حیات وحش کیش مالزی تایلند و دبی
تاريخ درج :
شماره تماس : 02144053823
آدرس : تهران

حیات وحش در جزیره کیش

بستانداران که از مهمترین حیوانات این گروه می توان آهوی ایرانی را نام برد که بصورت آزاد در جزیره کیش گردش میکنند و شکار آنها ممنوع می باشد. گربه، خدنگ، خارپشت ایرانی، موش، جربیل بلوچستان و دلفین معمولی نیز از دیگر پستانداران آبزی جزیره کیش گزارش شده اند.پرندگان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب به این جزیره مهاجرت میکنند و گروه بیشمار پرندگان در اطراف باغ بهشت و درخت سبز تماشایی است که از آن جمله می توان به بلبل، چکاوک کاکلی، عقاب ماهیگیر، حواصیل خاکستری، سبز قبای هندی و ... اشاره کرد.تنوع خزندگان در جزیره محدود و عمدتا شامل لاک پشتها، مارمولک ها و مارها است. لاک پشت ها برای تخم ریزی به ساحل می آیند. مارمولک ها که از فراوانی نسبی بالایی برخوردار می باشند بی خطرند و از حشرات تغذیه میکنند. دو نوع مار قیطانی غیر سمی و مار جعفری که سمی است نیز در جزیره وجود دارد.تعداد زیادی از آبزیان موجود در خلیج فارس به دلیل حوادت مختلفی به این پناهگاه آرام و گرم پناه آورده اند که از آن جمله می توان به قباد (شاه ماهی) حلوا سفید، شوریده و صدها گونه ماهی تزئینی اشاره کرد.آبهای ساحلی جزیره کیش فاقد کوسه خطرناک بوده و شنا در دریا کاملا بی خطر است. کوسه هایی که بعضا در ساحل کیش دیده میشوند از ماهی های کوچک تغذیه میکنند و برای شناگران خطری ندارند. در مورد آفرهای تور کیش با قیمت ارزان و لحظه آخری در سایت سفر باتو بیشتر بخوانید.

حیات وحش مالزی

بیشتر قسمت‌های مالزی توسعه نیافته است به همین خاطر حیات وحش زیبایی در آن دیده می‌شود که در سفر با تور مالزی حتما دیدن کنید. یکی از مناطقی که می‌توان حیات وحش آن را تحسین کرد،زیستگاه طبیعی در پارک ملی تامان نگارا(Negara Taman) است. در میان آبشارها و مکان‌های پیاده روی، می‌توانید حیواناتی همچون خرس،گوزن، میمون، پرندگان و حشرات را مشاهده کنید. در بورنئو؛ می‌توانید حیوانات بزرگ‌تری همچون فیل، ببر، کرگدن ها و اورانگوتان را ببینید.

انواع گونه های جانوری در باغ وحش دبی

پیش از سفر با تور دبی ادامه مطلب را بخوانید. ۲۳۰ گونه جانوری در این باغ وحش زندگی می کنند.این گونه ها شامل ۲۴۸ گونه از پستانداران  از جمله روباه، کفتار و شیر آسیایی، جگوار و  میمون های دم کوتاه، گوریل ، گرگ های دم خاکستری،  گربه وحشی گوردون  و پرندگانی هم چون عقاب طلایی، طوطی ، شتر مرغ  و هم چنین ۴۰۰ گونه خزنده هستند.

 ۲۳۰ گونه از حیوانات #باغ وحش را گربه سانان بزرگ مانند شیر، پلنگ و کفتار، روباه تشکیل می دهند .

گونه های در معرض خطر مانند ببر بنگال، ببر سیبری، گرگ عربی، گربه وحشی عربستان، گرگ خاکستری، و گوریل هم در این باغ وحش دیده  می شود.

گربه وحشی یا سیاه گوش در باغ وحش دبی

سیاه گوش نام گونه ای از گربه های وحشی است که در باغ وحش دبی از آنها نگهداری می شود. این گربه سان اندازه ای متوسط تقریبا به اندازه یک متر دارد و گاهی با نام های Desert Lynx و یا African Lynx خوانده می شود.

این گربه بومی آفریقا، آسیای مرکزی و جنوب غربی آسیا و هند می باشد. نام آن هم از کلمه ای ترکی به نام karakulak که سیاه گوش نامیده می شود گرفته شده است. این گونه ترجیح می دهد در مناطق خشک و کم بارش زندگی کند و با این که محل زندگی آن ها زمین است اما توانایی بالا رفتن از درخت و هم چنین شنا در آب را دارد.

