ هزار زندانی را در خود جای داد. از این تعداد زندانی، ۴ هزار نفر کشته شدند.

زندانیان عمدتا صرب‌ها و یهودیان بودند، اما از دیگر نژادها نیز در این اردوگاه حضور داشتند که از سراسر اروپا به اینجا آورده شده بودند. این بنا در سال ۱۹۶۹ به موزه تبدیل شد و حالا توسط سازمان موزه شهر بلگراد اداره می‌شود.

موزه نیکولا تسلا

موزه نیکولا تسلا زندگی و کار نیکولا تسلا، یکی از مخترعین مشهور عصر مدرن و خالق شیوه برق‌رسانی در دنیا، را به تصویر می‌کشد. تسلا در یک خانواده صرب تبار متولد شد، اما در دهه ۱۸۸۰ برای همکاری با توماس ادیسون به آمریکا مهاجرت کرد، هرچند این دو نفر درنهایت راه خود را از هم جدا کردند. بزرگ‌ترین خدمت تسلا به بشریت ساخت سیستم مدرن تولید و توزیع الکتریکی با استفاده از جریان متناوب بود.

اختراعات بی‌شمار دیگر تسلا نظیر موتور الکتریکی، لیزر و ارتباط بی‌سیم به تحول دنیای مدرن کمک کردند. این موزه که تمامی وسایل تسلا نظیر کتاب‌ها، مجلات، دست‌ نوشته‌ها، عکس‌ها، نقاشی‌ها، اسناد فنی و مدل‌های تسلا را نگهداری می‌کند، برای علاقه‌مندان به علم جذاب خواهد بود.

موزه های آذربایجان

 موزه هنر امور خارجه آذربایجان یک انبار از آثار هنر آغاز از دوره باستان تا زمان حاضر است. انواع هنر به طور کامل در اینجا نشان داده است.هنر آذربایجان، غرب اروپا، روسیه و شرق در سالن موزه نمایش داده می شود این موزه در سال 1920 تاسیس شد و در حال حاضر در دو ساختمان قدیمی که در پایان قرن نوزدهم ساخته شده اند واقع شده است.در مورد تور ارزان باکو بیشتر بخوانید.

موزه ادبیات ملی کشور آذربایجان

موزه ملی ادبیات آذربایجان، در سال 1939 در ابتدا به عنوان موزه یادبود نظامی که شامل طیف گسترده ای از قطعات و اسناد زندگی و فعالیت های نظامی و همچنین دوره تاریخی زندگی او بود تاسیس شد.موزه برای بازدید عموم مردم در ماه مه 1945 افتتاح شد.مجموعه هایی از موزه در سال 1947 اضافه شده است

موزه تاریخ جمهوری آذربایجان

موزه تاریخ جمهوری آذربایجان، بعنوان موزه اصلی جمهوری در نظر گرفته شده است. عمارت موزه در یکی از ساختمان های زیبا در باکو واقع شده است. تعداد کل اشیای موزه بیش از 300.000 می باشد این مجموعه بعنوان یک مجموعه سکه شناسی تلقی شده و تاریخ و گردش پول جمهوری آذربایجان را پشتیبانی می کند. مجموعه موزه شامل ابزار سنگ های متعدد و ابسیدین پارینه سنگی، مزولیت اواخر عصر حجر می باشد

دیگر اشیایی که در موزه تاریخ وجود دارد عبارتند از

غنی ترین انواع فرش

ظروف گلی عصر برنز

مجموعه غنی از کاشی

مس نقش برجسته


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.