برجسته ترین جاذبه های چین و روسیه
تاريخ درج :
شماره تماس : 02144053823
آدرس : تهران

چین

1- دیوار بزرگ چین: طولانی‌ترین سازه دفاعی در دنیا

    مکان: پکن، پایتخت چین

دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری در دنیا است. دیوار بزرگ چین یک سازه دفاعی باستانی است. این دیوار بلند، تاریخی طولانی نیز دارد (بیشتر از 2300 سال). دیوار بزرگ چین در مکانهای مختلف و توسط سلسله‌های مختلف چین برای حفاظت از مرزهای قلمروهایشان ساخته شده است. کل دیوار بزرگ چین به صورت زیگزاگی از میان کوهستان‌های شمال چین می‌گذرد. ما به شما توصیه می‌کنیم در مدت تور چین، بهترین بخشهای بازسازی شده دیوار را در Badaling، بخش Mutianyu و بخش Jinshanling ببینید.

2. شهر ممنوعه پکن: 9999 اتاق برای 14 امپراتور چین

    مکان: پایتخت چین، شهر پکن

شهر ممنوعه پکن (یا موزه قصر پکن)، یکی از آن جاذبه‌های گردشگری چین است که هر کسی که به تور چین می‌رود باید آن را ببیند. این مجموعه، کاخی سلطنتی در دوره سلسله‌های مینگ و کینگ چین بوده است. نقشه کاخ به شکل دقیقی بر اساس تئوری فنگشویی چینی است. حفظ‌شده‌ترین کاخ سلطنتی چین، بزرگترین سازه سلطنتی باستانی در دنیا است و اوج و جوهره دستاوردهای معماری باستانی چین است.

3. ارتش سفالی چین: مبارزان دفن شده اولین امپراتور چین

    مکان: شیان

این موزه در شیان، 22780 متر مربع مساحت دارد. بیشتر از 8000 سرباز و اسب سفالی در اندازه واقعی و بیشتر از 10000 اسلحه برنزی در این سه گودال کشف شدند. ارتش سفالی چین، کاندیدای عنوان هشتمین عجایب دنیا است. یک حقیقت جالب در مورد ارتش سفالی چین این است که این ارتش رو به شرق به طرف دشمنان امپراتور Qin در دوره جنگ‌های ایالتی قرار گرفته‌اند.

4. قصر پوتالا: شاهکار معماری تبتی

    مکان: لهاسا (منطقه خود مختار تبت)

اگر به فرهنگ تبت علاقه‌مند هستید قصر Potala جایی است که نباید دیدن آن را در مدت تور چین خود از دست بدهید. این قصر به عنوان قصر Songtsen Gampo (سال 617 تا 650)، موسس سلسله Tu-Bo ساخته شد. بعد از این که در قرن هفدهم بازسازی شد، محل اقامت دالای لاماها بوده است. در درون قصر تعداد زیادی آثار تاریخی با ارزش وجود دارد، شامل 10 هزار مجسمه بودا ساخته شده از طلا، نقره، یشم، چوب یا خاک رس و حدود 10 هزار Thangka (نقاشیهای رولی مربوط به بودائسم). نقاشیهای مجلل دیوارها، کنده‌کاری‌های روی چوب و نقاشیهایی که برای تزئین استفاده شده‌اند، همگی فوق‌العاده‌اند.

5. کاخ تابستانی پکن: بزرگترین باغ سلطنتی چین

    مکان: پکن، پایتخت چین

کاخ تابستانی پکن، بزرگترین باغ سلطنتی چین است. یونسکو این باغ 300 هکتاری را در سال 1998 به لیست میراث جهانی خود اضافه کرد و آن را این چنین توصیف کرد: یک شاهکار هنری از طراحی باغ به سبک چینی؛ مناظر طبیعی تپه‌ها، دریاچه‌ها و آبگیرها با ساخته‌های دست انسان مانند راهروها، سالن‌ها، کاخ‌ها، معبدها و پل‌ها ترکیب شده‌اند و مجموعه‌ای هماهنگ از زیبایی وصف نشدنی را پدید آورده‌اند.

کاخ تابستانی پکن، یک اقامتگاه تابستانی سلطنتی در زمان سلسله کینگ (1644 تا 1911) بوده است و معماری و چیدمان آن فوق‌العاده نفیس و زیبا است. در دریاچه کون‌مینگ می‌توانید قایق سوار شوید و در اطراف بگردید. تعداد زیادی مغازه در خیابان Suzhou، سوغاتی‌های نفیسی مانند وسایل آنتیک، ابریشم، جواهرات و البته خوراکی و نوشیدنی می‌فروشند. فروشنده‌های این مغازه‌ها لباس‌های قدیمی سلسله Qing را به تن می‌کنند.