این گونه توانایی شکار پستانداران بزرگ هم چون بز کوهی را دارد ولی گاهی اوقات به خوردن مارمولک ها و حشرات هم راضی می شود.

از طرفی آب و هوای دبی بسیار گرم است و تحمل این آب و هوا برای آن ها مشکل می باشد. با وجود این مسائل در باغ وحش دبی توجهی به این حیوانات نمی شود و  این موضوع ناراحت کننده ای است.

در حال حاضر مدافعان حقوق حیوانات در این باغ وحش ، پیشنهادی برای قرار دادن یک فن در باغ وحش را داده اند، اگر چه در مقابل هوای بسیار گرم دبی  این فعالیتی آن چنان راضی کننده برای گربه ها نمی تواند باشد، اما باز هم از نبودن هیچ چیز بهتر است.

شیر آسیایی با نژاد آفریقایی متفاوت است. مثلا یال های شیرهای آسیایی کم پشت تر و منگوله دم آن ها بزرگتر است. شیر نر بین ۱۶۰ تا ۱۹۰ کیلوگرم وزن دارد و شیر ماده از  ۱۱۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم.  اندازه یک شیر بالغ آفریقایی تقریبا به دو و نیم متر می رسد.

پلنگ عربی

پلنگ عربی هم یکی دیگر از گونه های در معرض خطر انقراض در باغ وحش دبی است.

این گونه تحت حمایت سازمان یونسکو است و طبق مشاهدات به عمل آمده از این گونه پلنگ تنها ۲۰۰ قلاده در سال ۲۰۰۶ مشاهده شده است.  این گونه یکی از کوچک ترین زیرگونه های پلنگ ها است ؛ وزن پلنگ عربی بالغ نر ۳۰ کیلوگرم و وزن پلنگ عربی ماده ۲۰ کیلوگرم تخمین زده می شود.  زیستگاه این گونه ناشناخته است اما در شبه جزیره عربستان و جزیره سینا در مصر دیده شده است.

پلنگ عربی در مناطق مرتفع کوهستانی و دشت های جلگه ای زندگی می کند.

تجربه ناب طبیعت و حضور در حیات وحش خائو خئوی تایلند

به همه مسافران کشور تایلند توصیه می‌شود که سفر خود به این کشور زیبا را با تور تایلند طبیعت گردی موسوم به خائو خئو  « Khao Kheow Open Safari » تکمیل کرده و تجربه ای متفاوت برای خود رقم بزنند. این تور معمولا در پکیج های گردشگری شهر پاتایا و بانکوک ارائه می‌شود. تلفظ نام این پارک حیات وحش تا حدی دشوار بوده و برخی گمان می‌‌‌کنند که به معنی “به تایلند خوش آمدید است”  اما این نام تنها به پارک حیات وحش فوق الذکر اشاره داشته و ارتباطی با خوشامدگویی به کشور تایلند ندارد.

دسترسی به این منطقه حفاظت شده واقع در استان چونبوری « Chonburi » بسیار ساده بوده و برای رسیدن به آن تنها با یک ساعت مسافرت جاده ای از بانکوک و ۹۰ دقیقه از پاتایا می توان اقدام کرد. در این پارک و باغ وحش فضای آزاد شما تجربه ای متفاوت از محیط زیست طبیعی و حضور جانوران را احساس خواهید کرد. در این محل بیش از ۸ هزار جانور در قالب ۳۰۰ گونه مختلف جانوری در مسافتی بالغ بر ۲ هزار جریب زندگی می‌کنند که این آمار مطمئنا برای جلب رضایت هر بازدید کننده ای و به ویژه خانواده ها کفایت خواهد کرد. در پارک حیات وحش خائو خئو، شما می‌توانید برنامه های متنوع و مختلفی را انتخاب و براساس آن وارد مجموعه شوید. این برنامه ها می‌تواند شامل گردش عادی در پارک جنگلی یا حتی دیدار از فاصله بسیار نزدیک از جانوران وحشی باشد.  الی گشت برخی از جذاب ترین کارهایی را که می توان در پارک حیات وحش خائو خئو  انجام داد، معرفی می کند:

سوار تراموای ویژه باغ وحش شوید

استفاده از تراموای داخلی باغ وحش یا « Zoo Tram » برای کسانی که دوست ندارند با خودروی شخصی به محوطه جنگلی وارد شوند، بسیار مناسب بوده و با کمک آن شما می‌توانید در گوشه و کنار  ین مرکز حیات وحش تردد کرده و دیدنی های آن را مشاهده کنید.  استفاده از این تراموا رایگان بوده و این قطارها در تمامی ایستگاه های تعبیه شده در پارک توقف کرده و در صورتی هم که دوست داشتید در ایستگاه های امن بین راه پیاده شوید، به راحتی و در هر زمان می توانید با تراموای بعدی به مسیرتان ادامه دهید.

