اپلای به چین

اپلای به دانشگاه های چین

کشور چین با جمعیتی بیش از یک میلیارد، پرجمعیت ترین کشور دنیاست. پایتخت کشور چین، پکن است. چین از مهمترین کشور های دنیاست و نقش اساسی در اقتصاد دنیا دارد. در سال های اخیر توجه دانشجویان به تحصیل در دانشگاه های برتر کشور چین جلب شده است. هزینه تحصیل مناسب، اقتصاد با ثبات چین، فرصت های شغلی و کیفیت دانشگاه های چین از علت های اصلی علاقه مندی افراد به تحصیل در دانشگاه های چین است.  برای مهاجرت به چین از طریق کار و یا  تحصیل در دانشگاه های چین و اپلای، علاوه بر اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه های چین و فرآیند اپلای، لازم است با شرایط کلی زندگی در کشور مقصد آشنا شوید.

فرهنگ مردم کشور چین

چین از کهن ترین سرزمنی ها با تمدن چندین هزار ساله است. فرهنگ و آداب و رسوم مردم چین از دیرباز با آن ها همراه بوده و هنوز هم با وجود تغییرات فرهنگی اجتماعی، نکات بسیار ظریفی در معاشرت با آن ها وجود دارد. خانواده و احترام به بزرگتر، ترجیح منافع عمومی به منفعت های فردی، هدیه دادن و هدیه گرفتن از ویژگی های شخصیتی مردم چین است. یکی دیگر از ویژگی های بارز مردم چین تنوع غذا ها و رستوران های آن هاست.

زندگی در کشور چین

در سال های اخیر با افزایش حقوق و دستمزد، سطح رفاه اجتماعی مردم بالاتر رفته است. این وضوع بر روی زندگی شهروندان معمولی چین تا خارجی ها و اتباع چین تاثیر مثبت گذاشته و چین را از لحاظ رفاه اجتماعی در جایگاه مناسبی قرار داده است.

آب و هوای کشور چین

با توجه به وسعت کشور چین، واضح است که تنوع آب و هوایی بسیار زیادی هم دارد؛ بیش از هر کشور دیگری. چین شهر ها و مناطق سرد و مرطوب،  گرم و مرطوب، معتدل، مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری را در خود جای داده است.

دانشگاه های کشور چین

در جدول زیر، لیست کاملی از دانشگاه های چین در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به چین و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر چین، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های چین، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند. 

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.