اپلای به ژاپن

اپلای دانشگاه های برتر ژاپن

ژاپن کشوری در شرق آسیا و یکی از قدرت های اقتصاد در دنیاست. توکیو پایتخت ژاپن و از گران ترین شهرهای دنیا ست. مردم ژاپن به زبان ژاپنی صحبت می کنند. دین رسمی مردم در ژاپن شینتو است که بر اساس اخلاقیات بنا شده و بدون کتاب وپیامبر است و بوداییسم و مسیحیت از دیگر ادیان رایج در این کشور است. علاوه بر اقتصاد قوی، ژاپن دارای دانشگاه ها ومراکز تحصیلی بسیار معتبر و با سطح علمی بالا نیز هست. دانشجویان بین المللی با اپلای به دانشگاه های برتر ژاپن امکان تحصیل در رشته های مختلف را دارند. از جمله مزایا تحصیل در دانشگاه های ژاپن به موارد زیر می توان اشاره کرد: امکان اخذ بورسیه تحصیلی، امکان اخذ ویزای همراه، فرصت یادگیری زبان ژاپنی که از سخت ترین زبان ها برای مهاجران است، سیستم قوی تحصیلی در دانشگاه های ژاپن، هزینه پایین تر تحصیل در ژاپن نسبت به آمریکا و انگلیس، آشنایی با فرهنگ غنی ژاپن و رسومات و جشن های بومی، امکان کار دانشجویی و وجود امنیت اجتماعی. یکی از معایب اصلی تحصیل در دانشگاه های ژاپن برای کسانی قصد دریافت اقامت دائم این کشور را دارند، این است که اقامت دائم از طریق تحصیل در دانشگاه های ژاپن امکان پذیر نیست. در ادامه به صورت کلی به شرایط آب و هوایی و فرهنگی و اجتماعی ژاپن پرداخته شده است. 

فرهنگ مردم کشور ژاپن

مردم ژاپن افرادی خانواده دوست هستند. همچنین به برابری حقوق زن و مرد اعتقاد دارند. غذا خوردن در رستوران در بین ژاپنی ها بسیار رایج است و در ژاپن برای پیدا کردن انواع رستوران های سنیت، بین المللی و حتی ایرانی دچار دردسر نخواهید شد. گروه و روابط اجتماعی و کاری گروهی در ژاپن بسیار حائز اهمیت است و تقریبا فرد گرایی معنای خاصی در ژاپن ندارد. ژاپن سرشار از رسومات و آیین های مذهبی و جشن های مختلف است. ژاپنی ها در ادبیات و موسیقی نیز در دنیا ثابت شده اند.  

زندگی در کشور ژاپن

ژاپن کشوری گران است به ویژه شهر توکیو پایتخت ژاپن که از گران ترین شهر های جهان است. غذا، پوشش و برگزاری آیین ها و رسم و رسومات از عناصر مهم در زندگی مردم ژاپن است. غذاهای مصرفی ژاپنی ها از سالم ترین غذا هاست و لباس رسمی مردم ژاپن که به آن کیوموی می گویند، بسیار برایشان با اهمیت است. به طور کلی، مزایا و معایب زندگی در ژاپن با توجه به کشوری که تاکنون در آن زندگی کرده اید می توانند متفاوت باشد. به عنوان مثال حمل و نقل در ژاپن بسیار مناسب است؛ اما از طرفی، ساعت کاری در ژاپن بسیار بالاست. همچنین بهتر است در ژاپن هر چه سریع تر دوستانی پیدا کنید، چراکه در غیر این صورت در محیط های عمومی ممکن است مورد تمسخر قرار بگیرید.

آب و هوای کشور ژاپن

با اینکه به طور کلی ژاپن دارای اقلیمی معدل است ولی به دلیل گستردگی طولی زیاد در نواحی مختلف آب و هوای متفاوتی را تجربه خواهید کرد. شش تقسیم بندی آب و هوایی ژاپن عبارت است از: هوکایدو (Hokkaido)، دریای ژاپن (Sea Of Japan)، ارتفاعات مرکزی (Central Highland)، دریای داخلی ستو (Seto Inland Sea)، اقیانوس آرام (Pacific Ocean) و جزایر ریوکیو (Ryukyu Islands). شکوفه های صورتی گیلاس در بهار ژاپن و برگ های زرد و نارنجی پاییز ژاپن و تنوع آب و هوایی در این کشور، سلیقه بسیاری از مهاجران و گردشگران را پوشش داده است.

دانشگاه های کشور ژاپن

در جدول زیر، لیست دانشگاه های ژاپن در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به ژاپن و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر ژاپن، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ژاپن، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.