به منطقه جنگلی بروید

یکی از برنامه های بسیار سرگرم کننده و در عین حال آموزشی ارائه شده در پارک حیات وحش خائو خئو که می‌توان در آن از انواع پرندگان و حیوانات جنگلی بازدید کرد؛ تور جنگل است. در این تور، چشمان شما به ضیافت طبیعت بکر و حیواناتی می رود که هیچ گاه آن ها را در محیط زیستشان ندیده اید. دیدن گربه سانانی که روی شاخه های درختان لم داده اند یا حیوانات وحشی که در جنگل پرسه زده و تماشای انواع پرندگان وحشی موجود در این منطقه، تجربه ای متفاوت و شگفت انگیز خواهد بود.

تور علمی حیوانات وحشی خائو خئو

در این تور، شما اطلاعات زیادی درباره دنیای حیوانات وحشی، نحوه زندگی آن ها و محیط زیستشان خواهید آموخت. مربیان این مرکز همچنین به شما نکته های جالبی درباره حضور در طبیعت، نگهداری از منابع طبیعی و چرخه بازیافت طبیعی و چگونگی شناسایی قلمرو حیوانات و جان سالم به در بردن از آن در شرایط اضطراری  ارائه می کنند. در این برنامه حتما دوربین خود را به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم قادر به تهیه تصاویر حیرت انگیز و شگفت آوری شوید که هر لحظه ممکن است در برابرتان ظاهر شود.

سفر با فیل ها

در پارک حیات وحش خائو خئو شما امکان سوار شدن به پشت بزرگ ترین حیوان موجود روی زمین را داشته و می توانید بخشی از مسیر را سوار فیل های آسیایی شوید. شما در این بخش می توانید بر پشت فیل های اهلی سوار شده و در قسمت های ویژه ای از پارک حیات وحش تردد کنید. در بخش ویژه ای نیز امکان تماشای حرکات نمایشی فیل ها و مهارت آن ها در اطاعت از دستورات مربیانشان وجود دارد.

گشت شبانه

گشت شبانه یا « Night Safari» یکی از جذاب ترین بخش های این سفر محسوب می‌شود که همزمان با غروب آفتاب و تاریک شدن هوا شما می‌توانید به تماشای زندگی شبانه حیواناتی مانند خوک خرطوم دراز مالایایی « tapirs»، فیل ها؛ زرافه ؛ لاما یا شتر بی کوهان آمریکای جنوبی، شترمرغ استرالیایی و تعداد زیادی از پرنده ها بروید که در طول شب به فعالیت می پردازند. در مورد امنیت این تور اصلا نگران نباشید زیرا شما توسط خودروهای ویژه و بسیار مدرن و به همراه تیمی از محیط بانان مسلح و حرفه ای به این گشت شبانه خواهید رفت.

با تسمه های معلق گیبون روی جنگل پرواز کنید

یکی از جذاب ترین تفریحات قابل استفاده در پارک جنگلی خائوخئو، استفاده از تسمه های معلق موسوم به « Gibbon™ Zipline Tours» است که شما در آن با کمک تجهیزات ویژه ای روی تسمه های فلزی طناب شکلی که در فاصله دو نقطه مرتفع بر فراز جنگل نصب شده اند، معلق شده و به کمک چرخ های سوار شده روی این تسمه ها در هوا تاب خورده و به سمت جلو می روید. این تجربه علاوه بر هیجان انگیز بودن، به شما نمایی منحصر به فرد از طبیعت و پارک جنگلی ارائه می‌کند که در تمام عمر فراموش نخواهید کرد. درباره امنیت این تسمه های معلق نیز اصلا نگران نباشید زیرا این وسیله به قدری امن است که حتی کودکان اجازه استفاده از آن را دارند. به اعتقاد بسیاری از وبسایت های گردشگری از جمله « Trip Advisor » تسمه های


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.