اپلای به هلند

اپلای به دانشگاه های هلند

کشور هلند در اروپای غربی قرار گرفته است. شهر آمستردام پایتخت هلند و از زیباترین شهرهای هلند است. روتردا، اورترخت و لایدن نیز از شهرهای زیبا و البته دانشجویی کشور هلند است. زبان رسمی در هلند، هلندی است که بسیار به زبان آلمانی نزدیک است؛ اما انگلیسی هم از زبان های رایج این کشور است. واحد رسمی پول در کشور هلند، یورو و دین اغلب مردم مسیحیت است. هلند از پیشرفته ترین کشور های دنیاست و این موضوع باعث جذب بسیاری از افراد به مهاجرت و زندگی و همینطور اپلای به دانشگاه های هلند شده است. از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه های هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد: امکان تحصیل در دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت بعد از 5 سال کار در کشور هلند، نداشتن محدودیت سنی برای تحصیل در دانشگاه های هلند، شهریه های پایین جهت تحصیل در دانشگاه های برتر هلند و همچنین تخفیف های دانشگاه ها و اخذ بورس تحصیلی، اعتبار مدرک و دانشگاه های هلند در سراسر دنیا، موقعیت های شغلی مناسب باتوجه به موقعیت اقتصادی هلند و... . در ادامه به صورت کلی به شرایط آب وهوایی و فرهنگی و اجتماعی هلند پرداخته شده است.  

فرهنگ مردم کشور هلند

هلند کشوری مهاجر پذیر است و مردم هلند همیشه با روی باز و خونگرمی پذیرای مهاجران از سراسر دنیا بوده اند. هلندی های مردمانی آرام، صبور، رک و منعطف هستند و به موسیقی و هنر علاقه بسیاری دارند.  دوچرخه سواری در هلند یکی از عادات خوب است به طوری که در هلند ترافیک وجود ندارد. حجاب در هلند آزاد است و افراد با دین های مختلفدر کنار هم با صلح و آرامش زندگی می کنند.

زندگی در کشور هلند

هلند یک کشور توسعه یافته است؛ امنیت بالا و نرخ بیکاری بسیار کمی دارد. در نتیجه سطح رفاه اجتماعی و امنیت بالایی دارد. هزینه های زندگی در هلند همچون سایر کشور های اروپایی به نسبت بالا است. عمده مخارج مربوط به اجاره مسکن و خرید آن است که این موضوع در شهرهای پرجمعیت و آمستردام بیشتر خودش را نشان می دهد. هزینه رفت و آمد با توجه به وسیله نقلیه متفاوت است. در خصوص بهداشت و درمان، شهروندان با داشتن بیمه ها درمانی می توانند از خدمات درمانی بیمارستان های پیشرفته هلند بهره مند شود؛ البته افراد زیر 18 سال نیازی به بیمه ندارند.

آب و هوای کشور هلند

کشور هلند به آسیاب های بادی معروف است و در کل دارای آب و هوای مرطوب و دریای است. بارش باران و وزش باد در بیشتر روزها در هلند وجود دارد. وزش بادها در بخش های ساحلی هلند بسیار پر قدرت تر است. در بهار و پاییز هوا گرم تر است و بارندگی بسیار کمتر، تابستان های هلند با آب و هوای گرم و مطلوب بسیار خوشایند است و زمستان ها با مه، برف و بوران و یخبندان همراه است.  

دانشگاه های کشور هلند

در جدول زیر، لیست دانشگاه های هلند در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به هلند و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر هلند، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.