6. غارهای موگائو: سرزمین مقدس هنر بودایی چین

    مکان: Dunhuang چین

غارهای موگائو برای نقاشی‌های دیواری نفیس و مجسمه‌های بودایش بین مسافران تور چین مشهور است. این جاذبه گردشگری چین، 735 غار، 450 هزار متر مربع نقاشیهای دیواری و 2415 مجسمه بودای رنگ شده، ساخته شده از خاک رس و بیش از 50 هزار اثر تاریخی دارد. تمام اینها، غارهای Mogao را به بزرگترین و برجسته‌ترین سرزمین مقدس از هنر بودایی تبدیل می‌کند. اولین کنده‌کاریها در غارهای Mogao در سال 366 انجام شد و با مدت ساخت و سازی که 16 سلسله ادامه داشته است، این غارها چکیده هنر بودایی هستند. غارهای موگائو همچنین نزدیک یکی از شهرهای مهم جاده ابریشم یعنی شهر Dunhuang قراردارند، جایی که می‌توانید چشمه هلال ماه (واحه‌ای مینیاتوری در صحرایی بکر و دست نخورده) را ببینید.

روسیه

 

1-     دریاچه بایکال :

دریاچه بایکال دریاچه ‌ای در جنوب سیبری در کشور روسیه ، میان استان ایرکوتسک و بوریاتیا است . این دریاچه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. بایکال قدیمی‌ ترین و عمیق‌ ترین دریاچه ی آب شیرین جهان است که در روسیه قرار دارد. از آنجایی که این دریاچه خیلی قدیمی و دور افتاده‌ است، دارای جانورانی است که فقط در این دریاچه یافت می‌شود این جانوران شامل تعداد زیادی از بی‌ مهرگان، چندین گونه از ماهی‌ها و فک آب شیرین دریاچه بایکال می‌باشند. فک آب شیرین بایکال تنها فک آب شیرین جهان است و دائماً در آب شیرین زندگی می‌کند ؛دانشمندان بر این عقیده هستند که خوک‌های آبی این دریاچه در زمان های قدیم از اقیانوس شمالی (شمالگان) آمده و بعد از سفر به سمت بالای رودخانه، به این دریاچه رسیده‌ اند. دریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار می‌آید. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد.

2- دره آب فشان‌ها :

دره آب فشان‌ها دره‌ای دارای آب ‌فشان‌های متعدد در شبه ‌جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه است. این دره تنها دشت آب‌ فشانی در اوراسیا (در کنار دشت آب‌فشانی موتنوفسکی) و دومین آب ‌فشانستان بزرگ در جهان است. حوزه ی آبخیز این دره ۶ کیلومتر درازا دارد و در حدود ۹۰ آب‌ فشان و شمار زیادی چشمه آب گرم در این دره موجود است. دسترسی به این دره دشوار است و راه اصلی رسیدن به آن با بالگرد است. آب‌فشان‌های این دره در سال ۱۹۴۱ میلادی توسط یک دانشمند محلی به نام تاتیانا اوستینووا کشف شد.

3- مجسمه یادبود مادر میهن روسیه :

این مجسمه غول‌آسا در اواخر دهه 50 میلادی به یادبود کشته ‌شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شد. نام این مجسمه به عنوان بلندترین تندیس یادبود در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده‌است. زن نماد روسیه بعد از مجسمه آزادی با اختلاف 85 متر بلندترین بنای یادبود دنیاست.

4- کاخ پترگوف :

پترگوف یکی از شهرهای منطقه ی فدرال سن پترزبورگ در شمال روسیه و ساحل جنوبی خلیج فنلاند است. جمعیت این شهر در سرشماری سال ۱۹۸۹ بالغ بر ۸۱٬۵۲۵ نفر بوده که در سرشماری سال ۲۰۰۲ به ۶۴٬۷۹۱ نفر کاهش یافته‌است. این مکان در اوایل قرن هفدهم به دستور پتر کبیر پادشاه روسیه در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شد. این کاخ در کل روسیه پرطرفدارترین مکان‌ برای توریست‌ها  در تور روسیه است.

  5- کلیسای جامع سنت باسیل :

کلیسای جامع سنت باسیل یکی از برجسته ترین و قابل توجه ترین بناهای تاریخی روسیه کهن است. از قرن شانزدهم تا به امروز زیبایی این کلیسا تحسین کلیه جهانگردان را برانگیخته و امروزه به عنوان نمادی از فرهنگ و تاریخ روسیه به شمار می رود. این بنا در میدان سرخ مهمترین میدان مسکو - واقع شده و نمادی است نمایانگر موقعیت جغرافیایی بی نظیر روسیه مابین اروپا و آسیا. کلیسای جامع سنت باسیل بین سال های 1555 تا 1561 ساخته شده و نام آن برگرفته از یکی از قدیسان ارتدکس و بسیار محبوب روسیه است. این کلیسا به دستور ایوان مخوف به عنوان بنایی به منظور بزرگداشت و یادبود تصرف شهر قازان ساخته شد. گنبدهای این کلیسا از نوع پیازی شکل است و با چوب ساخته شده‌. رنگ ‌آمیزی و طراحی آن در میان تمام کلیساهای سراسر دنیا منحصر به فرد است. شایان ذکر است که این کلیسا بارها در طعمه آتش‌سوزی شده‌است اما به سرعت مورد بازسازی قرار گرفته است.


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.